REKLAMA
Kartel narkotykowy pod nasłuchem. FBI naciska na instalacje tylnych drzwi w telefonach BlackBerry

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cyberdefence24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

180

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.
Z informacji, do których dotarł serwis Motherboard, wynika, że FBI chciało "zmusić właściciela firmy Phantom Secure" do instalacji tylnych drzwi w sprzedawanych przez nią telefonach marki BlackBerry. Klientami firmy najczęściej miały być osoby powiązane ze światkiem przestępczym, w tym - kartel narkotykowy Sinaola, którego przywódcą był Joaquin "El Chapo" Guzman.

Według Motherboard to kolejny sygnał, który świadczy o nowej taktyce amerykańskich organów ścigania - coraz częściej wykorzystują one bowiem przestępców posługujących się szyfrowaną komunikacją dla własnych celów.

Sprawa łączona jest również z serią wycieków wrażliwych informacji z kanadyjskiej policji konnej, której wysoki rangą funkcjonariusz został obciążony zarzutami ws. przekazywania tajemnic państwowych nieuprawnionym do tego osobom. Według kanadyjskich mediów miał on sprzedawać je m.in. szefowi Phantom Secure - Vincentowi Ramosowi, który również został skazany.

Źródła Motherboard twierdzą, że Ramos otrzymał od amerykańskich służb propozycję skrócenia wyroku w zamian za zgodę na instalację tylnych furtek w sprzedawanych przez jego firmę telefonach. Informatorzy serwisu twierdzą zarazem, że oskarżony nie zgodził się na ten warunek.

Serwis podkreśla, że obecnie nie ma informacji na temat tego, jakiego rodzaju tylne drzwi chciało zastosować FBI w swojej operacji. Technicznie działania te polegają na takiej modyfikacji sprzętu lub oprogramowania, która pozwala na dostęp zewnętrznych podmiotów do danych przesyłanych przez dane urządzenie - np. do treści szyfrowanej komunikacji bądź przechowywanych w pamięci telefonu plików.

Firma Phantom Secure działała w segmencie rynku bezpiecznych telefonów. Tego rodzaju urządzenia są modyfikowane przez dystrybutorów, by nie zawierały np. funkcjonalności śledzenia lokalizacji za pomocą GPS, a ponadto wyposażane w programy pozwalające na szyfrowaną komunikację tekstową oraz przekierowywanie ruchu z użyciem bezpiecznych serwerów.

Przedsiębiorstwo Ramosa zostało zamknięte po jego aresztowaniu w 2018 roku. Właściciel Phantom Secure przyznał się do współpracy ze światem przestępczym i został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Nie powinnam tego tu wstawiać, bo nie mam nawet prawa nikogo umoralniać. Wiem jednak, że wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dragami zagląda tutaj. Może to zobaczą, może to przeczytają. Mam nadzieję, że pomoże. Wcale nie uważam się za kogoś w chuj doświadczonego, bo znam osoby siedzące w tym dłużej ode mnie i będące w gorszym stanie. Jednak uważam, że za mało takich tekstów. Uzupełniam. Jeśli znacie kogokolwiek kto Wam powiedział "Chcę być jak "My dzieci z Dworca Zoo", "Chcę być ćpunem" itp. to proszę, pokażcie mu to.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Festiwal muzyczny, bardzo dużo ludzi, głośna muzyka. Nastawienie pozytywne, chęć spróbowania MDMA, brak obaw przed czymkolwiek, wyluzowanie spowodowane MJ. 2 znajomych jest razem ze mną.

Przeglądając ten portal postanowiłem napisać swojego pierwszego TR właśnie z pierwszego doświadczenia z MDMA. Wszystko zaczęło się od tego, że razem z czwórką znajomych wybraliśmy się w wakacje na bardzo duży festiwal muzyczny. Nastawieni byliśmy na ciągłą zabawe przez cały czas trwania festiwalu, a było to nie mało - bo aż 7 dni. 

 

  • Efedryna

Słoneczny dzień, lekki wiaterek wiał od strony północno zachodniej.

Motocykliści przejechali obok mnie, siedziałem na przystanku autobusowym

konsumując pierszą w tym dniu kromkę chleba, ser, trochę szynki, masełko.

Kanapka była lekko ciepła. W sklepie obok kupiłem napój w butelce o pojemności

0,6l, a w aptece położonej trochę dalej niż ten sklep, zaopatrzyłem się w dwa

opakowania tegoż specyfiku o nazwie podanej w tytule. Sprzedawca nie patrzył na

  • Dekstrometorfan

Jakiś czas temu zdarzyła się okazja wypróbowania Acodinu, bo jechałem

do kumpla na działkę. Na peronie łyknąłem 20 tabletek. Po pewnym

czasie pojawiło się dziwne uczucie w nogach, ale myśle, że był to

raczej efekt placebo. Później doszło ledwo zauważalne swędzenie.

Zacząłem naprawdę coś czuć, gdy zasuwaliśmy ostro pod górę do chatki.

Minęła wtedy ok. 1 godzina od zażycia - czułem lekkie szumienie i

delikatny zawrót głowy.


Dopiero po upływie kolejnych 40 minut efekty zaczęły się nasilać i