Legalizacja marihuany może przynieść Niemcom prawie pięć miliardów euro rocznie

... i stworzyć dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskiobserwator.de
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

49

Legalizacja marihuany w Niemczech: Badanie opublikowane we wtorek przez Düsseldorf Institute for Competition Economics (DICE) oraz Heinrich Heine University w Düsseldorfie pokazuje, że legalizacja marihuany może przynieść Niemcom dodatkowe przychody w wysokości około 4,7 miliarda euro rocznie i stworzyć 27 000 miejsc pracy – donosi Reuters.

Niemieccy Socjaldemokraci (SPD) kierowani przez Olafa Scholza, prawdopodobnie przyszłego kanclerza Niemiec, negocjują z Zielonymi i Wolnymi Demokratami (FDP) trójstronną koalicję rządzącą. Wciąż trwają prace nad szczegółami, w tym nad uregulowaniem sprzedaży i używania konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.

Oprócz generowania dochodów podatkowych w wysokości około 3,4 miliarda euro rocznie, legalizacja marihuany w Niemczech pozwoliłaby zaoszczędzić 1,3 miliarda euro na pracy policyjnej i sądowej oraz stworzyłby dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

Legalizacja marihuany pobudziłaby również rozwój rozwijającego się rynku europejskiego, który według szacunków firmy badawczej Prohibition Partners przyniesie w 2025 roku przychody krajowe w wysokości trzech miliardów euro, w porównaniu do około 400 milionów euro w tym roku.

Legalizacja marihuany w Niemczech: Pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków opowiedziała się za

Pod koniec sierpnia pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków Daniela Ludwig (CSU) opowiedziała się za wprowadzeniem limitu tolerancji posiadania marihuany na użytek osobisty. Limit ten miałby wynieść 6 gram i miałby obowiązywać na całym terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Oznacza to, że posiadanie mniej niż 6 gramów traktowane byłoby jako wykroczenie administracyjne. Powyżej tego limitu traktowane jest jako przestępstwo kryminalne.

Marihuana w Niemczech – obecnie obowiązujące przepisy

Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Niemczech przepisami posiadanie konopi indyjskich jest nielegalne, jednak poszczególne kraje związkowe wprowadziły limity tolerancji. Przykładowo w Nadrenii Północnej Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Bremie policja za przestępstwo uznaje się posiadanie powyżej 10 gr marihuany. Berlin toleruje posiadanie nawet 15 gramów konopi. Najniższy limit obowiązuje w Meklemburgii Pomorzu-Przednim, a w pozostałych krajach związkowych Niemiec toleruje się posiadanie 6 gr marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać a ciąży to na mnie od jakiegoś czasu....czuję że jest to najlepsze miejsce.....to nie będzie typowy tripreport... chociaż są w nim również opisy paru faz... więc jeśli nie chce Ci się czytać mojej historii to po prostu ją pomiń....ale jeśli zdecydujesz się ją przeczytać to proszę nie bluzgaj na mnie w komentach...potrzebuję pomocy...
  • Marihuana

Doświadczenie: wówczas znikome: kofeina,nikotyna, alkohol, marihuana (kilka razy)

Wiek: wtedy 17lat

S&S: zapowiadająca się nudna niedziela/ ja, dwóch kumpli/ dom/działka/popołudnie/wieczór

Dawkowanie: 1,5 marihuany na 3 osoby

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Pozytywne: zmęczenie i ciekawość.

Streszczenie: Pierwsze doświadczenie z DXM. Piątek: 300mg, czyli ok. 4,6mg/kg masy ciała, pozytywne doznanie i lekki, pastelowy niedosyt. Sobota: 450mg, odlot zakończony umiarkowanie nieprzyjemnym zjazdem. Raport pisany w niedzielę, ramy czasowe orientacyjne. Inicjały osób trzecich przypisałem losowo.

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Tripraport

Dobry humor, wypoczęty , wszystko w jak najlepszym porządeczku, ładny park, świetna pogoda.

 

Oczekiwana przesyłka z RC przyszła... Pozostało tylko zaplanować dzień i dawkę...
Padło na sobotnie popołudnie . Pogoda dopisała , w pt. podzieliliśmy hometa  po 35 mg i każdy zabrał swoją część. Z uwagi na dopołudniowe zajęcia, postanowiliśmy zjeść osobno w podobnych odstępach czasu. 

(T=0)

Moje 35mg rozeszło się pod językiem ok pół godziny wcześniej niż kumpla.Zostało solidnie zapite sokiem porzeczkowym. Po kilku chwilach poczułem narastające napięcie i lekkie podenerwowanie.

randomness