REKLAMA
Merostwo Paryża za eksperymentalną legalizacją marihuany w stolicy

Do Ministerstwa Zdrowia trafi pismo z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ifrancja.fr
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

86

Do Ministerstwa Zdrowia trafi pismo z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

W wyniku obrad Rady Miasta Paryża, na którym debatowano m.in. o legalizacji marihuany w stolicy, zastępca mer ds. zdrowia, Anne Souyris zobowiązała się wystosować pismo do resortu zdrowia z propozycją wprowadzenia eksperymentalnej legalizacji marihuany w stolicy.

Pomysł eksperymentalnego wprowadzenia legalizacji marihuany pochodzi od grupy Radykałowie Lewicy, Centrum i Niezależni (RGCI). Proponują oni, by pełnoletnie osoby w Paryżu mogły legalnie korzystać z marihuany, w ściśle określonych ramach prawnych. Inicjatywę swoją uzasadniają porażką dotychczasowej polityki rządu dotyczącej tych środków odurzających.

Przewodnicząca grupy RGCI, Laurence Goldgrab, przypomniała, ze Francja znajduje się w czołówce krajów europejskich zarówno pod względem poziomu represyjności swojej polityki wobec marihuany, jak i jej konsumpcji wśród młodzieży.

Jej zdaniem, legalizacja marihuany miałaby na celu walkę z nielegalnym handlem i jej używaniem przez nieletnich.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Cz.1 Hostel, mieszkanie z trzema pokojami wynajmowanymi różnym ludziom, wspólną kuchnią i łazienką. Gdy przekraczaliśmy granicę byliśmy jeszcze (ja i dwójka towarzyszy) sami. Cz.2 Lesiste wzgórza

Choć oznaczyłem ten raport jako doświadczenie mistyczne, pierwsza jego część była właściwie bad tripem. I choć przeżyłem tam straszne rzeczy, do dziś tego nie żałuję. Często się słyszy, aby w takim wypadku powiedzieć sobie, że to tylko substancja, że wszystko wróci do normy. I choć rozumiem powody takiego myślenia, to jednak prawdziwa magia substancji psychodelicznych ujawnia się kiedy potraktuje się je na poważnie. Ale w takim wypadku dobrze mieć przy sobie jakieś zabezpieczenie. Coś co sprawi, że będziesz mógł wrócić do prawdziwego świata.

  • Grzyby halucynogenne

Zastanawiam się trochę nad sensem pisania tego trip-reportu ale

postaram się spróbować coś sklecić z tego co mi w głowie zostało,

trochę dziwnie się czuje bo fakt faktem większość tripu to moje

własne, wyjątkowo osobiste przemyślenia którymi raczej nie mam ochoty

się dzielić, podejdę wiec do tematu bardziej -technicznie- i

przedstawię z tego co zapamiętałem trochę rzeczy które działy się

niejako na zewnątrz mnie a działo się aż za dużo.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Podjarka niesamowita, fascynacja, zaciesz, wysokie oczekiwania, pycha, zuchwałe podejście typu "Należy mi się to i to..." Czyli ogółem mocno przesadzona ambicja, za którą los potrafi ukarać.

ELESDI- Wreszcie Cię mam. Mam i zamierzam skonsumować. Po całych latach (właściwie to niecałym roku, bo o mocy kwaska się dowiedziałem niedawno stosunkowo) poszukiwań, po wielu staraniach, przez ciężar pracy i przez milion poświęceń... KWAS! Mam go. Wpadł mi w ręce.

A tak serio to znalazłem go w rynsztoku przypadkiem.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Powój hawajski
  • Pozytywne przeżycie

wieczór w polskim getcie

Była to moja pierwsza przygoda z powojem, nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale postaram się opisać ją najdokładniej jak potrafię.

 

randomness