REKLAMA
Instruktaż niegodny pochwały

Referaty o narkotykach przygotowane na polecenie pedagoga na cenzurowanym w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej

Anonim

Kategorie

Odsłony

2303
29.XI.2001, SuperExpress
http://www.se.com.pl/

Ponad 251 referatów zawierających instruktaż produkcji i zażywania narkotyków znalazł dyrektor Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej w kantorku nauczyciela przysposobienia obronnego.

Sprawa wyszła na jaw w czerwcu br., kiedy u ucznia klasy II znaleziono woreczek z zasuszoną rośliną. Wezwano policję, która stwierdziła, że to marihuana. Po nitce do kłębka okazało się, że narkotyk dostarczył inny uczeń, klasy III. Sprawa trafiła do sądu.

Woreczki, lufki i zdjęcia

- Uczniowie zeznali, że zainteresowali się narkotykami ponieważ nauczyciel p.o. kazał im pisać referaty na ten temat. Mieliśmy także kilka sygnałów od rodziców - mówi Jan Borowski, dyrektor Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej.

Zabrano 251 referatów. Zawarty w nich materiał, szeroko ilustrowany z dodatkowymi atrybutami w postaci lufek i woreczków zaniepokoiły dyrekcję szkoły. Wiele z nich zawierało szczegółowe materiały służące do produkcji, wzmocnienia działania i zażywania narkotyków.

- Straszne jest to, że nauczyciel wystawiał za te prace dobre oceny. Tymczasem nie powinien dopuszczać do takich opracowań, bo jest to niezgodne z etyką, a także programem nauczania - dodaje dyrektor Borowski.

Powiadomił kuratorium

- Być może pedagog, który zatrudniony jest u nas od 10 lat i dotychczas pozytywnie oceniany nie był do końca świadomy takiego czynu, ale nie mnie o tym przesądzać. Sytuacja, która zaistniała jest jednoznaczna. Zwróciłem się z wnioskiem do komisji dyscyplinarnej przy Kuratorium Oświaty w Katowicach, aby orzekło, czy takie działanie uchybiło godności nauczyciela - dodał Borowski.

Pedagog od września został odsunięty od nauczania p.o. Teraz wykłada jedynie przedmioty zawodowe. Chłopak, którym zajął się Sąd Okręgowy w Katowicach, został zawieszony w prawach ucznia.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie negatywne, otoczenie niezbyt sprzyjające

G przywiozła dla mnie rzeczy na candyflipa, dla siebie miała chińską myśl czyli 2-oxo-pcm, gdyż kocha Ona dysocjanty, więc co może pójść nie tak skoro każdy ma to co lubi, oczywiście nie zaczęliśmy od razu brać tych paskudnych uzależniających narkotyków, wpierw piliśmy bardzo zdrowy, nieszkodliwy alkohol, którym to się sponiewierałem odrobinę i zdążyłem zrobić kilka głupich oraz bardzo głupich rzeczy które zepsuły mi nastawienie na kwasa i eMke, starałem się tego nie okazać G i gdy tylko wytrzeźwiałem to miałem już karton w gębie mimo braku nastawienia.

  • 2C-P
  • Pierwszy raz

S&S: nastawienie pozytywne, aczkolwiek strach przed nieznanym, „z tyłu głowy” myśl, że mnie wystrzeli i nie ogarnę fazy. Miejscówa, ciepła, bezprzypałowa klatka schodowa, później miasto i moje mieszkanie.

 

Spodziewaj się niespodziewanego. Tak chyba najlepiej mogę określić słowami to co mnie spotkało, w konfrontacji z tym, czego oczekiwałam. Raport spisuję żeby ten, jak teraz mi się wydaje, sen nie umknął mi jak wszystkie inne.

  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Pokój, nocna wyprawa w towarzystwie muzyki. Niezupełnie świadome szukanie "czegoś".

Po przeczytaniu wielu różnych opisów wielu różnych substancji z kategorii RC zdecydowałem się na spróbowanie MXE. Pozostałe substancje, zwłaszcza stymulanty czy MDMA-podobne zastępniki jakos mnie nie interesują. MDMA mam w planach spróbować, czysty kryształ, w towarzystwie partnerki, a ponieważ takowej nie ma to i do substancji się nie spieszę.

  • Grzyby halucynogenne


Łysiczka Lancetowata


enteoczekolada nadziewana mielonymi grzybkami w ilości ok 60-80 szt.


(dostawca przywiózł materiał pokruszony dlatego tródno dokładnie określić ilość ;)


miałem zaszczyt próbować grzybków wcześniej, zmieniły mnie, pokazały coś...

teraz zrozumiałem co to było, zrozumiałem bo czas był odpowiedni.


-------


set&settings:


6 dzień 3 miesiąca, 6 marca 2004, sobotni wieczór, pełnia, rok przestępny, dziwna data...

randomness