Irlandzkie społeczeństwo chce narkotyków

Poseł i przedstawiciel Partii Pracy Aodhán Ó Ríordáin powiedział, że społeczeństwo i politycy mają rozbieżne opinie w kwestii reformy polityki narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polska-ie.com | Bogdan Feręc
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

41

Poseł i przedstawiciel Partii Pracy Aodhán Ó Ríordáin powiedział, że społeczeństwo i politycy mają rozbieżne opinie w kwestii reformy polityki narkotykowej.

Wg posła, należy wziąć pod uwagę fakt, który został ujawniony w niedawnych badania, iż połowa społeczeństwa Irlandii, chce, aby znieść kryminalizację dotyczącą narkotyków. Chodzi tu o posiadanie niewielkiej ilości substancji psychoaktywnych, do czego przyczyni się dekryminalizacja, a dotyczyć powinno np. posiadania na własne potrzeby marihuany i kokainy.

W tym tygodniu pojawi się formalna zgoda na powołanie Zgromadzenia Obywatelskiego ds. Używania Narkotyków, a organ poproszony zostanie o rozważenie zmian prawnych, ale też politycznych i podejmowanych działań operacyjnych, jakie mogą mieć miejsce w Irlandii, po zmianach legislacyjnych. Zgromadzenie zastanowić ma się również, jaki będzie to miało wpływ na całe społeczeństwo, społeczności lokalne i osoby prywatne, w tym rodziny.

Poseł Aodhán Ó Ríordáin:

– Najwyraźniej ludzie są znacznie bardziej dostrojeni do rzeczywistości niż niektórzy politycy. Rozumieją różnicę między dekryminalizacją a legalizacją, ale wiedzą też, ponieważ wielu Irlandczyków ma w swoich rodzinach osoby zażywające narkotyki, jakie szkodliwe skutki kryminalizacja może mieć na jednostkę.

Poseł Ó Ríordáin, który jest członkiem Komisji Sprawiedliwości Oireachtas, uważa, że aktualna polityka narkotykowa państwa, jest szkodliwa i należy podjąć się zadania, które uczyni ją bardziej skuteczną. Będzie to też z korzyścią dla państwa, które przestanie ścigać osoby posiadające niewielkie ilości narkotyków, co wpływa na ogólne wyniki walki z przestępczością antynarkotykową.

Poseł Aodhán Ó Ríordáin:

– Nie ma sensu stawiać ludzi przed sądem za posiadanie niewielkich ilości narkotyków, od których faktycznie są uzależnieni. To, czego potrzebujemy, aby ta osoba rozmawiała, to pielęgniarka, doradca lub lekarz, a nie rozmawianie z policjantem lub sędzią na sali sądowej. A gdyby to był ktoś z naszej rodziny, który miał problem z używaniem narkotyków, dzwoniłbyś natychmiast po Gardę, czy chciałbyś, aby ta osoba miała do czynienia z kimś ze służby zdrowia? Udajemy, że nie mamy problemu.

Ważne jest też, że nie tylko ugrupowania opozycyjne przekonane są, iż politykę dotyczącą narkotyków należy zmienić, bo są również posłowie koalicji, którzy mają takie zdanie, a nawet chcą iść o krok dalej. Posłowie Fianna Fáil James Lawless i Paul McAuliffe wezwali w swoim oświadczeniu rząd, aby zalegalizował narkotyki w kraju, ponieważ wieloletnie starania o pozbycie się ich z Irlandii, nie przyniosły żadnego rezultatu. Obaj posłowie zasugerowali, że sprzedażą narkotyków mogłyby zająć się sklepy „Off Licence”, co zapewni dostęp do czystych produktów psychoaktywnych, a jednocześnie będzie pod pełną kontrolą państwa. Posłowie wezwali również gabinet, by skupił się na narkotykach, jako problemie medycznym, nie zaś kryminalnym.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne

Jednej jesieni przyszedł do mnie kuzyn. miał ze sobą litrowy słoik grzybków i zapytał mnie (i moich braci), czy

chcemy spróbować. jak nie jak tak. wzięliśmy chleb, masło :) i grzyby i poszliśmy na siłownię miejscowego

budynku stowarzyszenia kulturalno oświatowego. oczywiście nigdy tu nie ćwiczyliśmy ale o tej porze nikogo tu

nie było. przygotowaliśmy sobie kanapki (po pięćdziesiąt) i po zjedzeniu poszliśmy do baru. tu po piwku i prosto

ze słoika jeszcze po 20. do tego paluszki :).


 • Inne


kolejny trip, podroz setki ksztaltow,wiecie o co chodzi,ci ktorzy mieli do

czynienia,

wiedza,ze z czasem zatraca sie potrzebe dzielenia tym z kimkolwiek.Dlatego

bedzie krotkie

i troche bezsensowne bo doswiadczenie niezwykle osobiste, jak zwykle u

mnie -samotne.

Dzienne :) Wizualnie -nieprawdopodobne. Emocjonalnie - grzybowe.

Slowa w eter. • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • N2O (gaz rozweselający)
 • Tripraport
 • Tytoń

Pozytywne, chęć wyszalenia się po okresie lockdown'u

Szczęście, uczucie do którego wielu w życiu dąży, ale nie każdy wie jak to osiągnąć. Zastanawiali się nad tym artyści, filozofowie, naukowcy i ja. Czy szczęście to jest to na co pracuje się całe życie, czy jest ono wywołane przez konkretne okoliczności. Odpowiedź na pewno nie jest jednoznaczna i u każdego jest inna, ale ja chcę się dowiedzieć co w moim przypadku ono oznacza i w tym raporcie chciałbym wam to przedstawić.

 • Alprazolam
 • Kodeina
 • Miks
 • Tytoń

Zmęczenie po pracowitym dniu, sam w domu, negatywne myśli i zdołowanie.

Od pewngo czasu byłem bardzo zainteresowany spróbowaniem osławionego w USA: ,,Holy trinity" lub ,,Las Vegas Cocktail" lub ,,Soma Coma". 

Jest to miks 3 substancji: Alprazolamu, Carisoprodolu (soma) i opioidu. W zależności od wyboru tego ostatniego zestawienia te różnią się nazwami. Ja postanowiłem zastosować kodeine.

Jest 18:30, w celu zwiększenia wchłanialności ostatni posiłek zjadłem o 15.

Zaczynam od somy 500mg, po 15 minutach czuję lekką euforię i rozluźnienie mięśni.

randomness