Legalizacja marihuany doprowadziła do spadku sprzedaży piwa w Kanadzie

Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że legalizacja marihuany może wpływać na spadek sprzedaży piwa, sugerując, że konsumenci mogą preferować jeden produkt kosztem drugiego. Od momentu, gdy Kanada zalegalizowała marihuanę do użytku dorosłych w 2018 roku, obserwuje się ciągły spadek sprzedaży piwa.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

28

Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że legalizacja marihuany może wpływać na spadek sprzedaży piwa, sugerując, że konsumenci mogą preferować jeden produkt kosztem drugiego. Od momentu, gdy Kanada zalegalizowała marihuanę do użytku dorosłych w 2018 roku, obserwuje się ciągły spadek sprzedaży piwa.

SPADEK SPRZEDAŻY PIWA PO LEGALIZACJI MARIHUANY

Zgodnie z publikacją w czasopiśmie “Drug and Alcohol Dependence“, sprzedaż piwa w Kanadzie zmniejszyła się o 96 hektolitrów na 100 000 mieszkańców zaraz po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, a następnie o 4 hektolitry na 100 000 mieszkańców miesięcznie, co daje średni miesięczny spadek o 136 hektolitrów na 100 000 mieszkańców po legalizacji.

Badacze z Uniwersytetu Manitoby, Uniwersytetu Memorialnego w Nowej Fundlandii i Uniwersytetu w Toronto sugerują, że może to wskazywać na efekt substytucji, gdzie konsumenci coraz częściej wybierają marihuanę zamiast piwa.

Konsekwencje dla przemysłu piwowarskiego

Analiza trendów sprzedaży ujawniła, że spadek dotyczył głównie piwa w puszkach i kegach, podczas gdy sprzedaż piwa butelkowanego nie odnotowała znacznego spadku. Badacze sugerują, że może to wynikać z rosnącej popularności puszek i lepszego doświadczenia smakowego, które oferują, zwłaszcza przy konsumpcji domowej. W związku z tym, gdy konsumpcja marihuany zastępuje domowe picie piwa, obserwuje się przesunięcie w stronę konsumpcji marihuany zamiast piwa w puszkach.

Wpływ na dochody z akcyzy

Znaczące jest również, że dochody z akcyzy generowane z marihuany ($660 milionów) przewyższyły te uzyskane z wina ($205 milionów) i piwa ($450 milionów) łącznie w roku fiskalnym 2022-23, jak donosi MJ Biz. Podobne tendencje obserwuje się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie w niektórych jurysdykcjach sprzedaż marihuany przewyższa sprzedaż alkoholu.

MARIHUANA JAKO KONKURENT DLA ALKOHOLU

Bank inwestycyjny w jednym z ostatnich raportów określił marihuanę jako “formidablnego konkurenta” dla alkoholu, prognozując, że w ciągu najbliższych pięciu lat niemal 20 milionów więcej osób będzie regularnie konsumowało marihuanę, podczas gdy liczba konsumentów alkoholu może się zmniejszyć o kilka milionów. Dodatkowo, oczekuje się, że sprzedaż marihuany osiągnie 37 miliardów dolarów w 2027 roku w USA, wraz z rosnącym rynkiem stanowym.

Według nowych danych dotyczących sprzedaży detalicznej opublikowanych we wtorek przez Statistics Canada, konsumenci marihuany w Kanadzie wydali w 2022 roku 4,52 miliarda dolarów kanadyjskich (3,35 miliarda dolarów amerykańskich) na legalne produkty z konopi indyjskich dla dorosłych, co stanowi wzrost o 17,9% w porównaniu z wynikiem sprzedaży w 2021 roku.

PERCEPCJA MARIHUANY W SPOŁECZEŃSTWIE

Badania i ankiety pokazują, że Amerykanie uważają marihuanę za mniej szkodliwą niż alkohol, papierosy, e-papierosy i inne produkty tytoniowe. Zgodnie z badaniem opublikowanym przez American Psychiatric Association (APA) i Morning Consult, marihuana jest postrzegana jako znacznie mniej niebezpieczna niż papierosy, alkohol i opioidy, a także jako mniej uzależniająca niż te substancje oraz technologia.

Podsumowując, legalizacja marihuany nie tylko wpłynęła na zmiany w konsumpcyjnych preferencjach społeczeństwa, ale również przynosi znaczące konsekwencje ekonomiczne dla przemysłu alkoholowego, szczególnie piwowarskiego. Warto zauważyć, że dalsze badania są potrzebne, aby zrozumieć długoterminowe skutki zdrowotne i społeczne tego przesunięcia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • DMT
  • Tripraport

Samotny wieczór w domu, miło i spokojnie

Po kilkunastu miesiącach przerwy postanowiłem odświeżyć znajomość z psychodelikami. W międzyczasie zażywałem rekreacyjnie raz w tygodniu dosyć niewinne substancje takie jak marihuana, MDMA, ketamina, 2C-B czy lekkie stymulanty, ale po pewnym czasie przestały mi one (jak i życie w ogóle) sprawiać radość. Trzeba więc było coś na to poradzić.

  • Dekstrometorfan

Ten faq jest zbiorem moich doświadczeń z dxm oraz informacji znalezionych w internecie.
  • Grzyby halucynogenne

60 lancetek polskich rodzimych :) (psilocybe semilanceata)

spozyte w kanapce z pasta rybna dla zabicia smaku i zapachu, na pusty zoladek.

bylo to w pazdzierniku 2002 i jush troche sie pozapominalo...

mialem isc na spotkanie integracyjne z moja grupa z 1 roku studioow do klubu studenckiego.


teraz wiem ze jedzenie psychodelikoow w otoczeniu ludzi nie jest najlepszym pomyslem...za to zdecydowanie (jeszcze nie wyproobowane w pelni) wskazana jest przyroda i natura...

  • Inhalanty

nazwa substancji: benzyna lekarska

poziom doswiadczenia: thc, #, xtc, lsa, dxm, benzydamina I

wiele innych...metoda zazycia: kiranie ze szmaty

set & setting: moja piwnica, chec sklimacenia sie czymkolwiek.