Iowa: Młodzi ludzie kupują narkotyki za Bitcoiny

Biuro prokuratora z amerykańskiego stanu Iowa podało do informacji publicznej, że dwóch studentów dokonało zakupu „sporej dostawy” narkotyków, opłacając transakcję Bitcoinem. Służby ścigania zidentyfikowały dilera, którym okazał się 42-letni Anthony Scott Boeckholt.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Comparic.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Młodzi? Narkotyki? Za bitcoiny? Rzecz doprawdy niesłychana.

Odsłony

363

Biuro prokuratora z amerykańskiego stanu Iowa podało do informacji publicznej, że dwóch studentów dokonało zakupu „sporej dostawy” narkotyków, opłacając transakcję Bitcoinem. Służby ścigania zidentyfikowały dilera, którym okazał się 42-letni Anthony Scott Boeckholt.

2 lata kryptowalutowej dystrybucji opiatów

Boeckholt został oskarżony w sądzie okręgowym o angażowanie się w działalność korupcyjną, będącą zbrodnią pierwszego stopnia. Jest przetrzymywany w Iowa i czeka na ekstradycję do stanu Ohio. Zgodnie z ustaleniami policji, miał sprzedawać narkotyki między 1 stycznia 2016 r. a 23 stycznia 2018 r.

“Ohio znalazło się w środku kryzysu narkotykowego a ten podejrzany wykorzystywał dzieci z college’u do handlu narkotykami o wartości tysięcy dolarów”, powiedział prokurator okręgowy, Keller Blackburn.

W tym ujęciu kuriozalna wypowiedź koreańskiego premiera, który stwierdził, że kryptowaluty prowadzą do handlu narkotykami, nabiera nowego znaczenia.

Kupowali narkotyki za Bitcoiny by rozprowadzać je dalej

Władze rozpoczęły śledztwo w sprawie Boeckholta po aresztowaniu dwóch studentów za handel narkotykami. Uczniowie powiedzieli śledczym, że używają Bitcoina do kupowania i sprzedawania narkotyków w dark necie.

Policja przeanalizowała wiadomości wymieniane pomiędzy dwoma studentami a Boeckholtem. Boeckholt jest oskarżony o wysyłanie “wielu dużych przesyłek” narkotyków do studentów, za które Ci płacili w kryptowalucie.

“Sekretna natura dark netu i kryptowalut pozwala na dokonywanie ogromnych transakcji narkotykowych bez zostawiania po sobie śladu” – powiedział Blackburn w oświadczeniu. “Oznacza to, że wszystko, co zakupiono w dark necie, może nie być tym, czym się wydaje. Wielokrotnie byliśmy świadkami rozprowadzania podrabianych substancji psychoaktywnych o zdecydowanie bardziej szkodliwym działaniu”

Prokurator powiedział w wywiadzie, że narkotyki związane z tym dochodzeniem doprowadziły do ​​co najmniej dwóch przedawkowań studentów Ohio University w 2017 roku. Śledczy spodziewają się, że w związku z tą sprawą w stanie Iowa i Ohio zatrzymane zostaną kolejne osoby.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Szałwia Wieszcza

A wiec na poczatek troche o salvii divinorum. Palilem ja wczesniej

okolo 10 razy, zawsze z fajki wodnej i czasem w dosc duzych ilosciach.

Zdarzylo mi sie np. zapalic na raz 2g. Niestety, poza duzym wyciszeniem,

zrelaksowaniem i cieplem nic nie czulem. Towar byl ok, jako ze moi

znajomi mieli po tym calkiem ciekawe jazdy. Jestem oporny :(

 • Amfetamina
 • Kodeina

O sobie: 19 lat, waga: 79 kg, wzrost: 183 cm

S&S: Mój pokój, okazało się że dostałem od kumpla jedynke fety i jako że nastrój od paru dni mi nie dopisuje zabijam sie czym mogę. Z resztą mam wrodzony sentyment do narkotyków i ciężko mi powiedzieć samemu sobie "nie".

Doświadczenie: kokaina, amfetamina, marihuana, kodeina.

 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

  • 2C-T-7

  Tym razem zwiekszylem troche dawke - czyli

  polknalem trzy piguly po 10mg.

  Zaczal sie ladowac juz po pol godzince.

  Bardzo sympytycznie i powoli (troche jak

  grzyby). Czulem delikatne laskotanie w nogach,

  w palcach rak. Czulem ze cos mnie wypelnia

  powolutku - trwalo to jakies pol godziny.

  I nagle jest - zaczelo dzialac.