Kongres USA prosi Bidena o ułaskawienie osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną

W liście do Joe Bidena, przedstawiciele Jamaal Bowman, Earl Blumenauer i Barbara Lee przypomnieli, że prezydent ma jednostronne prawo do ułaskawienia skazanych federalnych, niezależnie od tego, czy obecnie przebywają w więzieniu, czy nie. Na początku tego roku prawie 40 kongresmenów zwróciło się do prezydenta o masowe ułaskawienie osób skazanych za zarzuty związane z marihuaną bez użycia przemocy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

2fast4buds.com/pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

20

W liście do Joe Bidena, przedstawiciele Jamaal Bowman, Earl Blumenauer i Barbara Lee przypomnieli, że prezydent ma jednostronne prawo do ułaskawienia skazanych federalnych, niezależnie od tego, czy obecnie przebywają w więzieniu, czy nie. Na początku tego roku prawie 40 kongresmenów zwróciło się do prezydenta o masowe ułaskawienie osób skazanych za zarzuty związane z marihuaną bez użycia przemocy. Podobną prośbę złożyli również członkowie Senatu w zeszłym miesiącu.

Amerykańscy ustawodawcy zwracają uwagę na trwający postęp inicjatywy, która ma na celu legalizację marihuany na poziomie federalnym, a także ułaskawienie przestępców i usunięcie ich kartotek kryminalnych. Ustawodawcy proszą prezydenta, aby wkroczył i wykorzystał swoją władzę wykonawczą do uwolnienia przestępców, którzy nie użyli przemocy nie czekając na przyjęcie federalnej ustawy legalizacyjnej.

TYSIĄCE OSÓB UWIĘZIONYCH ZA MARIHUANĘ

Trudno odpowiedzieć na pytanie, ilu Amerykanów przebywa w więzieniach za przestępstwa związane z marihuaną. Jednym z powodów jest to, że istnieją oddzielne statystyki populacji więziennych na poziomie stanowym i federalnym. Kolejnym jest fakt, że wiele osób jest skazanych za kilka zarzutów, a niektóre z nich nie są związane z narkotykami.

Niemniej jednak, zwolennicy marihuany twierdzą, że aż 40,000 Amerykanów przebywających w więzieniach zostało skazanych wyłącznie za marihuanę. Jeszcze trudniej jest oszacować, ilu z nich zalicza się do kategorii przestępców bez użytku przemocy.

KOŁO UBÓSTWA

W 2020 r. za posiadanie marihuany aresztowano oszałamiającą liczbę 350 000 Amerykanów, a przytłaczająca większość tych przypadków dotyczyła zwykłego posiadania. Krytycy obecnego systemu sądownictwa twierdzą, że policja i sądy stworzyły błędne koło, w którym ludzie z zubożałych ubogich są jeszcze bardziej zrujnowani finansowo przez opłaty prawne i grzywny karne.

Autorzy listu podkreślili rasowe uprzedzenia w wojnie z narkotykami. W 2020 r. American Civil Liberties Union poinformowało, że czarnoskórzy Amerykanie byli 3,64 razy bardziej narażeni na aresztowanie za marihuanę niż biali, pomimo takiego samego rozpowszechnienia używania marihuany. Aby naprawić te krzywdy, ustawodawcy proponują, aby prezydent anulował wszystkie federalne grzywny i opłaty za przestępstwa związane z konopiami.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Od jakiegoś czasu jestem "zajarana" tą jakże interesującą substancją. Nieco więcej uszłyszałam o niej od mojego kumpla, który w aptecznych specyfikach jest nad wyraz obeznany. Opowiadał mi o tym błogim spokoju, euforii i tym słynnym ciepełku, który ogarnia całe ciało. Postanowiłam, że i ja spróbuje tego cudeńka. Chciałam zapomnieć o moich problemach i zatracić się w muzyce. Do zakupu Thiocodinu zbierałam się pół roku aż nadszedł ten dzień kiedy kupiłam opakowanie mojego wymarzonego zapomnienia od codzienności. 

  • Grzyby halucynogenne
  • Użycie medyczne

Codzienna depresja

Cześć wszystkim,

dzisiaj nie będzie o kosmitach, czy sigma Plateau. Dzisiejsza opowieść to opowieść o upadku i ponownych narodzinach. Opowiem Wam jak zaczęła i jak zakończyła się moja przygoda z amfetaminą, a na koniec jako bonus dorzucę historię o pożegnaniu z kodeiną. Mam nadzieję, że komukolwiek to pomoże, jeśli zobaczy, że nie jest sam i rozpozna u siebie pułapki myślenia, w które wpadałem ja.

Moja historia z amfetaminą

  • 3-MMC
  • Pierwszy raz

Nastrój kiepski. Nastawienie co do zabaweczki - bardzo pozytywne. Zero lęku, obaw. Raczej ciekawość.

Szczerze mówiąc opisuję swoje przeżycia poraz pierwszy, ale postaram się Wam odwzorować to, co czułam, jak najlepiej.

Piątek: Tego dnia byłam w kiepskim nastroju, sama nie wiedząc czemu. Chodziłam mocno zdenerwowana i każdy dostawał rykoszetem. Powinno być zupełnie inaczej, gdyż tego dnia szłam z chłopakiem i znajomymi do klubu, żeby trochę się rozerwać i pobawić.

Zaczynajmy..

  • Grzyby halucynogenne

Rodzaj substancji: suszone halo-grzybki


Ilosc: okolo 30 sztuk.


Doswiadczenie: grzybki - pierwszy raz, marihuana - od czasu do czasu (z

rozna czestotliwoscia) przez jakies 3 lata, bielun - raz (BAD), speed - 2x

(to nie dla mnie)

Zawsze chcialem opisac swoja jazde po grzybach, ale robie to dopiero teraz

po ponad pol roku od tamtego dnia, glownie za sprawa tego ze poczytalem

kilka artykulow na neuro-groove i pozazdroscilem ich autorom ;-)))