Lekarz ze Szpitala Żeromskiego w Krakowie, który mógł przyjmować fentanyl, złożył wypowiedzenie

Znikające ampułki z lekami narkotycznymi i lekarz, który przyjmował kroplówkę w czasie pracy. Jest zwrot w sprawie bulwersującej sytuacji na SOR-ze w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Lekarz złożył wypowiedzenie i nie pracuje już w placówce. Sprawą zajmuje się prokuratura. Były już przeszukania w szpitalu i w mieszkaniu "osoby, która występuje w tej sprawie". Zabezpieczono dokumentację, wzywani są świadkowie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

fakty.tvn24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

29

Znikające ampułki z lekami narkotycznymi i lekarz, który przyjmował kroplówkę w czasie pracy. Jest zwrot w sprawie bulwersującej sytuacji na SOR-ze w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Lekarz złożył wypowiedzenie i nie pracuje już w placówce. Sprawą zajmuje się prokuratura. Były już przeszukania w szpitalu i w mieszkaniu "osoby, która występuje w tej sprawie". Zabezpieczono dokumentację, wzywani są świadkowie.

Personel jednego z największych szpitali w Małopolsce został uszczuplony. - Pan doktor nie pracuje w tym szpitalu. (...) Zrezygnował z pracy - poinformowała Anna Górska, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Chodzi o pracownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sprawę go dotyczącą jeszcze w kwietniu w TVN24 GO ujawnił Mateusz Kudła. Poruszono w nim sprawę znikających ampułek z lekami narkotycznymi oraz dopisywania w kartach pacjentom leków, których nie otrzymali. Według rozmówców reportera lekarz miał przyjmować silne opioidy w czasie pracy.

Jeden z największych szpitali w Małopolsce pod lupą prokuratury

Lekarz zwolnił się z pracy w środę 8 maja. Tego samego dnia wydarzyło się coś jeszcze. - Doszło do przeszukania w mieszkaniu osoby, która występuje w tej sprawie. Zabezpieczono również w trakcie tych czynności wszelkie nośniki elektroniczne - poinformował Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

W poniedziałek policjanci i biegły zabezpieczyli w szpitalu dokumentację obrotu środkami przeciwbólowymi. Wszystko w ramach śledztwa prowadzonego w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, wszczętego po emisji pierwszego reportażu o sytuacji w szpitalu. Jak wyjaśnia Krzysztof Dratwa, śledztwo dotyczy zaboru w celu przywłaszczenia środków odurzających, psychotropowych.

- Mam wrażenie, że dyrektora szpitala, pana Kucharskiego, najbardziej interesuje nie to, co się działo na SOR-ze, tylko to, w jaki sposób wypłynęło do mediów nagranie pokazujące nieprawidłowości - uważa dziennikarz Mateusz Kudła.

Dyrektor placówki Lech Kucharski tydzień temu w oświadczeniu zadeklarował gotowość do współpracy ze służbami w celu wyjaśnienia sprawy. Napisał również, że o wycieku nagrań z monitoringu poinformował prokuraturę.

Wcześniej w rozmowie z reporterem Lech Kucharski zapewniał, że o uzależnieniu lekarza nie wiedział. - Na temat tego, że pan doktor może mieć problem z nadużywaniem leków, takich oficjalnych informacji żadnych nie miałem - powiedział. Zapytany, czy miał takie informacje, ale nieoficjalne, odpowiedział, że nie miał.

"Pan dyrektor doskonale o tym wszystkim wiedział"

- Pan dyrektor doskonale o tym wszystkim wiedział - mówi Elżbieta Głowa, zastępczyni dyrektora Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Żeromskiego w Krakowie. Po emisji pierwszego reportażu do jego autora zgłosili się kolejni pracownicy szpitala. Wicedyrektorka placówki rozmawiała z przełożonym w połowie października.

- Powiedział tak: słuchaj, musimy zrobić porządek na SOR-ze. "Jaki porządek?", zapytałam go, ale mi nic nie powiedział, tylko mówi: idź sobie tam i popatrz - opowiada Elżbieta Głowa. W styczniu dyrektor rozmawiał z ratowniczkami medycznymi pracującymi na SOR-ze, które poinformowały szefostwo o niepokojących sytuacjach. - Nie chciałbym, żeby panie, będąc w pracy w szpitalu, były w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nawet u koleżanek. Szpitalny Oddział ratunkowy za dużo przysparza problemów dyrekcji. To musi się zmienić - mówił Kucharski.

