REKLAMA
Medyczna marihuana od poniedziałku w polskich aptekach. Znamy adresy, cena pod znakiem zapytania

Po 411 dniach od legalizacji w polskich aptekach (sieć PRIMA) wreszcie pojawi się medyczna marihuana. Będzie ona sprzedawana w formie suszu - informuje Tu Wrocław.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Noizz.pl
Paweł Korzeniowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

881

Po 411 dniach od legalizacji w polskich aptekach (sieć PRIMA) wreszcie pojawi się medyczna marihuana. Będzie ona sprzedawana w formie suszu - informuje Tu Wrocław.

Ustawa legalizująca medyczną marihuanę weszła w życie 1 listopada 2017 r. Mimo że lekarze mogli przypisywać pacjentom specyfik, to na próżno można było go szukać w polskich aptekach. Do tej pory z powodu niejasnych przepisów żaden producent leczniczej marihuany nie chciał wejść na nasz rynek. Aż do 17 grudnia 2018 roku.

Preparat Spectrum Cannabis będzie zawierał 19 proc. THC oraz <1 proc. CBD. Dokładną cenę poznamy po weekendzie, ale spekuluje się, że 1 gram może kosztować 60 - 65 zł. Oto adresy aptek, w których dostępne będą preparaty: Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań; Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin; Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

Do kogo skierowana będzie medyczna marihuana? - Recepty najpewniej będą przypisywane przede wszystkim osobom cierpiącym na tak poważne choroby jak: zespół Tourette’a, choroba Parkinsona, nowotwory, lekooporna padaczka czy jaskra - powiedział nam mgr farm. Łukasza Waligórskiego, redaktor naczelnego serwisu MGR.FARM-Jestem Farmaceutą i członek Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Oceń treść:

Average: 1.5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
taa, na pewno będą przepisywać to osobom z zespołem touretta czy jaskra, już to widzę, co najwyżej przpiszą ludziom-wrakom którzy mają po 100 napadów padaczki dzinnie i to jeszcze z wielką niepwenością
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

       Osaczony miejską dżunglą, siedząc na ławce z dziewczyną, synchronizuje się telefonicznie z Darkiem i zarzucam pierwszy dietyloamid kwasu d-lizergowego lub jak to mówią ćpuny „kwas”, tuż pod spragnione mistycyzmu dziąsło. Godzina później. Tym razem już w pierwszej fazie bani nazywanej przeze mnie „fazą pijaństwa”. Wkładam radośnie drugą część wyprawy na sąsiednią część jamy ustnej. Do autobusu dosiada się psychodeliczny kompan. Po jakimś czasie zaczynają mnie delikatnie smyrać po oczach fraktale. Nie długo później pojawia się efekt falujących geometrii.

  • 4-HO-MET

dobre nastawienie, spontaniczna konsumpcja, pokój

29.10.2008

Nadszedł czas na kolejny eksperyment, a że każdy psychonauta lubi wracać w psychodeliczny stan, więc i ja również zachciałem skosztować rozsławionej przez Newbe substancji. Ponoć lepsza od kwasa mawiają, wyjątkowa, ciepła i miła. Ciekawość przekracza bariery finansowe.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan
  • Powój hawajski

Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Doświadczenie: MJ, DXM, Powój, Yopo, Amfetamina, Florist Hit(mieszanka), Kanna

Wiek: 18 lat
Masa: 60 kg

S&S: Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Dawkowanie i substancja: 10g powoju Morning Glory + 150 mg DXM