Medyczna marihuana vs. spektrum autyzmu – nowe efekty badań

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich poszukując leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.expert

Odsłony

228

Naukowcy z Izraela prowadzą otwarte badania kliniczne z użyciem całej rośliny konopi indyjskich w poszukiwaniu leku dla pacjentów cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Ekspert medyczny Bonni Goldstein powiedziała, że dotychczasowe wyniki wskazują, iż autyzm jest wynikiem mutacji genetycznych i deficytu w systemie endokannabinoidowym. Goldstein zauważyła, że „jeden opis przypadku i liczne dowody anegdotyczne sugerują, że kannabinoidy mogą pomóc niektórym dzieciom z tym zaburzeniem, dzięki czemu mogą mieć lepszą komunikację, mniej powtarzające się zachowania, lepszą interakcję społeczną i odczuwać mniej lęku.”

Niedobór kannabinoidów przyczyną autyzmu?

W badaniu opublikowanym w 2013 r. naukowcy porównali liczbę receptorów kannabinoidowych na krwinkach dzieci autystycznych i porównali je z liczbą receptorów u zdrowych dzieci. Autorzy badań odkryli wyraźną różnicę między ilością receptorów u dzieci z autyzmem i zdrowych dzieci.

Badanie wykazało, że dzieci z autyzmem miały więcej receptorów kannabinoidowych na białych krwinkach. Sugeruje to, że niedobór kannabinoidów u dzieci może być przyczyną powstawania spektrum autyzmu. Naukowcy uważają, że receptor CB2 może być potencjalnym celem terapeutycznym w leczeniu objawów autyzmu.

Dziś, licencjonowany producent konopi indyjskich z Izraela, Cann Pharmaceutical Ltd. wykorzystuje leki na bazie konopi indyjskich w badaniach klinicznych u dzieci z autyzmem.

„Autyzm to coś, co dzieje się od urodzenia i nie wiemy dlaczego” – powiedział Yohai Golan-Gild, założyciel Cann Pharmaceutical.

Golan-Gild dodał, że firma Cann Pharmaceutical przez przypadek znalazła dowody na to, że konopie indyjskie są w stanie leczyć autyzm. „Natknęliśmy się na to przez pomyłkę. Nie patrzyliśmy na autyzm, leczyliśmy dzieci z epilepsją w Izraelu. Wiele dzieci z epilepsją było jednak autystycznych.”

Po medycznej marihuanie niektóre dzieci cierpiące na autyzm zaczynają mówić

Naukowcy zauważyli, że niemówiące autystyczne dziecko z epilepsją zaczęło wypowiadać pierwsze słowa w trakcie badań nad skutecznością konopi w leczeniu epilepsji. „Kiedy masz 11 lub 12 lat i do tej pory nic nie mówiłeś, to pierwsze słowa są bardzo ważną sprawą.” – powiedział Golan-Gild.

Rząd Izraela udzielił firmie Cann Pharmaceutical pozwolenia na obserwację autystycznych dzieci używających konopi indyjskich. „Leczymy te dzieci kilkoma rodzajami konopi, aby zobaczyć, który z nich działa najlepiej.”

„Zaobserwowaliśmy, że kilka dzieci wypowiedziało pierwsze słowa. Obserwowaliśmy, jak dzieci przestały być agresywne, przestały mieć napady gniewu, przestały uderzać się w głowę i samo okaleczać.”

Autorzy badań twierdzą, że chociaż te zmiany mogą wydawać się niewielkie, to stanowią koniec walki z epizodami przemocy, paniki i różnych innych wyzwań związanych z autyzmem, a różnica po zastosowaniu marihuany może być niezwykła.

Dziewczynki z autyzmem nie skorzystają z efektów medycznej marihuany?

„Dowiedzieliśmy się również, że kobiety z autyzmem nie doświadczają żadnych korzyści z konopi indyjskich. Dzieci płci męskiej przyjmujące olej z całej rośliny konopi indyjskich odniosły duży sukces.”

Firma Cann Pharmaceutical jest tak zafascynowana wynikami, że rozpoczyna badania kliniczne w innych krajach. „Naszym celem jest powielić badania w Australii, Czechach i Niemczech.”

Czy konopie okażą się cudownym lekiem na autyzm? Dotychczasowe wyniki badań wskazują, że układ endokannabinoidowy może być potencjalnym celem terapeutycznym, a najprościej aktywować go kannabinoidami zawartymi w konopiach.

ŹRÓDŁO: http://medycznamarihuana.expert/medyczna-marihuana-vs-spektrum-autyzmu-n...

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 3-MeO-PCP
  • DOM
  • Miks

E. przyjechała do nas dzień wcześniej, byłam podekscytowana, bo bardzo dawno nie widzieliśmy nikogo z H. Nie, żebysmy chcieli widzieć zbyt wielu... Jednak E. bardzo lubimy, bo jest, powiedzmy, normalna, bezproblemowa i mamy wspólne zainteresowania. Nie, nie tylko dragi. :) Humor dopisywał, pogoda rownież. Nic, tylko pierdolnąc dawę!

 

 

Obudziliśmy się, nie tyle z planami, a z nadzieja raczej. Ta nadzieja nie byla zbyt duża, prz-najmniej u mnie - listonosze tak szybko nie przychodzą. A jednak nie zawsze mam pecha, bo przed poludniem przyniósł nam 100 mg 3-meo-pcp i 120 mg 3c-p. Dzień wcześniej coś tam już sobie wrzuciliśmy, E. nas poczęstowała, wiec tym bardziej zgrała nam się przesyłka w czasie, coby się odwdzięczyć.

  • Marihuana

?> nazwa substancji: LSD (+mj)

?> poziom doświadczenia: KWAS pierwszy raz... a tak to: mj(za dużo :>), efedryna, dxm(nie dużo)

?> dawka: no jeden papierek, doustnie

?> set & setting: trip był jakis czas planowany, wiec bylem raczej psychicznie przygotowany i chętny doświadczyć czegoś nowego...

  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Wszystko co istotne jest w raporcie.

Wróciwszy do domu z woreczkiem piguł miałem przeczucie, że ta noc nie skończy się tak jak większośc znich. Moja bezsenność i naprechowanie nie chciały na to pozwolić. Pomimo tego poszedłem spać a myśli o tripie odłożyłem na weekend.

23;20

  • 4-HO-MIPT
  • Pierwszy raz

///

PROSZĘ O USUNIĘCIE TEGO WPISU.