REKLAMA
Korea Południowa: Ministerstwo planuje dopuścić wybrane leki na bazie marihuany

W środę (18.07) Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków Republiki Korei poinformowało o chęci zmiany ustawy o środkach odurzających w celu legalizacji importu wybranych leków wyprodukowanych na bazie marihuany, które zostały oficjalnie zatwierdzone do użytku medycznego za granicą.

W Korei Południowej marihuana jest substancją zabronioną. Nawet jeśli cel jest wyraźnie medyczny, używanie i importowanie ziół w jakiejkolwiek formie jest przestępstwem. Ma to ulec zmianie, ponieważ lokalne organy władzy zajmują się legalizacją niektórych form marihuany.

W środę (18.07) Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków Republiki Korei poinformowało o chęci zmiany ustawy o środkach odurzających w celu legalizacji importu wybranych leków wyprodukowanych na bazie marihuany, które zostały oficjalnie zatwierdzone do użytku medycznego za granicą.

Krok ten jest zgodny z międzynarodowym trendem poparcia dla legalizacji medycznej marihuany, a także rosnącym popytem ze strony pacjentów i grup obywatelskich. Dostępne za granicą leki na bazie marihuany, takie jak Kannabidiol, są dostępne w niektórych krajach dla pacjentów cierpiących na rzadkie choroby. Cannabis sativa, roślina marihuany, zawiera ponad 100 różnych substancji chemicznych zwanych kanabinoidami. Spośród nich Delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol są podstawowymi związkami stosowanymi w medycynie.

Obecnie w Korei marihuana jest szeroko definiowana i ściśle zakazana, co sprawia, że nawet medyczne leczenie marihuaną jest nielegalne. Koreańska ustawa o zwalczaniu narkomanii definiuje marihuanę jako dowolną substancję lub produkty chemiczne wytworzone z rośliny Cannabis sativa i jej żywicy jako surowców, z wyjątkiem nasion i korzeni. Zgodnie z prawem importowanie, eksportowanie, wytwarzanie i sprzedaż marihuany jest surowo zabronione, z wyjątkami dotyczącymi zbierania nasion i włókien z zakładu produkującego tekstylia, badań akademickich lub zadań zatwierdzonych przez państwo.

Ministerstwo zapowiedziało, że wprowadzi dodatkowe zmiany i aktywnie wesprze projekt nowej ustawy zmieniającej zapis o kontroli narkotyków, aby umożliwić stosowanie zatwierdzonych globalnie leków na bazie konopi indyjskich. Jednocześnie ministerstwo zwróciło uwagę na fakt, że zezwala jedynie na leki oficjalnie zatwierdzone za granicą, co oznacza, że żywność, taka jak olej z konopi i ekstrakty z konopi indyjskich, które nie są oficjalnie zatwierdzone jako leki, będą nadal zakazane.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Bad trip

Wieczór. Gwieździste niebo. Pokoj. Dobre samopoczucie

Około godziny 23:00 decyduję się na wrzucenie 50mg 4-Aco-DMT. Miało być mniej, 30mg, nie tripowałem od jakiegoś roku, ale w końcu postawiłem na 50mg. Zawartość samarki wylądowała w ustach rażąc swą gorzkością. Potrzymałem to trochę w buzi i połknąłem.

DMT

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Tripraport

Zamieszczony tekst pochodzi od znajomego, jest długi, ale może Was zainteresować, całe info w samym tekście.

 

Zdecydowałem się - z przyczyn, których nie czuję potrzeby tutaj wyjawiać - zataić dokładne nazwy przyjętych przeze mnie substancji; jednak były to analogi składników ayahuaski.

Relacja jest dość chaotyczna, jednak wychodzę z założenia, że ma ona mieć cel dokumentalny - podarowałem sobie wysiłki w kierunku języka literackiego.

 

  • Amfetamina

Nazwa substancji: Amfetamina (to ona byla glownym sprawca nizej opisanej histori przez dwa i :P)


Poziom doświadczenia użytkownika: biale bralem 6 razy :d ale postaram sie podciagnac :D


Metoda zażycia: zawsze taka sama do nosa :=P


Efekty: opisane nizej


Czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: Bez komentarza....


Jeżeli to nie był Twój pierwszy raz z danym środkiem, czym różnił się od poprzednich?: roznil sie i to jak cholera :D

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Pozytywne przeżycie

Od pleneru w stolicy, przez jazdę pociągiem aż po tripowanie w domu :)

Część pierwsza