Holenderscy żołnierze rozprowadzali twarde narkotyki. Drugie duże aresztowanie w ciągu tygodnia

Dziewięciu mężczyzn, którzy należą do holenderskiego wojska, zostało aresztowanych po tym, jak okazało się, że przechowywali oraz rozprowadzali twarde narkotyki. Policja rozpoczęła śledztwo, gdy jeden z żołnierzy został przyłapany na zażywaniu substancji podczas festiwalu. W ciągu tygodnia dokonano dwóch aresztowań.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mojaniderlandia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

36

Dziewięciu mężczyzn, którzy należą do holenderskiego wojska, zostało aresztowanych po tym, jak okazało się, że przechowywali oraz rozprowadzali twarde narkotyki. Policja rozpoczęła śledztwo, gdy jeden z żołnierzy został przyłapany na zażywaniu substancji podczas festiwalu. W ciągu tygodnia dokonano dwóch aresztowań.

Przyłapany na festiwalu

Po raz pierwszy o połączeniu niderlandzkiego wojska z narkotykowym światem usłyszano na początku 2022 roku. To właśnie wtedy zatrzymano żołnierza, który zażywał narkotyki na jednym z festiwali organizowanych w Holandii. Sprawa mężczyzny zainteresowała służby, które uznały, że warto przyjrzeć się kolegom aresztowanego. Szybko okazało się, że mężczyzna nie był jedynym w armii, który posiadał i stosował nielegalne substancje.

Przez ostatnie miesiące służby prowadziły sprawę i zbierały materiał dowodowy. Teraz wreszcie udało im się zdobyć podstawę do aresztowań. W ciągu tygodnia zorganizowano dwie duże akcje zatrzymań.

Aresztowania żołnierzy

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w ubiegły czwartek (10.11). Policja wyśledziła lokalizację czterech niderlandzkich żołnierzy. Dwóch znajdowało się w swoich domach w Holandii, jeden w Niemczech, a drugi w Sint Marteen.

Do drugiego aresztowania doszło w poniedziałek 14 listopada. Tym razem mężczyzn zatrzymano w koszarach. Miało to miejsce w Doorn, Amersfoort, Hilversum, Oirschot i Schaarsbergen. Mężczyźni zostaną oskarżeni o posiadanie i handlowanie twardymi narkotykami.

Śledztwo w sprawie handlu narkotykami prowadzi prokuratura w Arnhem. Królewska żandarmeria poinformowała, że nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Żołnierze w Holandii

To nie pierwszy raz w ostatnich miesiącach, kiedy wojskowi w Holandii są oskarżani o dokonywanie przestępstwa. Pod koniec tegorocznych wakacji media opisywały sprawę zawodowego żołnierza, który brutalnie zamordował niemowlę. Mężczyzna zmagał się z zaburzeniami psychicznymi i to właśnie dlatego zabił własne dziecko.

Psycholodzy wskazują na to, że zawód żołnierza wiąże się z ogromnym stresem i obciążeniem psychicznym. Sposoby na odreagowanie są różne. Wojskowi często uzależniają się od alkoholu, narkotyków, ale nierzadko stają się także agresywni.

W Holandii służba wojskowa nie jest obowiązkowa. Obecnie w niderlandzkiej armii przebywa około 53 tys. osób.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan


Ten konkretny trip nie miał być niczym szczególnym, byłem nastawiony na lekką i miłą wycieczkę w świat iluzji, zatopiony w dźwiękach niemożliwie pięknej w swej dokładności muzyki. Ale Wielki DextroMethophor chodzi swoimi ścieżkami i nie zważa na zabawnych mieszkańców jeszcze smutnej planety. Uznał, że dość już bycia miłym wujkiem i trzeba przykładnie ukarać tego, kto ośmiela się zakradać co noc każdego nowego miesiąca, od już dwóch z hakiem lat do jego transcendentnej rezydencji.


  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Wolna chata, ekscytacja i lęk. W pokoju, gra cieni i świateł.

Piszę ten raport następnego dnia na zjeździe. Od razu powiem, że dół jest przeokropny w porównaniu do tego, co brałem wcześniej, wrócę do tego wątku pod koniec tra. Godzin nie piszę, bo gubiłem się w czasie, poza tym przez większość czasu miałem problem z czytaniem i nie widziałem cyfr. Wydarzenia chyba nie są po kolei, bo było tego za dużo. Trwało od ok. 22.20 i skończyło się chwilę przed 8 i zjazd do 13.00.

 

Umówiłem się z kolegą na cipacza. Pierwszy raz obchodzę się z tym czymś, kolega z resztą też. A jako że miałem wolną chatę, to trzeba było jakoś z tego skorzystać.

  • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Absolutny spokój umysłu wynikający z pobytu w bajkowej lokalizacji położonej w górach. Oczekiwania ograniczały się do chęci przeżycia refleksyjnego doświadczenia.

Obudzony po 4 godzinach snu o godzinie 0:15 przyjmuje kartonik serii Voidrealm w między czasie przygotowując niezbędne przedmioty : kartke, kredki , butelke wody i słuchawki. Pamiętając swoją pierwszą podróż, która okazała się być okrutną konforntacją mojego ego. Postanawiam poddać się medytacji w intencji spokoju oraz totalnemu poddaniu się nadchodzącym przeżyciom.