Legalizacja marihuany może przynieść Niemcom prawie pięć miliardów euro rocznie

... i stworzyć dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskiobserwator.de
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

49

Legalizacja marihuany w Niemczech: Badanie opublikowane we wtorek przez Düsseldorf Institute for Competition Economics (DICE) oraz Heinrich Heine University w Düsseldorfie pokazuje, że legalizacja marihuany może przynieść Niemcom dodatkowe przychody w wysokości około 4,7 miliarda euro rocznie i stworzyć 27 000 miejsc pracy – donosi Reuters.

Niemieccy Socjaldemokraci (SPD) kierowani przez Olafa Scholza, prawdopodobnie przyszłego kanclerza Niemiec, negocjują z Zielonymi i Wolnymi Demokratami (FDP) trójstronną koalicję rządzącą. Wciąż trwają prace nad szczegółami, w tym nad uregulowaniem sprzedaży i używania konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.

Oprócz generowania dochodów podatkowych w wysokości około 3,4 miliarda euro rocznie, legalizacja marihuany w Niemczech pozwoliłaby zaoszczędzić 1,3 miliarda euro na pracy policyjnej i sądowej oraz stworzyłby dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

Legalizacja marihuany pobudziłaby również rozwój rozwijającego się rynku europejskiego, który według szacunków firmy badawczej Prohibition Partners przyniesie w 2025 roku przychody krajowe w wysokości trzech miliardów euro, w porównaniu do około 400 milionów euro w tym roku.

Legalizacja marihuany w Niemczech: Pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków opowiedziała się za

Pod koniec sierpnia pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków Daniela Ludwig (CSU) opowiedziała się za wprowadzeniem limitu tolerancji posiadania marihuany na użytek osobisty. Limit ten miałby wynieść 6 gram i miałby obowiązywać na całym terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Oznacza to, że posiadanie mniej niż 6 gramów traktowane byłoby jako wykroczenie administracyjne. Powyżej tego limitu traktowane jest jako przestępstwo kryminalne.

Marihuana w Niemczech – obecnie obowiązujące przepisy

Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Niemczech przepisami posiadanie konopi indyjskich jest nielegalne, jednak poszczególne kraje związkowe wprowadziły limity tolerancji. Przykładowo w Nadrenii Północnej Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Bremie policja za przestępstwo uznaje się posiadanie powyżej 10 gr marihuany. Berlin toleruje posiadanie nawet 15 gramów konopi. Najniższy limit obowiązuje w Meklemburgii Pomorzu-Przednim, a w pozostałych krajach związkowych Niemiec toleruje się posiadanie 6 gr marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Buprenorfina
  • Estazolam
  • Morfina
  • Pozytywne przeżycie

Dzień jak co dzień - substancja przyjęta w celu załagodzenia objawów abstynencyjnych po ostrym ciągu z Tramadolem. Ogólnie pozytywne nastawienie, nadzieja na chociaż lekkie załagodzenie nadchodzącego skręta. Mieszkam w wynajmowanym pokoju więc zero jakichkolwiek wpadek

Witam Serdecznie
Z okacji tego że Estazolam zaczął działać - pozwolił mi się nieco otworzyć i przedstawić wam działanie buprenorfiny którą wydobywam z plastwów o nazwie handlowej transtec.

Co to jest buprenorfina?
W skrócie jest to pochodna tebainy. Buprenorfina jest dostępna międzi innymi w tabletkach podjęzykowych Bunondol w dawkach 0,2mg oraz 0,4mg oraz w plastrach Transtec zawierających 20mg/30mg/40mg per plaster.
Jeśli ktoś jest ciekaw większą ilością informacji - na pewno znajdziecie ją na wikipedi :)

  • Szałwia Wieszcza

mieszkanie, pokój, przyciemnione światło, muzyczka (metal), godzina 20.

17.06.2008

  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji: salvia divinorum


poziom doświadczenia: sweet mary jane, hasz, grzybki (łysiczki lancetowane i mexicany), LSA, gałka muszkatułowa, avio, DXM, tussi, xanax, SD zapodowałem po raz pierwszy.


  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wieczorna, miła atmosfera z dobrym kumplem w jego mieszkaniu. Później doszedł jeszcze jeden osobnik i dziewczyna gospodarza.

Witam wszystkich czytelników w swoim pierwszym trip raporcie. Substancja którą wezmę tutaj na ruszt, jest kodeina i mój pierwszy raz z ową. Bez większych wstępów, zaczynajmy. Swoich towarzyszy określę jako K (kumpel, z którym spotkałem się u niego w domu), G (kumpel, który doszedł do nas po ~godzinie) i D (dziewczyna kumpla, która dołaczyła do nas po około 4 godzinach). Przedział czasowy będę określał standardowo T+X. 

randomness