Konopie indyjskie są najczęściej używanym narkotykiem w Europie

Pod koniec 2021 roku Malta stała się pierwszym europejskim krajem, który w pełni zalegalizował marihuanę. W 2022 kraje takie jak Niemcy i Czechy przygotowują się do uruchomienia legalnych rynków, a tym samym do uregulowania sprzedaży marihuany. Kolejne zmiany to nieuchronna przyszłość 2023, ciekawe jaki będzie to rok. Tymczasem według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), z siedzibą w Lizbonie, w Portugalii, marihuana nadal jest najczęściej używaną substancją w Europie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

softsecrets.com
Luke.Konopiacki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

14

Pod koniec 2021 roku Malta stała się pierwszym europejskim krajem, który w pełni zalegalizował marihuanę. W 2022 kraje takie jak Niemcy i Czechy przygotowują się do uruchomienia legalnych rynków, a tym samym do uregulowania sprzedaży marihuany. Kolejne zmiany to nieuchronna przyszłość 2023, ciekawe jaki będzie to rok. Tymczasem według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), z siedzibą w Lizbonie, w Portugalii, marihuana nadal jest najczęściej używaną substancją w Europie.
Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii to wiodący organ, który zajmuje się nielegalnymi narkotykami w Europie. Z najnowszego sprawozdania EMCDDA wynika, że dostępność i używanie narkotyków w całej Unii Europejskiej utrzymuje się na wysokim poziomie. W raporcie zauważono jednak, że sytuacja różni się w zależności od kraju.
EMCDDA szacuje, że ponad 83 miliony osób tj. 29% dorosłych w wieku 15-64 lat, mieszkających w 27 krajach Unii Europejskiej, używało nielegalnego narkotyku. Narkotyki są bardziej rozpowszechnione wśród mężczyzn, którzy stanowią ponad 50 milionów osób zażywających narkotyki. Liczby te są prawdopodobnie znacznie wyższe, jeśli weźmie się pod uwagę również inne kraje spoza Unii, takie jak Wielka Brytania, Szwajcaria czy Norwegia. W raporcie stwierdzono, że konopie indyjskie pozostają najczęściej używaną substancją.
Szacuje się, że ponad 22 mln Europejczyków sięga po konopie indyjskie
Mimo tego, że konopie i tak zajmują pierwsze miejsce, to takie liczby należy traktować z ostrożnością, ponieważ są szacunkowe. Nie każdy użytkownik otwarcie przyzna się do jej używania, przynajmniej dopóki marihuana jest nadal nielegalna. Codziennie spożywa ją około miliona Europejczyków. To stosunkowo mało, jeśli weźmie się pod uwagę, że w samej UE mieszka 450 milionów ludzi. W całej Europie jest ich ponad 700 milionów. Co oznacza, że ​​tylko co 450 osoba (związana z UE) w Europie konsumuje codziennie. Trudno sobie wyobrazić, że to tak mała liczba ale są to oficjalne dane Europolu i Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii w Luksemburgu.
Kokaina, MDMA i amfetamina są na drugim miejscu. Liczby wskazują, że około 3,5 miliona osób zażywa kokainę, 2,6 miliona MDMA i 2 miliony amfetaminę. Jeżeli chodzi o opioidy to szacuje się, że korzysta z nich około 1 mln Europejczyków. Chociaż użycie opioidów jest niższe niż innych klas narkotyków, to właśnie one powodują największe szkody. Z raportu dowiadujemy się, że obecność opioidów, często w połączeniu z innymi substancjami, stwierdzono u około trzech czwartych śmiertelnych przedawkowań zgłoszonych w Unii Europejskiej w 2020 roku. Raport stwierdza, że osoby, które zmagają się z problemami narkotykowymi, znacznie częściej sięgają po kilka substancji.
<blockquote>Występuje duża złożoność wzorów konsumpcji narkotyków, przy czym produkty lecznicze, nowe substancje psychoaktywne niepodlegające kontroli oraz substancje takie jak ketamina i GBL/GHB są obecnie powiązane z problemami narkotykowymi w niektórych krajach lub wśród niektórych grup.</blockquote>

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Inne
 • Inne
 • Pierwszy raz

Po mojej nieudanej przygodzie z Ubulawu, postanowiłem spróbować czegoś innego i miałem nadzieję, że zadziała. Poza tym jestem optymistą, więc nie zrażałem się uprzednim niepowodzeniem.

Zanim przejdę do opisu moich doświadczeń, chciałbym zaznaczyć, że jest on naprawdę długi. Ze względu na właściwości African Dream Herb (substancje prawdopodobnie kumulują się w organizmie), konieczny był wielodniowy eksperyment, dzięki któremu mogłem również badać różne sposoby przyjmowania tej rośliny.

 • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

 • Amfetamina
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie

Wyjazd do kina, galeria handlowa oraz samochód - Jestem wtedy z M B i P, przebywamy ze sobą do około północy. Następnie jestem w domu i znów w samochodzie z Ł. Jesteśmy szczęśliwi z M Bi P, nie możemy doczekać się filmu jak i wejścia dropsów na psychikę.

T- 18:30

Koledzy przyjeżdżają pod mój dom wychodzę do nich i myślimy co możemy zrobić. Uzgadniamy, że jedziemy do kina. Robimy zapasy - 2g marihuany oraz 6 żółwi - po dwa na głowę, bo kierowca(B) nie bierze. Chcieliśmy 9 żółwi, ale diler tyle nie miał. Bierzemy od razu całą porcje dropsów. W rurę nabijamy zielsko i łapiemy po buchu. Jedziemy do kina, to przecież tylko godzina drogi. Cała drogę gadamy o wszystkim i o niczym. Czuje chillout po buchu. Nakręcamy się powoli, nie mogę doczekać się kiedy wejdą mi dropsy.

 • LSD-25


Miało to miejsce gdzieś w roku 1997-98.


Pewnego razu wraz z dwoma kolesiami postanowiliśmy zażyć papiera.


Udaliśmy się do Szczecina moim maluszkiem(mieszkam nie daleko) i zakupiliśmy

jeden blotter Panoramixa. Pierwsze wrażenie - `kurwa i to na trzech?!!! No

trudno. powalczyliśmy z żyletką i po chwili każdy ssał namiętnie malutki

kartonik.


Śmieliśmy się z własnej naiwności twierdząc, że można było za tę sumę (35,-)

kupić sobie ziółka.