REKLAMA
Kartel narkotykowy pod nasłuchem. FBI naciska na instalacje tylnych drzwi w telefonach BlackBerry

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cyberdefence24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

222

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.
Z informacji, do których dotarł serwis Motherboard, wynika, że FBI chciało "zmusić właściciela firmy Phantom Secure" do instalacji tylnych drzwi w sprzedawanych przez nią telefonach marki BlackBerry. Klientami firmy najczęściej miały być osoby powiązane ze światkiem przestępczym, w tym - kartel narkotykowy Sinaola, którego przywódcą był Joaquin "El Chapo" Guzman.

Według Motherboard to kolejny sygnał, który świadczy o nowej taktyce amerykańskich organów ścigania - coraz częściej wykorzystują one bowiem przestępców posługujących się szyfrowaną komunikacją dla własnych celów.

Sprawa łączona jest również z serią wycieków wrażliwych informacji z kanadyjskiej policji konnej, której wysoki rangą funkcjonariusz został obciążony zarzutami ws. przekazywania tajemnic państwowych nieuprawnionym do tego osobom. Według kanadyjskich mediów miał on sprzedawać je m.in. szefowi Phantom Secure - Vincentowi Ramosowi, który również został skazany.

Źródła Motherboard twierdzą, że Ramos otrzymał od amerykańskich służb propozycję skrócenia wyroku w zamian za zgodę na instalację tylnych furtek w sprzedawanych przez jego firmę telefonach. Informatorzy serwisu twierdzą zarazem, że oskarżony nie zgodził się na ten warunek.

Serwis podkreśla, że obecnie nie ma informacji na temat tego, jakiego rodzaju tylne drzwi chciało zastosować FBI w swojej operacji. Technicznie działania te polegają na takiej modyfikacji sprzętu lub oprogramowania, która pozwala na dostęp zewnętrznych podmiotów do danych przesyłanych przez dane urządzenie - np. do treści szyfrowanej komunikacji bądź przechowywanych w pamięci telefonu plików.

Firma Phantom Secure działała w segmencie rynku bezpiecznych telefonów. Tego rodzaju urządzenia są modyfikowane przez dystrybutorów, by nie zawierały np. funkcjonalności śledzenia lokalizacji za pomocą GPS, a ponadto wyposażane w programy pozwalające na szyfrowaną komunikację tekstową oraz przekierowywanie ruchu z użyciem bezpiecznych serwerów.

Przedsiębiorstwo Ramosa zostało zamknięte po jego aresztowaniu w 2018 roku. Właściciel Phantom Secure przyznał się do współpracy ze światem przestępczym i został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Substancja: rzecz jasna marihuana:)

Gdzie: szkoła:)

W jakim celu: rekreacyjnym:)

Wczesniejsze doświadczenia: marihuana wiele tysięcy razy, pare razy amfa


  • Dekstrometorfan
  • Problemy zdrowotne

Własny pokój, kac DXM, nieprzeparta potrzeba spokoju.

Witam.

To nie jest Trip-Raport a próba opisu problemów występujących po ciągu DXM. Nie znalazłem w necie nic podobnego więc postanowiłem to tu opisać. Ku przestrodze.

Z DXM mam do czynienia z małymi przerwami od końca grudnia 2015r czyli dość krótko (około 3 miesięcy). Początkowo wcinałem dawki w granicach 300 mg dziennie. Większe mi szkodziły - źle się po nich czułem.

  • Kodeina
  • Uzależnienie

Dobijający trzeci dzień odstawki. Raport zacząłem pisać w momencie przyjęcia pierwszej tabletki.

Czy ja dobrze myślę? Czy mi się coś miesza? Czy ja rzeczywiście chciałbym zostać malarzem? A może to tylko kolejny wymysł? Kolejne marzenie? Które powstało pod wpływem działania kodeiny trzy dni wcześniej i przy odstawieniu wydawało się jedyną sensowną opcją na życie? Tak. To już trzeci dzień bez kodeiny, nigdy nie miałem tak dotkliwych fizycznych objawów odstawienia, nieźle jak na kodeinowca z 7 letnim stażem. Hmm... Każdego taki stan dopada? Widać racja. 7 lat stażu nigdy nie byłem w ciągu, dla jednych to bajka, dla innych powód do wkurwienia.

  • Inne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie.

Wstęp. 
Trip raport podzielony jest na 2 części.
cz.1 opisuje działanie samego 2NE1.
cz.2 opisuje działanie 2NE1 w miksie z alkoholem. 

randomness