REKLAMA
Merostwo Paryża za eksperymentalną legalizacją marihuany w stolicy

Do Ministerstwa Zdrowia trafi pismo z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ifrancja.fr
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

83

Do Ministerstwa Zdrowia trafi pismo z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

W wyniku obrad Rady Miasta Paryża, na którym debatowano m.in. o legalizacji marihuany w stolicy, zastępca mer ds. zdrowia, Anne Souyris zobowiązała się wystosować pismo do resortu zdrowia z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

Pomysł eksperymentalnego wprowadzenia legalizacji marihuany pochodzi od grupy Radykałowie Lewicy, Centrum i Niezależni (RGCI). Proponują oni, by pełnoletnie osoby w Paryżu mogły legalnie korzystać z marihuany, w ściśle określonych ramach prawnych. Inicjatywę swoją uzasadniają porażką dotychczasowej polityki rządu dotyczącej tych środków odurzających.

Przewodnicząca grupy RGCI, Laurence Goldgrab, przypomniała, ze Francja znajduje się w czołówce krajów europejskich zarówno pod względem poziomu represyjności swojej polityki wobec marihuany, jak i jej konsumpcji wśród młodzieży.

Jej zdaniem, legalizacja marihuany miałaby na celu walkę z nielegalnym handlem i jej używaniem przez nieletnich.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Marihuana

S&S: Perspektywa wyjścia z kumplem i wspólnego podziwiania mocy substancji psychoaktywnych.

Doświadczenie: alkohol, marihuana, kodeina, dxm, lsa(hbwr), metkatynon, mefedron, (pseudo)efedryna, kanna, salvia divinorum, damiana, jwh-018.

Wiek: wtedy jeszcze 17 lat.

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie i wiek : Benzydamina, alkohol, MJ, dopalacze, nikotyna.. 17 lat.

Dawkowanie : 450mg dxm w postaci Acodinu, doustnie-co ~10min po 5 tabletek. 47kg/168cm.

Set'n'Setting : Dawkowanie zaczęło się około 15:50 przed wyjściem z domu do kolegi. Cel? Ten sam co dzień i dwa temu-chęć lepszego odbierania dźwięków, kolejny raz doznania uczucia zapadającej się ziemi etc, i najlepiej jakieś małe halucynacje (no może nie takie małe).

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ciepła niedziela, natłok myśli i trochę problemów. Towarzystwo najwspanialszego przyjaciela pod słońcem, kompana większości podróży.

Wszechświat tkanek, komórek, białek, bakterii, organelli - zlepka efemerycznych procesów i incydentalnych zderzeń atomów tworzy najbardziej wyrafinowany mechanizm, jaki można sobie tylko wyobrazić! Jesteś sztuką. Jego wymyślność tworzy złudne poczucie kontroli, daje Ci podstawy, żebyś mógł myśleć, że to Ty jesteś Panem. Nic głupszego, jesteś obserwatorem! Twoje skomplikowane ciało okazuje Ci łaskę, dając poczucie, że istniejesz. To właśnie jest piękne. To sztuka. Ezoteryka. Tajemnica. A wszystko po co?

  • Heroina
  • Retrospekcja

Jestem lekarzem psychiatrą. Od wielu lat jestem uzależniony od morfiny i heroiny. Ten wstęp nie jest literacką prowokacją. To prawda.