Indie: Goa prekursorem marihuany medycznej?

Minister Nilesh Cabral powiedział, że jego departament zweryfikował dokumentację, dotyczącą uprawy konopi, którą otrzymał od Departamentu Zdrowia. Oznajmił, że popiera kwestię legalizacji takich upraw.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

54

Minister Nilesh Cabral powiedział, że jego departament zweryfikował dokumentację, dotyczącą uprawy konopi, którą otrzymał od Departamentu Zdrowia. Oznajmił, że popiera kwestię legalizacji takich upraw.

 • Rząd Goa rozważa ustawę, która uczyni uprawę marihuany do celów leczniczych legalną.
 • Propozycja, która powstała w Departamencie Zdrowia, została zweryfikowana przez Departament Prawny, ale prawdopodobnie spotka się z oporem ze strony Rady Ministrów, a także Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Nic nie wskazuje na to, że uda się ją przedłożyć do Zgromadzenia Ustawodawczego, które ma się spotkać pod koniec stycznia.

Rząd Goa za legalizacją medycznej marihuany

Przemawiając do mediów, minister Nilesh Cabral powiedział, że jego departament zweryfikował akta z „prawnego punktu widzenia” po otrzymaniu ich od Departamentu Zdrowia. Według Cabrala dozwolona będzie tylko kontrolowana uprawa marihuany do celów leczniczych, tak aby naturalny lek mógł być sprzedawany firmom farmaceutycznym.

Obecnie w kilku stanach Indii roślina ta jest sprzedawana bez recepty za pośrednictwem licencjonowanego zakładu.

– powiedział Cabral. Minister. Stwierdził też, że osobiście opowiada się za legalizacją uprawy marihuany oraz że popiera używanie marihuany jako formy leczenia nowotworów.

Konopie: dziedzictwo Indii

Ta roślina pochodzi z Indii. Jeśli jest używana ze względów zdrowotnych, a nie rekreacyjnych… Nie rozumiem, dlaczego nie. Widziałem ludzi używających jej w leczeniu raka ostatniego stadium.

Jest ona już oficjalnie używana w Ameryce, Kanadzie, Australii, więc dlaczego nasi ludzie mieliby pozostać w tyle? Można ją tanio udostępnić, jeśli ludzie cierpią na raka

– dodał.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odrzuciła sugestię, że rząd Goa „podjął” decyzję o zezwoleniu na uprawę marihuany do celów leczniczych i stwierdził, że samo przekazanie akt nie oznacza decyzji rządu.

Opozycja obawia się kryminalizacji i demoralizacji…

Opozycyjna Partia Goa Forward uderzyła w rząd za słowa o tym, że jest to promocja regionu Goa jako „centrum występków”.

Szef rządu potwierdził, że akta rzeczywiście zostały przeniesione, ale nie zapadła żadna decyzja. Znaczenie tego jest takie, że skoro plik został przeniesiony, istnieje zamiar legalizacji.

Zrobili ten przystanek, ponieważ chcą promować Goa jako centrum występków, aby całkowicie wykończyć następne pokolenie.

powiedział Vijai Sardesai, lider partii Goa Forward, obecnie w opozycji.

„Jak poradzą sobie z kryzysem prawa i porządku, który będzie konsekwencją legalizacji uprawy konopi? Kto będzie stróżem, który zapewni, że jest to wyłącznie do celów leczniczych? A jeśli sam strażnik zacznie przyjmować łapówki, aby pozwolić na zażywanie, a młode pokolenie uzyska dostęp do marihuany? Przyszłe pokolenia uzyskają dostęp tylko po to, aby mafie mogły wypełnić swoje kieszenie ” – powiedział Sardesai.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Fascynacja, chęć przeżycia nietuzinkowego stanu, przyjazna intencja i poszanowanie dla MJ, optymizm, lekki niepokój i zmęczenie

                                                                                                     Wszystkie drogi prowadzą do zioła

Moje relacje z duchem tej wspaniałej rośliny ostatnio uległy zmianie- kiedy jarałem rzadziej, podchodziłem do tego z mocnym respektem, a na sam widok lufki szybciej biło mi serce.

 • Gałka muszkatołowa

Nazwa substancji: Gałka muszkatałowa

Dawka, metoda zażycia: około 7-10g, doustnie

Set & setting: Puste mieszkanie, godz. 21:30, matka miała wrócić za ok. 40 min. Wątpiłem czy poczuje jakiekolwiek efekty działania gałki


3.07.2004r.


* godz. 9:20


 • Bad trip
 • Grzyby halucynogenne

Nastrój bardzo dobry, okoliczności przyrody piękne.

 

//Trip miał miejsce trzy lata temu, ale został spisany na świeżo. Łapiącym schizy nie polecam.//

 

 • Banisteriopsis caapi
 • DMT
 • Mimosa Hostilis
 • Pierwszy raz
 • Ruta stepowa

Mieszkanie, zgaszone światło, kadzidła i świece, medytacyjna muzyka, dobry nastrój, nastawienie na przeżycia mistyczne.

Paliłam changę na dwa razy. Doświadczenie zlało mi się w jedno, nie jestem w stanie określić, która część była częścią którego palenia. 

Próba opisu tego doświadczenia jest jak próba określenia czterowymiarowej czasoprzestrzeni linią. Kształty i odległości straciły sens. Rzeczywistość wykrzyywiła się i rozlała w koliste piksele kolorów. Istoty ze światła i tęczy uśmiechały się przyjaźnie z góry.