Holandia: Policja zamierza "polować" na kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków

Niderlandzka policja drogowa zapowiada "polowanie" na kierowców, prowadzących samochody pod wpływem narkotyków. W ciągu miesiąca funkcjonariusze w Holandii zatrzymują nawet tysiąc osób, kierujących pojazdami po zażyciu nielegalnych substancji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wnp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

44

Niderlandzka policja drogowa zapowiada "polowanie" na kierowców, prowadzących samochody pod wpływem narkotyków. W ciągu miesiąca funkcjonariusze w Holandii zatrzymują nawet tysiąc osób, kierujących pojazdami po zażyciu nielegalnych substancji.

"Zażywanie narkotyków za kierownicą jest tak samo dużym problemem, jak jazda po pijanemu" - uważa szef holenderskiej drogówki Paul Broer. Jest on zaniepokojony rosnącą liczbą kierowców, prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków.

W ubiegły weekend w Niderlandach zginęło w wypadkach na drogach kilkadziesiąt osób. Część z nich prowadziła, pojazdy będąc pod wpływem środków odurzających.

Staje się to w Niderlandach coraz większym problemem. Na tyle dużym, że policja zapowiada wzmożenie kontroli na drogach. "Niestety, w naszym kraju jest społecznie akceptowane to, że ktoś od czasu do czasu pali jointa, bierze pigułkę lub wciąga kokainę" - twierdzi Broer, cytowany przez dziennik "De Telegraaf".

Funkcjonariusz podkreśla jednak, że jazda pod wpływem narkotyków może spowodować tragiczne konsekwencje. "Czas z tym skończyć" - mówi szef drogówki.

Policja zamierza zwiększyć liczbę kontroli na drogach. "Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jeżeli zażywają substancje narkotyczne w sobotę to mogą nadal być pod ich wpływem w niedzielę a nawet poniedziałek" - tłumaczy komendant Broer.

Jego zdaniem ze względu na media społecznościowe coraz częściej zwykłe kontrole na drogach nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Ludzie po prostu się ostrzegają. Funkcjonariusz twierdzi, że potrzeba więcej policji na drogach. "Zamierzamy to zrobić" - mówi szef drogówki.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Noc. Sam w domu ;D

Zawsze chciałem spróbować benzy, tylko zawsze poddawałem się czytając jakie "straszne" efekty powoduje. Ale raz się żyje, sam w pokoju, noc, tak to będzie dobry pomysł! Żeby nie przesadzić z saszetkami, biorę 3 - tyle powinno wystarczyć...

  • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!


  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne

Doświadczenie: piołun, opipramol, mianseryna, rysperydon, tioradazyna, fluoksetyna, chloroprotyksen, narkoza (iv), adrenalina (iv), alkohol, spice, marihuana, haszysz, pseudoefedryna, efedryna, kodeina, DXM, salvia divinorum, dimenhydrinat, benzydamina, temazepam, estazolam, diazepam (iv), klonazepam, zolpidem, tramadol, baklofen, kratom, mistrycyna, klej, atropina, amanita muscaria, metylokatynon (iv), MDA, MDMA, MDxx, 2C-T-7, amfetamina (iv), bromo dragonfly, psylocybina, LSD, DOB.

S&S: popołudnie/wieczór, las/miasto.