Ketamina zamiast alkoholu. Pijesz? Zgłoś się do testu

Dzięki działaniu ketaminy, mózg ma "zapominać" o wspomnieniach przyjemności i nagrody płynącej ze spożycia alkoholu w przeszłości.

Znana amatorom klubowych rozrywek ketamina może być wkrótce sprzedawana jako pigułka przeciwdziałająca nałogom. Dotychczas używana jako dyskotekowy psychodelik - teraz będzie podawana, by przeciwdziałać głodowi alkoholowemu.

Badacze z University College London kończą właśnie testy ketaminy jako blokera przyjemności alkoholowej. Ketamina jest stosowana jako silny anestetyk, a bywa też wykorzystywana w celach rozrywkowych - bo jest psychodelikiem o działaniu halucynogennym. Tym razem jednak ma pomóc osobom z problemem alkoholowym.

Mechanizm działania narkotyku, który testuje zespół badawczy, opiera się na tzw. blokowaniu wspomnień. Dzięki działaniu ketaminy, mózg ma "zapominać" o wspomnieniach przyjemności i nagrody płynącej ze spożycia alkoholu w przeszłości. Dzięki zmianie proporcji hormonów, ketamina ma niwelować napady ochoty na alkohol, głód alkoholowy i - w dalszym spektrum - uzależnienia. Ketamina ma służyć szczególnie młodym, którzy piją w sposób ryzykowny, tracąc kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu.

Ketaminę testowano od zeszłego roku na 50 ochotnikach. Teraz poszukuje się kolejnych 40 osób chętnych poddać sie testom. Idealny kandydat musi mieć 20-30 lat, dużo pić - przynajmniej 40 jednostek tygodniowo, czyli około 10 litrów piwa lub 1 litr 40-procentowego alkoholu. Powinien spożywać alkohol 4 razy w tygodniu. Ważne jest też, by kandydat nie miał zamiaru rzucić alkoholu, a jedynie ograniczyć jego spożywanie.

Ketamina będzie podawana kandydatom pod kontrolą anestezjologa w University College Hospital. Niskie dawki (ale wciąż wyższe niż dostępne jako narkotyk w klubach) będą aplikowane jako zastrzyki, a reakcje ciała będą monitorowane - sprawdzone zostaną ruchy gałki ocznej, reakcje mózgu i ciśnienie krwi w reakcji na narkotyk w zestawieniu z reakcją na alkohol. Po tygodniu przeprowadza się kolejny test - i tak raz na trzy miesiące. Połowa uczestników badania otrzyma placebo.

Oceń treść:

Average: 6.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Retrospekcja

Zmienny.

Wstęp.

GBL to dziwna substancja. Jedni zachwycają się jej działaniem, na innych nie robi ona wrażenia.
W UK osoby cierpiące na fobię społeczną próbowały się leczyć GBL'em i to całkiem skutecznie.
Bo narkotyk ten rzeczywiście poprawia jakość interakcji społecznych. Pomysł ten okazał się na tyle zgubny, że środek ten uzależnia fizycznie i to bardzo silnie.

  • Bromo-DragonFLY
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks

wolna chata - perspektywa odkrycia czegoś nowego - ja i 4 kumpli - V który tylko pali i S który pali i wrzuca 4 saszety benzy (ekstrakcja)

Zaczynamy: 
Przychodzi do mnie V. 
12:00 leci połówka papiera zapijana na pusty żołądek zdrową ilością coli i pierwsze dwa nabicia palenia 
12:40 odrobina zmiana płynności postrzegania obrazu - a może tylko wkręt? 
13:00 idziemy do apteki po aco i do sklepu po browar 
13:30 wrzucamy aco - przez pierwsze kilkanaście minut wrzucam 10, potem dochodzi w międzyczasie (przez ok. godzinę) kolejne 10 czyli w sumie 300 mg 
13:40-13:50 - ewidentne drobne haluny - ruchy firanek delikatne poruszanie się przedmiotów na które się nie patrzysz 

  • Klonazepam



Nazwa substancji - 4 (6?) x Clonazepamum 2 mg + duzo alkoholu + 1.5 g haszu




Doswiadczenie - amfetamina, kokaina, efedryna, xtc, kodeina, tramadol, clonazepam, diazepam, alprazolam, zolpidem, flunitrazepam, trazodon, rysperydon, dekstrometorfan, marihuana, haszysz, propan - butan, karbamazepina


  • Marihuana

ojej pisze juz do was wlasnie teraz podczas tripu na marii:) robilem sobie dzis baze danych tj. moj projekt i po skonczonej robocie zasiadlem do czytania neuro-groove. Przyznam ze smialem sie bardzo z tych opisow szczegolnie po-lekowych:)))) juz dawno sie tak nie usmialem.........




randomness