Legalizacja marihuany może przynieść Niemcom prawie pięć miliardów euro rocznie

... i stworzyć dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskiobserwator.de
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

49

Legalizacja marihuany w Niemczech: Badanie opublikowane we wtorek przez Düsseldorf Institute for Competition Economics (DICE) oraz Heinrich Heine University w Düsseldorfie pokazuje, że legalizacja marihuany może przynieść Niemcom dodatkowe przychody w wysokości około 4,7 miliarda euro rocznie i stworzyć 27 000 miejsc pracy – donosi Reuters.

Niemieccy Socjaldemokraci (SPD) kierowani przez Olafa Scholza, prawdopodobnie przyszłego kanclerza Niemiec, negocjują z Zielonymi i Wolnymi Demokratami (FDP) trójstronną koalicję rządzącą. Wciąż trwają prace nad szczegółami, w tym nad uregulowaniem sprzedaży i używania konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.

Oprócz generowania dochodów podatkowych w wysokości około 3,4 miliarda euro rocznie, legalizacja marihuany w Niemczech pozwoliłaby zaoszczędzić 1,3 miliarda euro na pracy policyjnej i sądowej oraz stworzyłby dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

Legalizacja marihuany pobudziłaby również rozwój rozwijającego się rynku europejskiego, który według szacunków firmy badawczej Prohibition Partners przyniesie w 2025 roku przychody krajowe w wysokości trzech miliardów euro, w porównaniu do około 400 milionów euro w tym roku.

Legalizacja marihuany w Niemczech: Pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków opowiedziała się za

Pod koniec sierpnia pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków Daniela Ludwig (CSU) opowiedziała się za wprowadzeniem limitu tolerancji posiadania marihuany na użytek osobisty. Limit ten miałby wynieść 6 gram i miałby obowiązywać na całym terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Oznacza to, że posiadanie mniej niż 6 gramów traktowane byłoby jako wykroczenie administracyjne. Powyżej tego limitu traktowane jest jako przestępstwo kryminalne.

Marihuana w Niemczech – obecnie obowiązujące przepisy

Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Niemczech przepisami posiadanie konopi indyjskich jest nielegalne, jednak poszczególne kraje związkowe wprowadziły limity tolerancji. Przykładowo w Nadrenii Północnej Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Bremie policja za przestępstwo uznaje się posiadanie powyżej 10 gr marihuany. Berlin toleruje posiadanie nawet 15 gramów konopi. Najniższy limit obowiązuje w Meklemburgii Pomorzu-Przednim, a w pozostałych krajach związkowych Niemiec toleruje się posiadanie 6 gr marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set: urlop, trwające od kilku dni radosne podniecenie w związku z tripem, w szerszej perspektywie - trochę standardowych, siedzących gdzieś z tyłu głowy problemów, nic wielkiego Setting: sobota, schyłek lata, lekko zasnute chmurami niebo. Puste mieszkanie, pobliskie jezioro wraz z okalającym je lasem, tramwaj

21:32. Stoję na maleńkim balkoniku w bloku z wielkiej płyty i palę papierosa. Stara rura ze mnie - myślę sobie - skoro o tej godzinie po urodzinowych gościach został tylko zapach łychy, paczka po bibułkach i tytoń wdeptany głęboko w ruski dywan. 

I ten zupełnie niepozorny, starannie poskładany kawałeczek folii aluminiowej, zatknięty zapobiegawczo w suchym i chłodnym miejscu, gdzieś między jajkami a kostką masła. 

  • LSD-25

ja pierwszy raz zapodałem połówkę (rzecz nazywała się OM i miała taki dziwny

wzorek) i pojechałem do Katowic.Cóż,było dziwnie,raczej lajtowo, udało mi

się dostrzec głębię trzeciego wymiaru(mam to do dziś - ten efekt nie mija)-

mój kumpel nazwał to 4D i to jest chyba najlepsze określenie.Do dziś też

pamiętam melancholijną podróż pociągiem przez brudny Śląsk z muzyką DCD na

słuchawkach,widok starych ,zczerniałych kamienic,brudnego słońca, zmęczonych

życiem współpasażerów ...eeh...  • Inne


kolejny trip, podroz setki ksztaltow,wiecie o co chodzi,ci ktorzy mieli do

czynienia,

wiedza,ze z czasem zatraca sie potrzebe dzielenia tym z kimkolwiek.Dlatego

bedzie krotkie

i troche bezsensowne bo doswiadczenie niezwykle osobiste, jak zwykle u

mnie -samotne.

Dzienne :) Wizualnie -nieprawdopodobne. Emocjonalnie - grzybowe.

Slowa w eter.  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Ciekawość, obawa przed nikotynowym nokautem

Słowem wstępu dodam, iż to mój pierwszy "report", mam nadzieję, że komuś trochę przybliży czym właściwie jest to nowe coś w okrągłych opakowaniach stojące obok fajek w sklepie.