Kartel narkotykowy pod nasłuchem. FBI naciska na instalacje tylnych drzwi w telefonach BlackBerry

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cyberdefence24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

248

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.
Z informacji, do których dotarł serwis Motherboard, wynika, że FBI chciało "zmusić właściciela firmy Phantom Secure" do instalacji tylnych drzwi w sprzedawanych przez nią telefonach marki BlackBerry. Klientami firmy najczęściej miały być osoby powiązane ze światkiem przestępczym, w tym - kartel narkotykowy Sinaola, którego przywódcą był Joaquin "El Chapo" Guzman.

Według Motherboard to kolejny sygnał, który świadczy o nowej taktyce amerykańskich organów ścigania - coraz częściej wykorzystują one bowiem przestępców posługujących się szyfrowaną komunikacją dla własnych celów.

Sprawa łączona jest również z serią wycieków wrażliwych informacji z kanadyjskiej policji konnej, której wysoki rangą funkcjonariusz został obciążony zarzutami ws. przekazywania tajemnic państwowych nieuprawnionym do tego osobom. Według kanadyjskich mediów miał on sprzedawać je m.in. szefowi Phantom Secure - Vincentowi Ramosowi, który również został skazany.

Źródła Motherboard twierdzą, że Ramos otrzymał od amerykańskich służb propozycję skrócenia wyroku w zamian za zgodę na instalację tylnych furtek w sprzedawanych przez jego firmę telefonach. Informatorzy serwisu twierdzą zarazem, że oskarżony nie zgodził się na ten warunek.

Serwis podkreśla, że obecnie nie ma informacji na temat tego, jakiego rodzaju tylne drzwi chciało zastosować FBI w swojej operacji. Technicznie działania te polegają na takiej modyfikacji sprzętu lub oprogramowania, która pozwala na dostęp zewnętrznych podmiotów do danych przesyłanych przez dane urządzenie - np. do treści szyfrowanej komunikacji bądź przechowywanych w pamięci telefonu plików.

Firma Phantom Secure działała w segmencie rynku bezpiecznych telefonów. Tego rodzaju urządzenia są modyfikowane przez dystrybutorów, by nie zawierały np. funkcjonalności śledzenia lokalizacji za pomocą GPS, a ponadto wyposażane w programy pozwalające na szyfrowaną komunikację tekstową oraz przekierowywanie ruchu z użyciem bezpiecznych serwerów.

Przedsiębiorstwo Ramosa zostało zamknięte po jego aresztowaniu w 2018 roku. Właściciel Phantom Secure przyznał się do współpracy ze światem przestępczym i został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Opripramol
  • Przeżycie mistyczne

Set - natłok myśli, duża ilość emocji, które były zarówno euforią, melancholią i zdenerwowaniem - nie potrafiłam rozpoznać, o co chodzi mojemu organizmowi. Nie oczekiwałam niczego, trip był dla mnie niespodzianką. Liczyłam na to, że może 2c-p da mi choć maleńką fazę z powodu pramolanu i zjazdu na dxm, ale nie spodziewałam się takich cudów. Setting - mój pokój, noc, mama spała w drugim pokoju, tata w Anglii.

 Przez dwa lata bezskutecznie poszukiwałam tzw. „spontanicznego oświecenia”. W końcu przybyło ono do mnie w najmniej oczekiwany sposób.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie pozytywne, otoczenie 3 kumpli. Oczekiwania: Wejście na plateau 2

Wstęp: 

Wracając do domu po szkole stwierdziłem, że dawno nie brałem sobie ukochanego acodinu więc szybkim krokiem poszedłem do szafki, w której miałem przechowany acodin na "czarną godzine". Wyciągnołem go otwierając z bananem na twarzy pomyślałem, że wejdę sobie na max plateau 2 przejdę się do sklepu po liquid do e-papierosa i jak wrócę po chilluje sobie, i posłucham muzyki na luzie aczkolwiek nie spodziewałem się tak silnego działania.

1.30 pm

  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytywne nastawianei do świata, radosne oczekiwanie na THC. Dom kolegi, wolny od jakichkolwiek niewtajemniczonych osób.

Szedł chodnikiem, czując się na wpół przytomny. Ostatnio źle sypiał i jego „trzeźwość” była absurdem, względna niczym filozoficzne prawdy, w które starał się wierzyć, by jakoś odnaleźć swoje miejsce w świecie. Bez używek wcale nie był skupiony i obecny. Odpływał. Niemalże śnił na jawie. Wmówienie sobie, że to, co obecnie widział, jest projekcją umysłu, było jednakowoż trudne. Każdy detal tego jesiennego dnia raził oczy urzekającym pięknem, szczegółowością. Jego los zachowywał porządek i trzymał się resztek ładu, co w snach zdarza się rzadko.

  • Grzyby halucynogenne

po pierwsze chcialem was ostrzec przed grzybkami z miasta ktore sie zwie wawa...jedyna moja jazda po (!) 120

grzybach i to w dodatku z wywaru byla taka ze jak sie czemus bardzo dokladnie zaczynalem przygladac to wtedy

zaczynalo sie zmieniac i deformowac...cos jak po polowce kwasa np turbo rowera 2000... takie cienikie nic....a i

jeszcze jedyne co bylo smieszne w tym wszystkim to to ze przez 3 godziny stalem pod prysznicem...odkrecilem wode i

randomness