REKLAMA
Interpol: Aresztowano polską przemytniczkę narkotyków

41-letnia Sylwia S. została aresztowana w Buenos Aires. Tę informację podała międzynarodowa organizacja policyjna Interpol.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wprost
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

452

41-letnia Sylwia S. została aresztowana w Buenos Aires. Tę informację podała międzynarodowa organizacja policyjna Interpol.

Policja w Buenos Aires aresztowała 41-letnią Polkę. Sylwia S. jest podejrzana o handel narkotykami. „Była ścigana przez polskie władze na podstawie czerwonej noty Interpolu wystawionej w 2011 roku” – podano w oficjalnym komunikacie. Po aresztowaniu kobieta była przesłuchiwana przez śledczych. Wtedy też potwierdziła swoją tożsamość. Jak informuje Interpol, udało się aresztować Sylwię S. między innymi dzięki systemowi rozpoznawania twarzy.

Z międzynarodowego śledztwa wynika, że Sylwia S. przyjęła nową tożsamość w Boliwii, a następnie przeniosła się do Argentyny. Obecnie czeka na ekstradycję do Polski. „Uruchomiony w listopadzie 2016 roku system biometryczny rozpoznawania twarzy INTERPOL zawiera ponad 52 000 zdjęć ze 179 krajów” – czytamy w oficjalnym komunikacie Interpolu. – Globalna platforma współpracy Interpolu pomogła zlokalizować, zidentyfikować i aresztować przestępcę, który przez lata unikał sprawiedliwości – powiedział sekretarz generalny Interpolu, Jürgen Stock.

Oceń treść:

Average: 4.5 (2 votes)
randomness