REKLAMA
Koncertowy proces dilerów narkotyków. Odbędzie się w filharmonii

Proces kilkunastoosobowej grupy narkotykowej będzie prowadzony w budynku… Filharmonii Świętokrzyskiej. Taką decyzję podjęto ze względu na obostrzenia epidemiczne: oskarżonych i konwojujących jest tak wielu, że żadna z sal Sądu Okręgowego nie pozawalała na bezpieczne prowadzenie rozpraw...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP3
Tomasz Niezgoda, dar

Odsłony

158

Proces kilkunastoosobowej grupy narkotykowej będzie prowadzony w budynku… Filharmonii Świętokrzyskiej. Taką decyzję podjęto ze względu na obostrzenia epidemiczne: oskarżonych i konwojujących jest tak wielu, że żadna z sal Sądu Okręgowego nie pozawalała na bezpieczne prowadzenie rozpraw...

Śledztwo w sprawie grupy narkotykowej zaczęło się od aresztowania w 2018 roku w Starachowicach dwóch mężczyzn. Szajka została jednak rozbita dopiero rok później, gdy prokuratura uzyskała zeznania świadka koronnego. Wtedy to udało się złapać Damiana S, uznawanego za herszta grupy.

Damian S. usłyszał ostatecznie aż 22 zarzuty - w tym nielegalnego posiadania broni i kierowania grupą przestępczą. - Proceder polegał na obrocie narkotykami, w tym sprowadzanymi z zagranicy, przetwarzaniu narkotyków oraz na ich uprawie – wyjaśniał prok. Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Grupa miała działać przez około 8 lat. Według szacunków śledczych przez ręce zatrzymanych przeszło ponad 100 kilogramów amfetaminy, ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy i ćwierć tony marihuany - o łącznej wartości większej niż 30 milionów złotych.

Jak informowaliśmy proces grupy narkotykowej miał się rozpocząć się w Sądzie Okręgowym w Kielcach 10 września. Początkowo zakładano, że kilkunastu oskarżonych, ich adwokaci i konwojenci – w sumie kilkadziesiąt osób – zostaną rozlokowani w dwóch salach rozpraw. Sprzeciwili się jednak przeciw temu obrońcy oskarżonych, którzy wnieśli o odroczenie rozprawy. - Złożyli wniosek motywując go, że pomieszczenia nie spełnia wymogów wynikających z COVID19 i zagraża bezpieczeństwu osób uczestniczących – wyjaśniał sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Rozprawę wyznaczono na 24 września. W czwartek rzecznik Sadu Okręgowego Jan Klocek poinformował, że proces odbędzie się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej. - Mamy 17 oskarżonych, z których niektórzy posiadają po dwóch, a nawet po trzech obrońców... Z uwagi na panującą pandemię, żeby zapewnić wszystkim bezpieczne warunki, sąd zdecydował się na sesję wyjazdową. Uznaliśmy, że właściwym budynkiem do przeprowadzenia tego rodzaju sesji jest filharmonia, przystosowana do tego pod każdym względem - powiedział sędzia Jank Klocek.

Budynek filharmonii posiada między innymi odrębny podjazd i rampe, a te będą konieczne, bo oskarżeni przyjadą do Kielc z aresztów z Nowego Sącza i Tarnowa.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Hey, moj maly Przyjacielu!


Co Ty na to, by jednego pieknego dnia wyruszyc w magiczną podroż...
do krainy,
gdzie normalny czlowiek nie dociera,
do krainy,
której normalny czlowiek nie zobaczy,
do krainy,
gdzie dzieją sie rzeczy tak piekne, ze nie sposob ich
opisac,
do krainy,
gdzie odkrywasz nowe rzeczy i zjawiska,
do krainy,
w ktorej cieszysz sie i zachwycasz wszystkim dookola,
do krainy,

  • DOC

Pozytywnie, wakacyjnie, morskie

 

Wstaje nowy dzień. Już drugi na polskim wybrzeżu. Godzina około 5 rano, świta, choć wciąż szarawo. Z kolegą M ogarniamy się, pakujemy plecaki, pijemy zieloną herbatkę, zarzucamy DOC’a i opuszczamy nasze lokum. Cichy poranek w hucznej turystycznej mieścinie.

W drodze przypominam sobie, że zapomniałem wziąć zegarek, który i tak nie działał.

  • 4-HO-MET
  • Tripraport

Opisany dokładnie w raporcie.

Nastawienie psychiczne: Pamiętam jak bardzo byłem napalony na spróbowanie 4-ho-met. Setki pozytywnych opinii o tej substancji, opisy mistycznych stanów, pięknych wizualizacji i przyjemnej euforii - to wszystko sprawiało, że chciałem jej spróbować. Dzień testów odkładał się przez kilka tygodni. Ten fakt złościł jakoś część mnie, która miała ogromną ochotę na przygodę z tym psychodelikiem. W końcu jednak doczekałem się. Mój wewnętrzny potwór żywiący się mocą psychodelików ożywił się, podpowiadał mi cichym głosem, że będzie to przewspaniałe przeżycie.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

przystanek Woodstock poraz 9, a więc znane i lubiane otoczenie. Nastawienie pozytywne, długo oczekiwana ciekawość.

Ogólnie nie przepadam za narkotykami.. bywało, że dość często paliłem (takie środowisko), parę razy wciągałem.