Lekarz mógł zażywać niebezpieczny opioid - fentanyl

Inni pracownicy oddziału problem też dostrzegali, ale jego źródło widzieli nie w zachowaniu ratowniczek, a w postępowaniu lekarza, który w takcie dyżuru i podczas rozmowy z pacjentami był podłączony do kroplówki. Dodatkowo, na ujawnionym nagraniu, lekarz rozmawia o ampułce z fentanylem - niebezpiecznym, silnie uzależniającym opioidem - ze stażystką, która następnie wstrzykuje do kroplówki jakiś lek.

- Ginęło morfiny i fentanylu, i oksykodonu około 18 ampułek w ciągu dwóch tygodni - powiedział Mateuszowi Kudle jeden z rozmówców. - Dwukrotnie kazano mi podać pół ampułki leku. Ta druga połówka, która nie została podana, została przekazana panu doktorowi. On strasznie schudł w ciągu ostatniego roku - stwierdził inny informator. - I ten lek sobie otworzył, nabrał strzykawkę, igłę, oczywiście, nabrał sobie ten lek i sobie podał, potem zachowanie doktora zmieniło się o 180 stopni - ocenił jeden z rozmówców.

Dyrektor i lekarz nie zostali jeszcze przesłuchani przez śledczych. - Pan dyrektor szpitala przeprowadził kontrolę, która według dyrektora nie wykazała żadnych niesprawiedliwości i stawał bardzo w obronie tego lekarza - ocenił Mateusz Kudła.

Postępowanie wszczął rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy w Krakowie. - Jeżeli on stwierdzi, że są przesłanki do postawienia zarzutów, to wtedy wnosi do sądu akt oskarżenia, nazwijmy to, i jest sprawa tocząca się przed sądem lekarskim - wyjaśnia Jakub Kosikowski, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Żeromskiego jest też wiceprezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Ze względu na konflikt interesów okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej wystąpił z wnioskiem o wyznaczenie do prowadzenia sprawy innego rzecznika, spoza regionu.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Dawka: 3 saszetki do podzielenia miedzy mnie a E.Miejsce: miasto nad naszym morzem- typowo

turystyczne (niemalo ludu na ulicach), cieply, letni, wakacyjny

dzionek :).O nas: dwie postrzelone osiemnastki, kochamy

facetów, imprezy a przede wszystkim wakacje (kiedy mamy szanse razem

gdzies wyjechac- niestety nie mieszkamy zbyt blisko siebie)


  • 2C-T-2

by Black Panther

Udało mi się pozyskać 2C-T2, byłem bardzo podniecony, że mogę spróbować tej substancji. Był piątek, wybrałem się z kumplem do pubu na imprezę techno. Muszę tutaj zaznaczyć, że pierwszy raz wybrałem się na taką imprezkę, do tej pory zazwyczaj obracałem się w metalowych klimatach. Warto także zanotować, że nigdy nie brałem ekstazy - prawdopodobnie dlatego, że nie wchodziłem w te klimaty, a poza tym nie jest ona popularna w moim mieście - tak więc była to moja pierwsza fenetylamina.

  • Alprazolam
  • Kodeina
  • Miks
  • Tytoń

Zmęczenie po pracowitym dniu, sam w domu, negatywne myśli i zdołowanie.

Od pewngo czasu byłem bardzo zainteresowany spróbowaniem osławionego w USA: ,,Holy trinity" lub ,,Las Vegas Cocktail" lub ,,Soma Coma". 

Jest to miks 3 substancji: Alprazolamu, Carisoprodolu (soma) i opioidu. W zależności od wyboru tego ostatniego zestawienia te różnią się nazwami. Ja postanowiłem zastosować kodeine.

Jest 18:30, w celu zwiększenia wchłanialności ostatni posiłek zjadłem o 15.

Zaczynam od somy 500mg, po 15 minutach czuję lekką euforię i rozluźnienie mięśni.