Jak straż graniczna narkotyki kupowała

Miała być akcja przeciwko handlarzom narkotyków, a wyszła heca - prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy straży granicznej, w których sidła wpadł ... ich własny współpracownik

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

3658

Prawie wszystko, co dotyczy tej sprawy, jest tajne, bo chodzi o działania operacyjne straży granicznej zakończone skandalem, który próbuje wyjaśnić prokuratura. O wszystkim dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, ale udało nam się potwierdzić te informacje: - Prokuratura rejonowa w Gryfinie prowadzi śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy straży granicznej - mówi prok. Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik szczecińskiej prokuratury okręgowej. - Materiały w tej sprawie wyłączono ze śledztwa dotyczącego narkotyków. Nie zdradzamy żadnych szczegółów.

O co chodzi? We wrześniu ub.r. SG prowadziła tajną operację wymierzoną w handlarzy przemyconych do Polski narkotyków. Według naszych informacji pochodzących z wiarygodnego źródła, rzecz miała się następująco. Oficer operacyjny straży przekazał pieniądze na zakup partii narkotyku swojemu współpracownikowi. Ten nie miał dojścia do handlarzy, więc przekazał pieniądze swojemu koledze mającemu rozeznanie w tym środowisku, który kupił narkotyki. Właśnie wtedy do akcji - w nieznanych nam okolicznościach - wkraczają funkcjonariusze SG. Na terenie Gryfina zatrzymują i przekazują policji trzech mężczyzn związanych z wprowadzeniem do obrotu partii narkotyków. Sęk w tym, że wśród zatrzymanych jest mężczyzna, który pomagał pogranicznikom nabyć narkotyki. Jemu też w prokuraturze postawiono zarzuty, czuje się skrzywdzony. Jakby tego było mało na zatrzymanie męża skarży się wtajemniczona w akcję i rozsierdzona takim obrotem sprawy żona.

Jak to możliwe, że straż zatrzymała swojego współpracownika? Czy w grę wchodzi czyjaś pomyłka, czy nieudolny zakup kontrolowany (SG może go stosować od czterech lat)?

- W tej sprawie nie chodzi o zakup kontrolowany, ale o zgodne z ustawą o SG działania operacyjne - mówi ppłk Maciej Jędrzejowski, komendant Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej. - To zaś, komu i za jaką pomoc płaci straż graniczna jest niejawne, więc nie możemy o tym mówić. Naszym funkcjonariuszom, jak do tej pory, nie postawiono żadnych zarzutów.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że oficer, który prowadził dość dziwną akcję, przed czterema laty sam ujawnił nielegalne prowokacje, które mieli prowadzić jego przełożeni. Tamta sprawa została jednak umorzona.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

ya (niezweryfikowany)
tyle z tego zrozumiałem...... <br>niech nakręcą o tym nowy odcinek serialu W-11
komediant (niezweryfikowany)
czuje zapach pieniądza.
Sloma (niezweryfikowany)
Jakby ten cwel się nie pchał w taką gównianą akcję i pomyślałby głową to by nie mial teraz problemów ... a skoro zdecydował siębrać udział w tym gównie to niech sobie posiedzi za niewinność :D
skIp. (niezweryfikowany)
Polska .. buahahaahaahaha ale popierdolony kraj
Smoker (niezweryfikowany)
Gdzie my zyjemy masakra ... na kazdym kroku jakies bledy ze strony policji !!
.chudy. (niezweryfikowany)
czuje zapach pieniądza.
normalny (niezweryfikowany)
czuje zapach pieniądza.
kolo (niezweryfikowany)
te osoby piszące wyżej nie mają pojęcia o tych sprawach więc niech komentują przesolnną zupkę mamusi a nie sprawy o których nie mają pojecia razem z panem który napisał ten tekst dla pieprzenia głupot zy dużą kase
Zajawki z NeuroGroove
  • Chinina
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Dobre samopoczucie, melancholijny dzień w sposób urokliwy, bez większych oczekiwań. Miło spędzony dzień z narzeczoną.

14:00
Ruszyłem z narzeczoną na polowanie do aptek. Panie farmaceutki jak zwykle życzliwe i pełne pomocy. Acodinu nie było, poszliśmy w zamienniki.
14:15
Wszystko kupione. Względem aptek. Trzeba kupić należytą popitkę do tabletek. Bio-chemia, medycyna, farmacja zawsze były mi bliskie. Z tego względu zdecydowaliśmy się kupić tonic z chininą. Atrakcyjnym wydawało mi się połączenie chininy z DXM.
14:30

  • Areca catechu (palma arekowa, betel)

substancja : 1 łyżka od herbaty startego orzecha palmy betelowej +1 łyżka od herbaty sody oczyszczanej + szklanka wody


doswiadczenie : coraz to większe ;)
  • Dekstrometorfan

Trip report by:


BarneyNazwa substancji:


Bromowodorek Dekstrometorfanu (DeXtroMethorphan Hydrobromide) popularnie zwany DXM :D

Specyfik:


Acodin 15 mg opakowanie zawiera 30 małych białych tabsów bardzo gorzkich. Dostępny w każdej aptece w cenie 5.xx zl niestety na receptę ale przy dobrej ściemie obejdzie się bez :)

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Własny dom, późny wieczór, piwko, blancik, kumple, odpoczynek po męczącym dniu przy malowaniu drzwi i framug w domu. Chill

Na wstępie napiszę tylko, że pierwotnie nie chciałem pisać z tego TRu. Jednak z perspektywy czasu uznałem, że jest to dość wartościowe przeżycie i powinienem podzielić się nim z innymi, jednak po dwóch miesiącach, nie pamiętam już wszystkiego tak dobrze jak zaraz po przeżyciu, stąd TR nie będzie tak barwny i dokładny jak te pisane zaraz po czy też w trakcie.
Jak już napisałem, S&S przyjazny, towarzystwo doborowe, człowiek zmęczony, nie myśli już o niczym innym niż tylko o zimnym browarze i typowym MJ-owym posmaku w ryjku.

randomness