Marihuanowy szał firm, ale uwaga na wskaźnik "chciwości"

Duże firmy starają się zdobyć udziały w wartym ok. 150 mld dol. rynku produktów zawierających marihuanę - wynika z danych Standard & Poor's. Ich uwagę przyciągają zarówno przysmaki dla zwierząt jak i alkohol.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

67

Duże firmy starają się zdobyć udziały w wartym ok. 150 mld dol. rynku produktów zawierających marihuanę - wynika z danych Standard & Poor's. Ich uwagę przyciągają zarówno przysmaki dla zwierząt jak i alkohol.

Firma cytuje dane Euromonitor International, według których rynek legalnej marihuany wzrośnie do 160 mld dol. w 2025 r. Standard & Poor's wskazuje na rosnący rynek legalnej marihuany w branżach ochrony zdrowia, alkoholowej, tytoniowej a nawet kosmetycznej. Agencja ratingowa przestrzega jednakże przed niestabilnością rynku z uwagi na zmieniające się prawo.

Na rozwój rynku konopi wskazują dwie największe inwestycje w sektorze. Inwestycja Altrii, właściciela marki papierosów Philip Morris w Cronos Group oraz Constellation Brands, właściciela marki piwa Corona, który kupił udziały Canopy Growth.

Standard &Poor's wskazuje, że ogólne spożycie napojów alkoholowych już uległo erozji, a legalna marihuana może albo przyspieszyć ten spadek albo stać się pozytywnym uzupełnieniem. Według raportu konsumpcja alkoholu w wielu krajach, np. w USA, bardzo się zmienia. Młodzi ludzie wolą marihuanę rekreacyjną niż picie alkoholu.

S&P prognozuje roczny spadek w wysokości 4 - 4,5 proc. produktów tytoniowych w USA. Legalizacja marihuany może być ratunkiem dla branży tytoniowej.

Według raportu agencji wzrost legalnej marihuany w nadchodzących latach prześcignie inne sektory dóbr konsumpcyjnych, takich jak żywność pakowana, napoje bezalkoholowe, tytoń czy alkohol.

Firma przestrzega w raporcie przed ryzykiem "chciwości" na początkowym etapie rozwoju rynku konopi. Standard & Poor's tłumaczy, że rynek konopi jest na razie w początkowej fazie cyklu rozwoju gdzie szalony wzrost, wstrząsy są na porządku dziennym. Potem nastąpi okres dojrzałości i wreszcie ewentualnego spadku.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • DOC
  • Katastrofa
  • Klonazepam
  • N2O (gaz rozweselający)

Humor dobry, gotowy na pierwsze od 7 miesięcy doświadczenie z psychodelikami, jednak trochę zmęczony podróżą i głodny. | Impreza typu psytrance w Gdańsku.

Po kilku miesiącach uprawiania sajkoszamanizmu, postanowiłem dać sobie spokój. Zauważyłem, że to nie jedyna dobra ścieżka w życiu oraz, że pod pretekstem niszczenia swojego ego, budowałem je coraz to większe. Mimo to, po siedmiu miesiącach od ostatnich grzybów, postanowiłem spróbować DOCa - substancji, która obrosła w legendy.

T+0

  • Benzydamina

nazwa substancji : benzydamina


poziom doświadczenia : pierwszy raz


dawka, metoda zażycia : 1 gram ; doustnie


"set & setting" : dom, pod wieczor


efekty : haluny, smugi swiatla


czy dane doświadczenie... : inaczej patrze na srodki do plukania pochwy ;>

  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Czwartkowy wieczór, około 10 grudnia 2010 (nie mam dokładnej daty). Spokojny, ale zniecierpliwiony żeby spożyć nową substancję. Trochę zniechęcony negatywną opinią Hyperreala, jednak to się zmieniło :D

Większość danych z eksperiencji mam zapisane na telefonie w formie luźnych, nie do końca trzeźwych notatek, ale staram się przypomnieć szczegóły jak najbardziej się da. Czasy są przybliżone, zresztą potem straciłem poczucie więc będę mówił w skrócie...

21: punkt 0, spożycie długo przygotowywanej substancji. Trzeba było połknąć trochę słonej wody gdyż zfiltrowanie tego nie było proste, ale następnym razem już szło łatwiej i bez trucia się solą.

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Nastawienie pozytywne, okoliczności ryzykowne- wszyscy domownicy byli ze mną w domu

Dzień wcześniej razem z M. zaplanowaliśmy tą podróż, niestety (jak zobaczycie później) nie wszystko poszło po naszej myśli...

Wyruszyliśmy więc do apteki koło 15:00, pod pretekstem pojechania do maka. Zrobiliśmy zakupy i udaliśmy się w jakieś spokojne miejsce niedaleko mojego domu. Koło 16:00 już zjedliśmy po 2 opakowania Dexacaps. Chwilę jeszcze tam zostaliśmy, a następnie poszliśmy do mnie.

Jak dotarliśmy (koło 16:20) zaczęły się już pierwsze, delikatne efekty. Zaczęliśmy oglądać jakieś pierdoły na YouTube'ie, w sumie nie wiem przez ile.

randomness