Legalna marihuana zmniejsza skutki picia alkoholu [BADANIE 2023]

Według nowego badania, finansowanego ze środków National Institutes of Health USA, marihuana rekreacyjna ogranicza negatywne skutki picia alkoholu w stanach, w których jest ona legalna. Obywatele doświadczają niższych wskaźników zaburzeń związanych z używaniem alkoholu (AUD) w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com | Sandra Jurkiewicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

20

Według nowego badania, finansowanego ze środków National Institutes of Health USA, marihuana rekreacyjna ogranicza negatywne skutki picia alkoholu w stanach, w których jest ona legalna. Obywatele doświadczają niższych wskaźników zaburzeń związanych z używaniem alkoholu (AUD) w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

Naukowcy obserwowali 240 par bliźniaków

Jeden bliźniak żył w stanie USA, który zalegalizował marihuanę, a drugi nie. Odkryto, że chociaż ogólne spożycie alkoholu nie różniło się znacząco, osoby mieszkające w stanach, w których marihuana została zalegalizowana, były mniej narażone na ryzyko szkody pod wpływem alkoholu niż ich bliźniak mieszkający w stanie, w którym marihuana była nadal zakazana.

Uzyskaliśmy dowody sugerujące, że legalizacja marihuany spowodowała wzrost częstości jej używania o 0,11 odchylenia standardowego, podczas gdy objawy zaburzeń związanych z używaniem alkoholu (AUD) zmniejszyły się o 0,11 odchylenia standardowego, co było spowodowane ograniczeniem spożycia alkoholu, gdy jest to fizycznie niebezpieczne.
– napisali naukowcy

Recenzowane badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Psychological Medicine zastrzega jednak, że dane te wymagają dodatkowego zbadania w przyszłych pracach.

Legalna marihuana rekreacyjna i jej wpływ na zaburzenia psychospołeczne

Autorzy podjęli próbę ilościowego określenia wpływu rekreacyjnej marihuany na używanie substancji, codzienne funkcjonowanie oraz to, czy osoby wrażliwe są bardziej podatne na potencjalne negatywne skutki niż inne. Wyniki sugerują, że legalizacja nie była związana ze wzrostem zaburzeń związanych z używaniem marihuany, ale mogła być powiązana z większym używaniem konopi indyjskich w ogóle, używaniem tytoniu i kłopotami finansowymi.

Oceniliśmy szeroki zakres wyników, w tym używanie innych substancji, uzależnienie od substancji, zaburzenia osobowości, eksternalizację i kwestie prawne, porozumienie w związku, zachowanie w miejscu pracy, zaangażowanie obywatelskie i funkcje poznawcze.
– napisali autorzy

Nie stwierdzili jednak żadnych szkodliwych ani ochronnych skutków dla większości tych aspektów, ani nie zidentyfikowali żadnej zwiększonej podatności wynikającej z ustalonych czynników ryzyka.

Naukowcy spekulują, że ich wyniki nie wykazały żadnego związku między legalizacją marihuany a wzrostem zaburzeń psychospołecznych, ponieważ może się zdarzyć, że przepisy dotyczące marihuany dla dorosłych zwiększają konsumpcję wśród okazjonalnych użytkowników, a nie tych, którzy już dużo konsumują, niezależnie od kryminalizacji.

Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie uważają, że wyniki są uspokajające w odniesieniu do powszechnych obaw dotyczących zdrowia publicznego związanych z legalizacją rekreacyjnej marihuany, ale ostrzegają, że ich odkrycia nie sugerują, że konsumpcja konopi indyjskich jest całkowicie pozbawiona ryzyka, a jedynie, że nie identyfikujemy znaczących zmian w negatywnych skutkach jako wyniku legalizacji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Miks
  • Odrzucone TR

Całe doświadczenie przeżyłem sam. Miasto-> Szczecin. Po powrocie do domu była tylko moja babcia. Lokacje-Centrum Handlowe Galaxy (byłem w kinie ;)), Centrum Handlowe Turzyn, Tramwaj nr. 8. Spacer po dzielnicy Gumieńce.

Witam! W sumie nie jestem nowy bo hyperreala i ng odwiedzam od kilku miesięcy ale dopiero dziś postanowiłem coś wyskrobać, tym bardziej że to mix:)

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

W sumie na żywioł, noc, pokój i podwórko

Tytułem wstępu:

Nie mam pewności czy zażyta przeze mnie substancja to LSD-25, ponieważ przebieg tripu był nietypowy.

Był to drugi znaczek zakupiony od tego samego dostawcy z marketu na TORze. Za pierwszym razem miesiąc wcześniej nie zadziałało w ogóle.

Celem zażycia była terapia szokowa - pobudzenie niedziałających prawidłowo obszarów mózgu - oraz w miarę możliwości osiagnięcie tych wszystkich rzeczy, które zabrała mi choroba.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Lekkie nakreślenie sytuacji, śmiało pomijać.

---

Dwa lata temu na popularnym portalu społecznościowym ułatwiającym poznawanie ludzi z różnych stron świata napisał do mnie Marcin, 20-latek, ironicznie, z Warszawy.

randomness