REKLAMA
Medyczna marihuana vs. spektrum autyzmu – nowe efekty badań

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich poszukując leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.expert

Odsłony

193

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich w poszukiwaniu leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Ekspert medyczny Bonni Goldstein powiedziała, że dotychczasowe wyniki wskazują, iż autyzm jest wynikiem mutacji genetycznych i deficytu w systemie endokannabinoidowym. Goldstein zauważyła, że „jeden opis przypadku i liczne dowody anegdotyczne sugerują, że kannabinoidy mogą pomóc niektórym dzieciom z tym zaburzeniem, dzięki czemu mogą mieć lepszą komunikację, mniej powtarzające się zachowania, lepszą interakcję społeczną i odczuwać mniej lęku.”

Niedobór kannabinoidów przyczyną autyzmu?

W badaniu opublikowanym w 2013 r. naukowcy porównali liczbę receptorów kannabinoidowych na krwinkach dzieci autystycznych i porównali je z liczbą receptorów u zdrowych dzieci. Autorzy badań odkryli wyraźną różnicę między ilością receptorów u dzieci z autyzmem i zdrowych dzieci.

Badanie wykazało, że dzieci z autyzmem miały więcej receptorów kannabinoidowych na białych krwinkach. Sugeruje to, że niedobór kannabinoidów u dzieci może być przyczyną powstawania spektrum autyzmu. Naukowcy uważają, że receptor CB2 może być potencjalnym celem terapeutycznym w leczeniu objawów autyzmu.

Dziś, licencjonowany producent konopi indyjskich z Izraela, Cann Pharmaceutical Ltd. wykorzystuje leki na bazie konopi indyjskich w badaniach klinicznych u dzieci z autyzmem.

„Autyzm to coś, co dzieje się od urodzenia i nie wiemy dlaczego” – powiedział Yohai Golan-Gild, założyciel Cann Pharmaceutical.

Golan-Gild dodał, że firma Cann Pharmaceutical przez przypadek znalazła dowody na to, że konopie indyjskie są w stanie leczyć autyzm. „Natknęliśmy się na to przez pomyłkę. Nie patrzyliśmy na autyzm, leczyliśmy dzieci z epilepsją w Izraelu. Wiele dzieci z epilepsją było jednak autystycznych.”

Po medycznej marihuanie niektóre dzieci cierpiące na autyzm zaczynają mówić

Naukowcy zauważyli, że niemówiące autystyczne dziecko z epilepsją zaczęło wypowiadać pierwsze słowa w trakcie badań nad skutecznością konopi w leczeniu epilepsji. „Kiedy masz 11 lub 12 lat i do tej pory nic nie mówiłeś, to pierwsze słowa są bardzo ważną sprawą.” – powiedział Golan-Gild.

Rząd Izraela udzielił firmie Cann Pharmaceutical pozwolenia na obserwację autystycznych dzieci używających konopi indyjskich. „Leczymy te dzieci kilkoma rodzajami konopi, aby zobaczyć, który z nich działa najlepiej.”

„Zaobserwowaliśmy, że kilka dzieci wypowiedziało pierwsze słowa. Obserwowaliśmy, jak dzieci przestały być agresywne, przestały mieć napady gniewu, przestały uderzać się w głowę i samo okaleczać.”

Autorzy badań twierdzą, że chociaż te zmiany mogą wydawać się niewielkie, to stanowią koniec walki z epizodami przemocy, paniki i różnych innych wyzwań związanych z autyzmem, a różnica po zastosowaniu marihuany może być niezwykła.

Dziewczynki z autyzmem nie skorzystają z efektów medycznej marihuany?

„Dowiedzieliśmy się również, że kobiety z autyzmem nie doświadczają żadnych korzyści z konopi indyjskich. Dzieci płci męskiej przyjmujące olej z całej rośliny konopi indyjskich odniosły duży sukces.”

Firma Cann Pharmaceutical jest tak zafascynowana wynikami, że rozpoczyna badania kliniczne w innych krajach. „Naszym celem jest powielić badania w Australii, Czechach i Niemczech.”

Czy konopie okażą się cudownym lekiem na autyzm? Dotychczasowe wyniki badań wskazują, że układ endokannabinoidowy może być potencjalnym celem terapeutycznym, a najprościej aktywować go kannabinoidami zawartymi w konopiach.

ŹRÓDŁO: http://medycznamarihuana.expert/medyczna-marihuana-vs-spektrum-autyzmu-n...

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)
  • Retrospekcja

Nastawiony pozytywnie.

 

Myślę że z kilku moich poniższych opisów łatwo wyłapać charakterystyczne efekty działania podtlenku azotu. Żeby wyciągnąć fun z tej substancji najlepiej zamiast crackera używać syfonu i naboi do bitej śmietany, przy crackerze trzeba bardzo uważać bo można sobie pomrozić ręce od bardzo niskiej temperatury podczas wypuszczania gazu a czas ładowania balona jest długi oraz proporcjonalny do stanu w jakim się jest. Syfon za to nie robi żadnych problemów przy używaniu i można ładować nim nabój za nabojem w bardzo szybki sposób.

 

  • Kodeina


Bardzo mi sie wczoraj nudzilo...do tego starszych nie

bylo,mama mialam wrocic pozniej niz zwykle a tatka tesh nie

bylo :)Chodzilam po calym domq i kombinowalam cio by tu

wrzucic... wiedzialam ze beda to jakies leki...mam w domu

prawie cala apteke:) niestety nie bylo nic z rzeczy

opisywanych w neurogroove wiec musialam szukac "pomocy"

na #... (irc)

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doskonałe, dosłownie.

Na potrzeby tego raportu, kolejny raz zwierzę się, bez wchodzenia w szczegóły (ochrona danych osobowych, haha), z tego, jak zawiłe na płaszczyźnie uczuć było moje życie. Ostatnimi czasy przypominało pierdolony Rollercoaster. Szczęście. Nieszczęście. Uniesienie. Zjazd. Radość. Smutek. Czułość. Gniew. Satysfakcja. Żal. Miłość. Rozczarowanie. Euforia! POWSTANIE Z MARTWYCH... Jezus to przy mnie chuj. On wstał z grobu raz. Ja byłem wewnętrznie martwy wielokrotnie. Tak martwy, że kurwa, gdybym się nie bał śmierci, miałbym wyjebane i po prostu... rzucił się z mostu.

  • Grzyby halucynogenne


Doświadczenie: w zeszłym roku raz po 40 surowych grzybków w obecności kolegi i drugi raz samotnie 70 suszonych. Pierwsza faza superpozytywna, natomiast druga mnie przerosła, miałem przez kilka miesięcy deprechę.


Najpierw chciałem się podzielić fantastyczną metodą na zarzucenie grzybów: bierzemy je do buzi i...żujemy przez 2-3 minuty, aż w ustach zostanie nam malutki sprasowany kawałeczek, który wypluwamy. Same korzyści:  • Faza wchodzi po około 20 minutach

randomness