REKLAMA
Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła dopalacze w przesyłkach pocztowych

Funkcjonariusze KAS z Łodzi przechwycili 10 przesyłek pocztowych, w których były tzw. dopalacze. Wartość rynkowa specyfików to ponad 2,2 tys. zł.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

584

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi przechwycili 10 przesyłek pocztowych, w których były tzw. dopalacze. Wartość rynkowa specyfików to ponad 2,2 tys. zł.

Przesyłki zarekwirowano w trakcie kontroli w sortowni paczek w Koluszkach. Zostały nadane w centrum kraju, a miały dotrzeć do odbiorców w różnych rejonach Polski.

– Zawarte w paczkach specyfiki w postaci proszku i suszu roślinnego, opisane nazwami 4CMC, 3CMC, Alfa, Fake, zostały przekazane do analizy laboratoryjnej - poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak

– Dalszy tryb postępowania i kara grożąca nadawcy przesyłek uzależniona jest od wyników badań, które przesądzą, czy zatrzymane dopalacze to nowe substancje psychoaktywne, czy środki zastępcze – dodała Pawlak.

Rzeczniczka przypomniała, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu nowych substancji psychoaktywnych podlega karze grzywnie i do pięciu lat więzienia; samo ich posiadanie, co do zasady, karane jest grzywną.

Obrót środkiem zastępczym podlega karze pieniężnej w wysokości od 20 tys. zł do 1 mln zł

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
randomness