Kontrakt z NFZ dla Poradni Monar w Poznaniu - podpisz petycję

Pacjenci poznańskiej poradni Monar napisali petycję do NFZ w której apelują o przedłużenie kontraktu tak, żeby mogli kontynuować swoją terapię. Zachecamy do pomocy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Petycje Online/FB
Komentarz [H]yperreala: 
Informację zamieszczamy na prośbę użytkowniczki portalu.

Odsłony

132

Pacjenci poznańskiej poradni Monar napisali do NFZ petycję, w której apelują o przedłużenie kontraktu tak, żeby mogli kontynuować swoją terapię.

Osoby podpisane na niniejszej liście gorąco apelują o przedłużenie kontraktu na korzystnych warunkach dla Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar w Poznaniu przy ulicy Michała Sobeskiego 2. Protestujemy przeciwko urzędniczej decyzji, która utrudni nam dostęp do leczenia.

Poradnia Monar w Poznaniu, według Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych, to ścisła czołówka najlepszych placówek ambultoryjnych leczących uzależnienia w Polsce. Placówka ta istnieje od ponad 20 lat i nadal jest bardzo potrzebna. Osób z problemem uzależnienia nadal przybywa, a poradni dla narkomanów takich jak ta w naszym mieście nie ma. Rzeczywiste prawo wyboru miejsca wychodzenia z uzależnienia jest dla nas ograniczone, skoro poznaniacy mają do wyboru poradnie, które zajmują się głównie terapią osób uzależnionych od alkoholu. W ośrodku Monar leczą się osoby nie tylko uzależnione od substancji psychoaktywnych, ale również hazardu, seksu czy z zaburzeniami jedzenia. Przedział wiekowy pacjentów zaczyna się już od 13 roku życia!

Znaleźć terapeutę, któremu można zaufać by wkońcu podjąć leczenie i znaleźć wiarę we własne siły jest niezwykle ważne. Terapia, którą przechodzimy jest ciężką pracą zarówno naszą jak i naszych psychoterapeutów. Dlatego ciągłość leczenia z tą samą osobą czy grupą jest kluczowa. Zerwanie takiej więzi grozi regresm. Poszukiwanie nowych tak dobrych terapeutów jak w Poradni Monar, jest dla nas wielkim wyzwaniem, u większości z nas może to zaburzyć kontynuowanie leczenia i chęć dalszych działań.

W przypadku wielu z nas - osób uzależnionych - postępy podczas sesji, czy terapii grupowych są bardzo duże. W naszą terapię są również zaangażowane całe rodziny, dzięki grupom terapeutycznym czujemy wsparcie również w naszych domach, czego wcześniej brakowało. Nie wyobrażamy sobie, żeby to co zostało zbudowane za pomocą poradni Monar zostało zburzone i zakończone ot tak.

W naszym odczuciu Poradnia Monar w Poznaniu spełnia wszystkie potrzeby osób uzależnionych i naszych rodzin. Terapeuci są wykwalikowani z wieloletnim stażem i poczuciem misji, to nie są osoby, któe zostały terapeutami z przypadku. Część z nas jest również pod opieką psychiatry, który jest w poradni, jednak w terapii uzależnień, kluczowe jest leczenie przyczyn, a nie skutków używania substancji psychoaktywnych. Dlatego tak ważna jest psychoterapia, oraz inne zajęcia, które oferuje nam Poradnia.

Apelujemy, aby osoby stojące za etykietą NFZ dostrzegły w nas ludzi pragnących wyjścia z nałogu, a nie jako algorytm w tabelce. Wierzymy, że dla NFZ dobro osób wychodzących z nałogu, oraz naszych rodzin okaże się ważniejsze od wszelkich bezdusznych przepisów i podpisze kontrakt z Monarem w Poznaniu tak, aby zapewnić dalszą terapię dla nas, oraz kolejnych oczekujących pacjentów.

PETYCJA

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • DXM
 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • Przeżycie mistyczne
 • Tytoń

Odklejka

Wszystko jest wszystkim, czyli psychoza nad psychozami

Tak, to kolejny raport częściowo o DXM, jednak inny niż wszystkie. Jeśli ktoś kojarzy moje jazdy z kosmitami, naprawianiem linii czasowych i byciem innymi ludźmi to gwarantuję, że tu będzie jeszcze grubiej, niż w tych wszystkich przygodach razem wziętych. Opowieść jest dość długa i żeby zrozumieć czemu znalazłem się na tym dziwnym stanie przeplatającym Sigma Plateau, 3 z 4 Plateau, stupor, konfuzję, akinezję i chuj wie co jeszcze, muszę najpierw przedstawić pokrótce co zmieszałem przez poprzednie 20 godzin.

 • Marihuana
 • Mefedron
 • Pierwszy raz

Warszawa. Sobota. Klub. Impreza. Gwiazda z zagrani... chuj z nią. Mefedron. 

21:45 - zamawiam Ubera pod hotel, czekamy, lekka pizgawa, ale humory dopisują, czekaliśmy dość długo na ten wieczór

22:05 - zbliżamy się w okolice klubu, wysiadamy jakieś 200m od niego. W trakcie drogi wyciągam blanta. Żwawym krokiem kierujemy sie w strone miejsca docelowego. Kurwa. Za szybko. Kolonia stop. "Możemy na chwile usiąść?". Dokończyłem co miałem, przepaliłem mentolowym papierosem, lecimy. Dosłownie. Przynajmniej ja.

 • Retrospekcja
 • Szałwia Wieszcza

Jak na szałwię przystało- sprzyjające pod każdym względem :)

Cześć wam. Chcę dołączyć do neuro grona pisarzy i pisarek, to podzielę się z wami swoją wspomnieniową zupą z przeszłości :) Raporty czytam od dłuższego czasu i tak na dobrą sprawę z założeniem konta i spisaniem własnego ociągałam się aż po dziś dzień. Mam nadzieję, że się spodoba :)

 • Grzyby halucynogenne
 • Kokaina
 • Marihuana
 • Miks

Nastawienie: Bardzo wyluzowane, pełen chill, do tego dodakowe endorfiny wynikające z przyjazdu do nowego kraju oraz tzw. zakochania. Okoliczności: Spotkanie z kilkoma znajomymi J., mała impreza z okazji przyjazdu do Holandii, oraz planowania nowej drogi życia. Otoczenie podczas głównego tripu: Mały pokoik, łóżko, obok J. stojący na straży mojej bani, pilnujący aby nic się nie stało, Las Vegas Parano lecące w tle, dodam, że J. nie jadł ze mną grzybów.

 Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Długo zastanawiałam się, czy to co miałam w głowie nadaje się wgl do opisania, i przede wszystkim czy będę potrafiła to opisać w sposób należyty. Obiecuję, że będę się bardzo starać :)