Media społecznościowe a medyczna marihuana. Czy resort cyfryzacji może podjąć działania?

Czy ministerstwo cyfryzacji może mieć wpływ na zaprzestanie usuwania treści edukacyjnych związanych z medyczną marihuaną przez portale społecznościowe oraz zwiększenie przejrzystości zasad portali społecznościowych? – pytają Prezesa Rady Ministrów posłowie Kukiz’15. Odpowiedź nie jest raczej satysfakcjonująca.

Czy ministerstwo cyfryzacji może mieć wpływ na zaprzestanie usuwania treści edukacyjnych związanych z medyczną marihuaną przez portale społecznościowe oraz zwiększenie przejrzystości zasad portali społecznościowych? – pytają Prezesa Rady Ministrów posłowie Kukiz’15. Odpowiedź nie jest raczej satysfakcjonująca.

Posłowie Kukiz’15 Jarosław Sachajko oraz Paweł Szramka w interpelacji skierowanej do Prezesa Rady Ministrów oraz ministra cyfryzacji Mateusza Morawieckiego wskazują, że osoby prowadzące działalność edukacyjną związaną z redukcją szkód w zakresie zażywania substancji psychoaktywnych informują o problemach związanych z ograniczaniem zasięgów, usuwaniem treści, a nawet całych kanałów zawierających filmy i inne treści propagujące poprawę bezpieczeństwa osób zażywających substancje odurzające.

Posłowie w swoim zapytaniu wskazują, że platformy społecznościowe, które posiadają swoje zasięgi na całym globie, wyraźnie dominują pozycją w swojej dziedzinie, dysponując przy tym potężną władzą nad obiegiem informacji w sieci.

„Warto podkreślić, że nie istnieje instrument prawny, mogący zobowiązać portale społecznościowe do współpracy z administracją w zakresie blokowanych kont lub treści” – przypomina Marek Zagórski udzielający odpowiedzi na pytania posłów. Przypomnijmy, że Zagórski pełni obecnie funkcje sekretarza stanu i pełnomocnika rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.

„Dostrzegamy natomiast problem zagrożenia nadmiarowym blokowaniem treści przez platformy” – dodaje Zagórski oraz przypomina, o istnieniu punktu kontaktowego, do którego mogą się odwoływać użytkownicy Facebooka, którzy uważają, że ich posty zostały niesłusznie zablokowane przez serwis.

Obecnie toczą się pracę nad przepisami, na podstawie których zgodnie z zapowiedziami resortu sprawiedliwości, serwisy społecznościowe nie będą mogły usuwać wpisów ani blokować kont polskich użytkowników, jeśli zamieszczone w nich treści nie łamią polskiego prawa. Projekt, ogłoszony przez resort, przewiduje powołanie pięcioosobowej Rady Wolności Słowa, która będzie stać na straży konstytucyjnej wolności wyrażania poglądów w serwisach społecznościowych. W skład Rady mają być powoływani eksperci w dziedzinie prawa i nowych mediów. Sejm będzie ich wybierał na sześcioletnią kadencję kwalifikowaną większością 3/5 głosów.

Jak wskazywaliśmy w naszej analizie Socialowy Wielki Brat. Kto wyznaczy „granice” wolności słowa?, pomysł budzi sporo kontrowersji nie bez przyczyny – Rada wybierana byłaby przez polityków. Dlaczego zatem to Rada a nie bezpośrednio sąd miałby zajmować decydowaniem, jakie treści są zgodne z polskimi przepisami prawnymi, a co nie? Swoje rozwiązanie ogłosiła również Konfederacja, która z kolei proponuje, aby spór pomiędzy użytkownikiem, a platformą był rozstrzygany bezpośrednio w sądzie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Witam.

Dziś zarzuciłem 1 raz benzydaminke. jest ostatni weekend ferii zimowych 2003 (studenckich ) i właściwie pomyślałem : jest okazja ! i tak nosze się z tym od około miesiąca !


było nas w biznesie 3ch. kupiliśmy 4 paczki, wychodzi po 1,3(3) dla każdego.

wcześniej ćwiczyłem wytracanie soli z tantum żeby sprawdzić co i jak, wiec nie było problemu ze cos pójdzie nie tak.

PRESS ANY KEY TO CONTINUE ! :D

21.10

  • Marihuana

?> nazwa substancji: LSD (+mj)

?> poziom doświadczenia: KWAS pierwszy raz... a tak to: mj(za dużo :>), efedryna, dxm(nie dużo)

?> dawka: no jeden papierek, doustnie

?> set & setting: trip był jakis czas planowany, wiec bylem raczej psychicznie przygotowany i chętny doświadczyć czegoś nowego...

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Świętowanie sukcesu, perspektywa ogromu pracy w niedalekiej przyszłości.

Ostatnio wrzuciłem swój raport tutaj 3 lata temu. Niesamowite jak ten czas szybko upyłnął.  A więc tym razem - trip po grzybkach. 

Rzecz działa się wczoraj po 25 nóżkach i kapeluszach łysiczki lancetowatej. Pełne spektrum efektów rozwinęło się nim wskazówka minutowa zdążyła zatoczyć koło. 

 

  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Pokój u znajomego, łazienka spowiana mozaikową bielą, korytarz przejściowy, podwórze na wsi ; muzyka shpongle, jakiś hh potem, następnie całe otoczenie dźwiękowe (zgrzytanie szafy, stukanie puszek)

Autor: t90mek

14 marzec 2010r
20:15 Ze znajomymi (3+ja) wciągamy po ok. 23mg 4-HO-MET’a. Wchodzi powoli po jakichś 40min. Nieoczekiwanie do magicznego pokoju zawitali znajomi, spaleni. Z początku byłem niezadowolony, bałem się że podróż zmieni kierunek.

Zaczynają pojawiać się refleksy świetlne, błyski, falowanie tekstur, oddychanie otoczenia niesamowita ekstaza i śmiech. Ciało leciutkie, przyjemne, czy stoje, czy siedze, nie ważne, jest cudownie wygodnie. Halucynacje z minuty na minute przybierają na sile.