Kolejne bardzo silne tabletki MDMA trafiły na rynek

Niebezpieczne dla zdrowia pigułki MDMA w kształcie czaszki zostały znalezione na festiwalu Electric Picnic.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muno.pl | Kamil Downarowicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

157

Niebezpieczne dla zdrowia pigułki MDMA w kształcie czaszki zostały znalezione na festiwalu Electric Picnic.
Ekstremalnie silne MDMA i 12 nowych narkotyków
Pilotażowy program testów na obecność narkotyków przeprowadzony przez Health Service Executive (HSE) podczas tegorocznego festiwalu Electric Picnic pozwolił na wykrycie niebezpiecznych tabletek MDMA w kształcie czaszki. Program polegał na anonimowym oddawaniu przez festiwalowiczów narkotyków do specjalnych pojemników. Łącznie złożono 46 próbek, które były analizowane „w czasie rzeczywistym” podczas imprezy. Testy wykazały obecność 12 nowych narkotyków, które nie były znane wcześniej w Irlandii, w tym potencjalnie niebezpiecznego 3-CMC. Ten był wcześniej sprzedawany w sieci jako tzw. „narkotyk designerski”, głównie w krajach europejskich, takich jak Szwecja, Włochy i Polska.
W badaniach stwierdzono również obecność narkotyku 5-MAPB, który podobny jest do amfetaminy i zawiera dodatkowo tryptaminę, która może powodować reakcje psychodeliczne.

<blockquote>Wraz z ewolucją rynku narkotykowego Irlandia musi przygotować się na możliwe zmiany i związane z nimi zagrożenia dla zdrowia, przy czym analiza substancji odgrywa w tym procesie główną rolę, pomagając nam zidentyfikować objawy i reagować w szybszym tempie, aby zmniejszyć szkody</blockquote>
– czytamy w oświadczeniu Health Service Executive.

Ostrzeżenia przed braniem nieznanych narkotyków
Komunikaty dotyczące ryzyka zażywania narkotyków, w tym groźnego MDMA, na Electric Picnic były udostępniane na dużych ekranach na terenie imprezy. Ostrzegały one festiwalowiczów przed podejrzanymi substancjami i ich bardzo negatywnym wpływem na zdrowie. Odpowiednie wiadomości były umieszczane również na kanałach społecznościowych festiwalu.
Electric Picnic to największy festiwal w Irlandii, na którym bawi się rokrocznie około 70 000 osób. Headlinerami imprezy w tym roku byli Tame Inmpala, Arctic Monkeys i Dermot Kenndy. Wśród innych artystów znaleźli się Megan Thee Stallion, Annie Mac, Jeff Mills i VTSS.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Inne
 • Tripraport

Działka nad zbiornikiem wodnym, względna pogoda i niezły humor. 8 osób. Wśród tych 8 osób roboczo wyróżniłem grupę gamma (D.,I.,K.,W.,), grupę alfa (sinus i M.) a także siebie i Cosinusa. Grupy oznaczone greckimi literami alfabetu nie znały się ze sobą, a ja i Cosinus znaliśmy wszystkich. Powodowało to u mnie pewnie wątpliwości co do wrzucania sajo w takiej liczebności

 

Wstęp

Jak w każde kanikuły miał odbyć się „jakiś tam sajko trip”. Jak rok temu padło na działkę w okolicy idealnie się do tego nadającej. Różnicą była liczba osób – nie wrzucałem wcześniej niczego psychodelicznego w takiej grupie. Zebraliśmy się na miejscu o godzinie 21. Kilkanaście minut zeszło nam na ustaleniu tego gdzie właściwie idziemy (w sumie to jak zwykle chuja co ustaliliśmy) i zebranie niezbędnych do przetrwania w głuszy itemów.

Faza

 • 4-HO-MET
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Tripraport

 

Kto powiedział że trip raport musi być napisany przez jedną osobę? Pomimo delikatnego chaosu, który ciężko ominąć w tekście tego typu, uważam że to ciekawy sposób na opisanie działania danej substancji. Tekst współtowarzysza tripa został więc wątpliwie okraszony moimi dopiskami, enjoy.

 

 • 4-HO-MET
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Miks

podekscytowanie nadchodzącym doświadczeniem, ogólna wesołość. Remontowany dom na skraju lasu ok. 1km od najblizszej małej wioski dostarcza swoją porcje klimatu.

Początek imprezy ok. 20:00. Wcześniej w drodze jeden browar potem zjadam pyszną pizzę z ok. 50 dorodnymi grzybkami z zeszłorocznych zbiorów. Spodziewałem się ze będą długo wchodzić razem z ta pizzą ale ponieważ poprzedni posiłek był to obiad ok. 13:30 to jednak wchodzą dużo szybciej bo pierwsze efekty czuje po ok. 15min! Pizzę popijam kolejnym browarem i w trakcie wypijam tez 20ml nalewki dziurawcowej zmieszane z 15ml nalewki anyżowo piołunowej.

 • Bad trip
 • Grzyby halucynogenne

Ostatnimi czasy dość często używałem substancji takich jak 4-HO-MET czy 25C-NBOMe, zawsze w towarzystwie, choć nigdy lekkomyślnie. Gdy po tych "zabawach" sięgnąłem po grzyby, okazały się działać słabiej niż zawsze, dlatego postanowiłem zrobić przerwę od psychodelików. Przy okazji obiecałem sobie również nigdy więcej nie używać substancji psychoaktywnych laboratoryjnego pochodzenia i korzystać wyłącznie z darów natury. Akurat tak się złożyło, że w trakcie tej przerwy rozstałem się ze swoją jedyną kobietą, co było dla mnie ogromnym ciosem. Od jakiegoś czasu myślałem o grzybach, wydawało mi się, że jestem już gotowy. I tak mnie tchnęło, akurat w najgorszy dzień, kiedy byłem najbardziej przybity i zdewastowany emocjonalne, żeby odbyć podróż. Wiedziałem, że S&S wykluczają cokolwiek pozytywnego, co mogłoby się zdarzyć podczas tripu. Mimo wszystko, postanowiłem sobie dokopać, spróbować coś zrozumieć, obrać nową drogę, a przede wszystkim stawić czoło największemu bólowi w najbardziej niesprzyjających warunkach. Stało się. Wieczorem, w swoim pokoju, zjadłem 4g suszonych łysiczek. Nigdy wcześniej nie przekraczałem 2,5g. Z głośników rozbrzmiewały Carbon Based Lifeforms, jako tło podróży.

Łysiczki skonsumowałem około godziny 23, w postaci proszku zapitego wodą, zmielone wcześniej w młynku do kawy. Zwykle pierwsze efekty działania grzybów odczuwam po 25-30 minutach. Tym razem początkowa fala otarła się o mnie po niecałych dziesięciu. Już wtedy wiedziałem, że będzie to coś nietypowego, wcześniej mi nieznanego. Kolejne 10' było podsycaniem ciekawości, wzrastaniem podniecenia nowym doświadczeniem. Minęło 25 minut od konsumpcji, a ja miałem już dość. Musiałem bezpowrotnie wyłączyć muzykę.