REKLAMA
Jakie narkotyki znaleziono przy zatrzymanej policjantce?

Prokuratura zdecydowała się ujawnić, że przy zatrzymanej pod koniec listopada policjantce z Legnicy znaleziono...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

24legnica.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

911

Prokuratura zdecydowała się ujawnić, że przy zatrzymanej pod koniec listopada policjantce z Legnicy znaleziono 0,82 g amfetaminy oraz 8,42 g. suszu marihuany. Aby uniknąć posądzeń o stronniczość, sprawa została przekazana do prowadzenia Prokuraturze Regionalnej w Lubinie.

Amfetaminę znaleziono w torebce policjantki, podczas przeszukania przeprowadzonego na terenie legnickiej komendy. Później w mieszkaniu zabezpieczono również marihuanę. Te informacje podał portal sluzby-ratownicze.pl, powołując się na rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidię Tkaczyszyn.

W orzecznictwie sądów przyjmuje się, że porcja (działka wystarczająca do odurzenia jednej osoby) to od 0,1 do 0,2 g amfetaminy oraz 1-2 g marihuany. W takim przypadku w sprawie Izabeli B. zabezpieczono 4-8 działek amfetaminy oraz 4-8 działek marihuany. Nie są to ilości znaczne, jak sugerowały niektóre media po zatrzymaniu policjantki.

Przypomnijmy, że zatrzymania policjantki dokonało Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Odmówiła składania wyjaśnień. prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 3 tysięcy złotych, natychmiastowego zawieszenia w czynnościach służbowych oraz dozoru policji.

Oceń treść:

Average: 1 (2 votes)

Komentarze

ssaas (niezweryfikowany)
co za bzdura ....w orzecznictwie sadow gram maruhiany przelicza sie poprzez zbadanie % zawartosci thc i na tej podstawie okresla sie ilosc osob ktora moze zostac odurzona takim gramem. moze to byc wiele osob bo w gre wchadza miligramy thc na 1 osobe.... wiec nie piszcie kompletnych bredni!!!!!!!!!!!!! 9 gram gandzi moze swobodnie odurzyc kilkadziesiat osob wg wyliczen ktore stosuje sie w badaniach bieglych sadowych.!!!!biorac ww. pod uwage jest to ilosc znaczna!
randomness