REKLAMA
Lek na bazie marihuany podany noworodkowi. Pierwszy przypadek na świecie

Noworodek z Wielkiej Brytanii jest pierwszym na świecie, któremu podano lek na bazie marihuany. Ma mu pomóc w walce ze schorzeniem, które może prowadzić do uszkodzenia mózgu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

52

Noworodek z Wielkiej Brytanii jest pierwszym na świecie, któremu podano lek na bazie marihuany. Ma mu pomóc w walce ze schorzeniem, które może prowadzić do uszkodzenia mózgu.

Oscar Parodi urodził się z encefalopatią niedotlenieniowo-niedokrwienną. Może do niej dojść, kiedy z łożyska dociera do dziecka za mało tlenu i krwi. Matka 11-tygodniowego obecnie Oscara, który urodził się w Norfolk and Norwich University Hospital, zgodziła się, żeby podano mu dawkę leku na bazie konopi.

To pierwszy na świecie przypadek, żeby noworodkowi podano tego typu lek. Badacze z Guy's and St Thomas' NHS Foundation Trust, którzy prowadzą nad nim badania, mają nadzieję, że w przyszłości będzie regularnie stosowany na oddziałach neonatologii. Miałby być podawany noworodkom, u których występuje ryzyko napadów drgawek i uszkodzenia mózgu. Obecnie lek znajduje się w fazie testów.

"Po narodzinach zapytano mnie, czy nie wzięlibyśmy udziału w badaniu. Skonsultowałam się z mamą i bratem, który uczy się na ratownika medycznego. To była trudna decyzja, ale chciałam zrobić wszystko, co tylko mogę, aby pomóc mojemu chłopczykowi" – powiedziała Chelsea Parodi, mama Oscara, cytowana przez Sky News.

Oscar urodził się przez cięcie cesarskie 11 marca. Cięcie wykonano trzy dni po terminie. Chłopiec ważył 2,92 kg, ale przyszedł na świat w zaskakująco złym stanie. Poddano go standardowej w takim przypadku terapii schładzania organizmu.

Po kilku godzinach od narodzenia podano mu też małą dawkę leku na bazie marihuany. Dawka, podana dożylnie, wynosiła 0,1 mg/kg i odpowiadała jednej trzydziestej normalnej dawki. Chłopiec czuje się dobrze.

"Radzi sobie fantastycznie, jestem naprawdę wdzięczna doktorowi Clarke’owi i jego zespołowi za to, co dla nas zrobili" – powiedziała mama Oscara.

Badacze zapewniają, że zawartość THC, czyli głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach, jest w leku minimalna. Wyjaśniają, że ekstrakcja składnika leczniczego, naturalnie występującego w roślinie, odbywa się w kontrolowany i bezpieczny sposób.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

Data: 02.08.2002


Miejsce: Żary - Przystanek Woodstock
W dzień wyjazdu kumpel przyniósł mi 95 ziaren bieluna (za co mu teraz z góry dziękuję ;)), oprócz tego nie braliśmy nic ze sobą. W pociągu zaczęliśmy pić winko, jechaliśmy z 8 godzin, w przejściu między wagonami było ze 30 osób. Zapowiadała się niezła impreza. Co chwila przewijały się jakieś irokezy i brały od nas wina. Zioła też się trochę skołowało.


  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nienajgorsze. Lepiej mi się tripuje z przyjacielem albo samemu, niż z wujkiem, bo przy tym ostatnim często mi się fazy "spłycają". Na szczęście szybko mnie opuścił.

Próbowaliście kiedyś wykorzystać MJ do pisania wierszy? Jeżeli nie, serdecznie polecam :) Jest także dobrą towaryszką do filozofowania. Nie wiem czemu tak duży odsetek spoleczności podchodzi do niej jak do zabawki- psychodelik jak każdy inny- też potrafi dać niezapomniane stany. Opisane poniżej doświadczenie wprawdzie nie jest jakieś tam zbyt ciekawe, ale to kwestia małej ilości spalonego kwiatostanu :) Niemniej postanowiłem się tym doświadczeniem podzielić z dwóch względów- lubię pisać reporty, a po drugie, może kogoś to skłoni do przemyśleń czy coś w tym stylu.

  • Szałwia Wieszcza

substancja: ok 0.5g (cholernie suchych niestety) lisci Szalwi

  • 2C-B
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Set - dobry nastrój, ekscytacja przemieszana z lekkim niepokojem związanym z tego typu flipem Setting - przepełniony ludźmi klub z muzyką rockowo-klubową, bliscy znajomi, większość czasu spędzona z dziewczyną (trzeźwą)

Hej! To mój pierwszy post tutaj, i zarazem pierwszy raport. Podjąłem decyzję, że opiszę swoje przeżycia z tzw. nexus flipa, czyli połączenia MDMA z 2C-B. Naczytawszy się na reddicie o tej kombinacji stwierdziłem, że pora wreszcie spróbować.

randomness