Kara w zawieszeniu za przywłaszczenie leku narkotycznego

Kara dla anestezjolog Pelagii Ilony P., obecnie lekarki szpitala w Olecku na Warmii i Mazurach

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1637
Roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz zakazu wykonywania zawodu anestezjologa przez 2 lata zażądał prokurator dla lekarki oskarżonej o przywłaszczenie z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku leku narkotycznego.

W poniedziałek przed sądem w Białymstoku zakończył się proces w tej sprawie. Wyrok będzie ogłoszony za tydzień.

Anestezjolog Pelagia Ilona P., obecnie lekarka szpitala w Olecku na Warmii i Mazurach, była przez pewien czas odpowiedzialna za leki narkotyczne na jednym z oddziałów w Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Właśnie tam w 2000 roku stwierdzono brak 271 ampułek leku. Lekarze zorientowali się, iż wyjątkowo wzrosła liczba wpisów tego leku w receptariuszu. Po analizie kart pacjentów okazało się, że im go nie podawano.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LaSziDo (niezweryfikowany)
czloweik
KillaBeeZ (niezweryfikowany)
jaki to lek? morfina czy dolargan?
kv (niezweryfikowany)
dolargan pewnikiem
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

  • Benzydamina
  • Przeżycie mistyczne

Oczekujące, dobre, mistycznie, straszne, mocne

Dzień przed planowaną nocka. Ja D i moi kumple K i R Postanowiliśmy zrobić sobie nockę, podczas kwarantanny tylko na dworze. Tak całe haluny na dworze. Kupiliśmy zgrzewke wód i sporo jedzenia. 
Godzina 19
Czas zażyczycia, R i K wsypali do buzi i popili, ja rozpuszczone w wodzie 2 saszetki (2 na łebka). Poszliśmy na schody przed wejściem do szkoły. Siedzimy i czekamy.
Około 19:45

  • Mefedron

Wiek: 20lat

Dawka: bliżej nieokreślona. ;p

Doświadczenie: alkohol, tytoń, konopie, DXM, kofeina, LSD, XTC, 2C-E

S&S: Pierwszy raz z mefedronem. Nieco mieszane uczucia. Z jednej strony byłem zmęczony i było sporo (jak na mnie) jarania w tamtym czasie, z drugiej strony nowa substancja, empatogen, szansa na pozytywne doświadczenie. Ostatecznie nakręciłem się na to drugie.