Jesteś ojcem i palisz papierosy? Twój syn będzie narażony na uzależnienia i zaburzenia pamięci

Przyjmowanie nikotyny - czy to w postaci tradycyjnych papierosów, czy e-papierosów - przez ojca wiąże się z większą tendencją do uzależnień, deficytami poznawczymi i zachowaniami lękowymi u potomstwa płci męskiej - odkryli naukowcy z Pensylwanii (USA).

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

paradyzja.com
Jakub Andrzej Grygowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

22

Przyjmowanie nikotyny - czy to w postaci tradycyjnych papierosów, czy e-papierosów - przez ojca wiąże się z większą tendencją do uzależnień, deficytami poznawczymi i zachowaniami lękowymi u potomstwa płci męskiej - odkryli naukowcy z Pensylwanii (USA).

Na łamach pisma „Molecular Psychiatry” opisali wyniki swojego najnowszego badania, które dowiodło, że palenie papierosów przez ojców jest istotnym czynnikiem ryzyka przyszłego uzależnienia od nikotyny u ich potomstwa, szczególnie u synów. Mało tego – naukowcy sugerują, że skłonność ta może utrzymywać się przez kilka kolejnych pokoleń.

„Biorąc pod uwagę wpływ palenia papierosów na zdrowie publiczne, zapobieganie używaniu nikotyny przez nastolatków ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia skali nałogu palenia tytoniu oraz korzystania z e-papierosów” – uważają autorzy publikacji z University of Pennsylvania School of Nursing (USA).

Jak wykazało przeprowadzone przez nich badanie, poza tendencją do uzależnienia od nikotyny męscy potomkowie palących ojców są również bardziej narażeni na różne deficyty poznawcze i stany lękowe. Efekt ten jest związany ze zmniejszoną ekspresją genu Satb2, kodującego jeden z czynników transkrypcyjnych, w hipokampie potomstwa płci męskiej. Eksperymenty wykazały, że zwiększenie ekspresji Satb2 w tej części mózgu skutecznie odwracało te deficyty.

„Kolejnym etapem naszych prac będzie próba zrozumienia, w jaki sposób przyjmowanie nikotyny zmienia komórki rozrodcze i płyn nasienny oraz jak te modyfikacje przekładają się na neuroadaptacje i fenotypy behawioralne w kolejnych pokoleniach – mówi prof. Heath D. Schmidt, główny autor artykułu. – Wyniki naszego badania zidentyfikowały nową grupę ryzyka, jeśli chodzi o uzależnienie od nikotyny, upośledzenie funkcji poznawczych i inne zaburzenia zdrowia psychicznego”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

mały pokój, wieczór, dobre nastawienie

28.09.2008

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

Spożycie podczas śniadania

 

Kontynuacja spowiedzi z mojej terapii LSD. Po szerszy kontekst zapraszam do części pierwszej :)

Biorę głęboki oddech i czuję, jak mroźne powietrze zamraża mi smarki. Siedzę na zimnym moście i oglądam, jak tory wiją się w stronę horyzontu, migoczący szron zwraca na siebie uwagę i nawet czasem jakiś brudny pociąg leniwie śmignie mi pod butami. Żegnam słońce, które znika mi z oczu, obserwuję ostatnie rysy pomarańczowego błysku by w końcu ostatni raz olśniło złote wstęgi torów.

  • Tramadol

nazwa substancji: tramal - kapsułki po 50mg (10*50mg=500mg)

poziom doświadczenia użytkownika - kiedyś dosyć często MJ, teraz już tylko sporadycznie. ostatnio troche aptekarskich eksperymentuf.


"set & setting" - troche podekscytowany, nastawiony pozytywnie, żadnych obaw. łyknąłem do domu na noc. rodzina obecna. luz.

  • Pozytywne przeżycie
  • Szałwia Wieszcza

Pozytywne nastawienie, lekki niepokój ale i ciekawość. Miejscem przeżycia był nieduży pokój w bezpiecznym miejscu. Obecność przyjaciela/opiekuna.

Wszystko to co zawiera poniższy TR zdarzyło się w ciągu 2,5 godziny.

Muzyka towarzysząca przeżyciu: A tribute to Amethystium: https://youtu.be/U9jAIXJW_IA

Zbieżność osób i nazwisk przypadkowa.

 

randomness