REKLAMA
Medyczna marihuana vs. spektrum autyzmu – nowe efekty badań

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich poszukując leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.expert

Odsłony

199

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich w poszukiwaniu leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Ekspert medyczny Bonni Goldstein powiedziała, że dotychczasowe wyniki wskazują, iż autyzm jest wynikiem mutacji genetycznych i deficytu w systemie endokannabinoidowym. Goldstein zauważyła, że „jeden opis przypadku i liczne dowody anegdotyczne sugerują, że kannabinoidy mogą pomóc niektórym dzieciom z tym zaburzeniem, dzięki czemu mogą mieć lepszą komunikację, mniej powtarzające się zachowania, lepszą interakcję społeczną i odczuwać mniej lęku.”

Niedobór kannabinoidów przyczyną autyzmu?

W badaniu opublikowanym w 2013 r. naukowcy porównali liczbę receptorów kannabinoidowych na krwinkach dzieci autystycznych i porównali je z liczbą receptorów u zdrowych dzieci. Autorzy badań odkryli wyraźną różnicę między ilością receptorów u dzieci z autyzmem i zdrowych dzieci.

Badanie wykazało, że dzieci z autyzmem miały więcej receptorów kannabinoidowych na białych krwinkach. Sugeruje to, że niedobór kannabinoidów u dzieci może być przyczyną powstawania spektrum autyzmu. Naukowcy uważają, że receptor CB2 może być potencjalnym celem terapeutycznym w leczeniu objawów autyzmu.

Dziś, licencjonowany producent konopi indyjskich z Izraela, Cann Pharmaceutical Ltd. wykorzystuje leki na bazie konopi indyjskich w badaniach klinicznych u dzieci z autyzmem.

„Autyzm to coś, co dzieje się od urodzenia i nie wiemy dlaczego” – powiedział Yohai Golan-Gild, założyciel Cann Pharmaceutical.

Golan-Gild dodał, że firma Cann Pharmaceutical przez przypadek znalazła dowody na to, że konopie indyjskie są w stanie leczyć autyzm. „Natknęliśmy się na to przez pomyłkę. Nie patrzyliśmy na autyzm, leczyliśmy dzieci z epilepsją w Izraelu. Wiele dzieci z epilepsją było jednak autystycznych.”

Po medycznej marihuanie niektóre dzieci cierpiące na autyzm zaczynają mówić

Naukowcy zauważyli, że niemówiące autystyczne dziecko z epilepsją zaczęło wypowiadać pierwsze słowa w trakcie badań nad skutecznością konopi w leczeniu epilepsji. „Kiedy masz 11 lub 12 lat i do tej pory nic nie mówiłeś, to pierwsze słowa są bardzo ważną sprawą.” – powiedział Golan-Gild.

Rząd Izraela udzielił firmie Cann Pharmaceutical pozwolenia na obserwację autystycznych dzieci używających konopi indyjskich. „Leczymy te dzieci kilkoma rodzajami konopi, aby zobaczyć, który z nich działa najlepiej.”

„Zaobserwowaliśmy, że kilka dzieci wypowiedziało pierwsze słowa. Obserwowaliśmy, jak dzieci przestały być agresywne, przestały mieć napady gniewu, przestały uderzać się w głowę i samo okaleczać.”

Autorzy badań twierdzą, że chociaż te zmiany mogą wydawać się niewielkie, to stanowią koniec walki z epizodami przemocy, paniki i różnych innych wyzwań związanych z autyzmem, a różnica po zastosowaniu marihuany może być niezwykła.

Dziewczynki z autyzmem nie skorzystają z efektów medycznej marihuany?

„Dowiedzieliśmy się również, że kobiety z autyzmem nie doświadczają żadnych korzyści z konopi indyjskich. Dzieci płci męskiej przyjmujące olej z całej rośliny konopi indyjskich odniosły duży sukces.”

Firma Cann Pharmaceutical jest tak zafascynowana wynikami, że rozpoczyna badania kliniczne w innych krajach. „Naszym celem jest powielić badania w Australii, Czechach i Niemczech.”

Czy konopie okażą się cudownym lekiem na autyzm? Dotychczasowe wyniki badań wskazują, że układ endokannabinoidowy może być potencjalnym celem terapeutycznym, a najprościej aktywować go kannabinoidami zawartymi w konopiach.

ŹRÓDŁO: http://medycznamarihuana.expert/medyczna-marihuana-vs-spektrum-autyzmu-n...

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna


wiek: 18 lat

wzrost: 196cm

waga: 92kg

Wybieraliśmy się ze znajomymi na ognisko do lasu, a że wcześniej naczytałem się na hyperrealku o tych tajemniczych tabletkach na kaszel jakimi są tussipect, więc postanowiłem tego spróbować.Godz. 17.30

  • Mefedron
  • Przeżycie mistyczne

wieczór spokojny, noc z zaufanym sąsiadem z bloku, następny dzień już gorzej i pojutrze. Waga: 105 kg.

Ten TR jest kontynuacją poprzedniego (nie wiem, czy przejdzie przez moderację). Po południu zszedłem do sąsiada kontynuować fazę. To stary pijak i ćpun. Pozwala mi u siebie chillować więc jest OK. Jest bardzo wyrozumiały i spokojny. OK. Zaczynamy.

20.00

  • Bieluń dziędzierzawa

Ten TR znalazłem na hyperreal i postanowiłem go tutaj umieścić i ukazać wszystkim tutaj , nie ja go pisałem. xD

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Nastawienie bardzo pozytywne, chęć odbicia się od codziennej rutyny. Mieszkanie puste do wieczora.

Mimo obecnie panującej pogody dzień był dość ładny, mama oświadczyła że wraz z siostrą jedzie do babci więc postanowiłem się nie nudzić i oddałem się pożądaniu.

Kiedy około godziny 13:30 w mieszkaniu zostałem tylko ja i mój mały piesek sięgnąłem do prawej kieszeni swojej kurtki, z której wyciągnąłem dwa opakowania Tussidexu.