REKLAMA
Medyczna marihuana od poniedziałku w polskich aptekach. Znamy adresy, cena pod znakiem zapytania

Po 411 dniach od legalizacji w polskich aptekach (sieć PRIMA) wreszcie pojawi się medyczna marihuana. Będzie ona sprzedawana w formie suszu - informuje Tu Wrocław.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Noizz.pl
Paweł Korzeniowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

878

Po 411 dniach od legalizacji w polskich aptekach (sieć PRIMA) wreszcie pojawi się medyczna marihuana. Będzie ona sprzedawana w formie suszu - informuje Tu Wrocław.

Ustawa legalizująca medyczną marihuanę weszła w życie 1 listopada 2017 r. Mimo że lekarze mogli przypisywać pacjentom specyfik, to na próżno można było go szukać w polskich aptekach. Do tej pory z powodu niejasnych przepisów żaden producent leczniczej marihuany nie chciał wejść na nasz rynek. Aż do 17 grudnia 2018 roku.

Preparat Spectrum Cannabis będzie zawierał 19 proc. THC oraz <1 proc. CBD. Dokładną cenę poznamy po weekendzie, ale spekuluje się, że 1 gram może kosztować 60 - 65 zł. Oto adresy aptek, w których dostępne będą preparaty: Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań; Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin; Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

Do kogo skierowana będzie medyczna marihuana? - Recepty najpewniej będą przypisywane przede wszystkim osobom cierpiącym na tak poważne choroby jak: zespół Tourette’a, choroba Parkinsona, nowotwory, lekooporna padaczka czy jaskra - powiedział nam mgr farm. Łukasza Waligórskiego, redaktor naczelnego serwisu MGR.FARM-Jestem Farmaceutą i członek Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Oceń treść:

Average: 1.5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
taa, na pewno będą przepisywać to osobom z zespołem touretta czy jaskra, już to widzę, co najwyżej przpiszą ludziom-wrakom którzy mają po 100 napadów padaczki dzinnie i to jeszcze z wielką niepwenością
randomness