Koncertowy proces dilerów narkotyków. Odbędzie się w filharmonii

Proces kilkunastoosobowej grupy narkotykowej będzie prowadzony w budynku… Filharmonii Świętokrzyskiej. Taką decyzję podjęto ze względu na obostrzenia epidemiczne: oskarżonych i konwojujących jest tak wielu, że żadna z sal Sądu Okręgowego nie pozawalała na bezpieczne prowadzenie rozpraw...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP3
Tomasz Niezgoda, dar

Odsłony

188

Proces kilkunastoosobowej grupy narkotykowej będzie prowadzony w budynku… Filharmonii Świętokrzyskiej. Taką decyzję podjęto ze względu na obostrzenia epidemiczne: oskarżonych i konwojujących jest tak wielu, że żadna z sal Sądu Okręgowego nie pozawalała na bezpieczne prowadzenie rozpraw...

Śledztwo w sprawie grupy narkotykowej zaczęło się od aresztowania w 2018 roku w Starachowicach dwóch mężczyzn. Szajka została jednak rozbita dopiero rok później, gdy prokuratura uzyskała zeznania świadka koronnego. Wtedy to udało się złapać Damiana S, uznawanego za herszta grupy.

Damian S. usłyszał ostatecznie aż 22 zarzuty - w tym nielegalnego posiadania broni i kierowania grupą przestępczą. - Proceder polegał na obrocie narkotykami, w tym sprowadzanymi z zagranicy, przetwarzaniu narkotyków oraz na ich uprawie – wyjaśniał prok. Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Grupa miała działać przez około 8 lat. Według szacunków śledczych przez ręce zatrzymanych przeszło ponad 100 kilogramów amfetaminy, ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy i ćwierć tony marihuany - o łącznej wartości większej niż 30 milionów złotych.

Jak informowaliśmy proces grupy narkotykowej miał się rozpocząć się w Sądzie Okręgowym w Kielcach 10 września. Początkowo zakładano, że kilkunastu oskarżonych, ich adwokaci i konwojenci – w sumie kilkadziesiąt osób – zostaną rozlokowani w dwóch salach rozpraw. Sprzeciwili się jednak przeciw temu obrońcy oskarżonych, którzy wnieśli o odroczenie rozprawy. - Złożyli wniosek motywując go, że pomieszczenia nie spełnia wymogów wynikających z COVID19 i zagraża bezpieczeństwu osób uczestniczących – wyjaśniał sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Rozprawę wyznaczono na 24 września. W czwartek rzecznik Sadu Okręgowego Jan Klocek poinformował, że proces odbędzie się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej. - Mamy 17 oskarżonych, z których niektórzy posiadają po dwóch, a nawet po trzech obrońców... Z uwagi na panującą pandemię, żeby zapewnić wszystkim bezpieczne warunki, sąd zdecydował się na sesję wyjazdową. Uznaliśmy, że właściwym budynkiem do przeprowadzenia tego rodzaju sesji jest filharmonia, przystosowana do tego pod każdym względem - powiedział sędzia Jank Klocek.

Budynek filharmonii posiada między innymi odrębny podjazd i rampe, a te będą konieczne, bo oskarżeni przyjadą do Kielc z aresztów z Nowego Sącza i Tarnowa.

Oceń treść:

Average: 7.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY

  • 25B-NBOMe
  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz

Ciemny pokój, do którego wpada trochę światła przez okno od latarni z ulicy. Nastawienie bardziej na "nic ciekawego", przez co kop był naprawdę miły ;)

Witam.Nie dawno postanowiłem zacząć przygode z RC. Chciałem doświadczyć nowych doznań, padło na 25-NBOMe. Zamówiłem więc 0,25g, nie miałem zielonego pojęcia jak podzielić to na chociaż by 1mg (boltterów nie potrafię zrobić), więc  po tygodniu szperania po hypku, i innych forach postanowiłem nasączyć tabake, rozpuszczonym 25B w spirytusie. Tabake wybrałem winogronową (słodka, nie ścieka szybko). Po całej szopce i przygotowaniem i nasączaniem, postanowiłem na następny dzień spróbować 1mg przed spaniem. Wieczorem byłem ze znajomymi więc poszły 4 piwka.

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, brak żadnego napięcia ani też podniecenia, nie robię tego po raz pierwszy i raczej wiem, czego się spodziewać. Generalnie wszystko zaplanowane z nudów i chęci przeżycia czegoś niezwykłego. Noc, pusto w domu, żadnych obowiązków ani problemów.

Postanowiłem opisać niedawne przeżycie żeby podzielić się z użytkownikami neurogroove i hyperreala kolejnym polskim opisem plateau sigma. Wielu ma o tym stanie fałszywe wyobrażenie i wielu kojarzy je z nieprzyjemnymi odczuciami, co według mnie nie jest do końca prawdą. Sigma plateau nie zawsze oznacza Nagniota na Jasnej Górze. Tak czy owak, dekstrometorfan jest bardzo silną substancją...

  • Dekstrometorfan

To był już drugi dzień naszego pobytu na działce. Pierwszego sporo paliliśmy i piliśmy ale samopoczucie bylo jak najbardziej pozytywne. Ja jak zwykle nie mogłem doczekać sie aż przyjdzie pora na imprezowanie więc zacząłem trochę wcześniej niż pozostali. Udalem się do pokoiku po moje tabletki (Acodin - 450 mg w opakowaniu za jakies 5,50 tylko trzeba kombinowac w aptece że dla mamy albo coś bo jest na receptę) przygotowałem sporą dawkę mineralki bez gazu (lepiej chyba sokiem) i do boju. Zapodałem 20 tabletek czyli 300mg dekstrometorfanu i poszedłem sobie czytac gazete.