Handlowali narkotykami w stolicy. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Łącznie 10 osób zostało aresztowanych po przeprowadzonych niedawno działaniach wymierzonych w stołeczny gang zajmujący się wprowadzaniem narkotyków do obrotu – poinformowało w piątek Centralne Biuro Śledcze Policji. Gang działał w ostatnich miesiącach głównie w Warszawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
MD, MNIE
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

118

Łącznie 10 osób zostało aresztowanych po przeprowadzonych niedawno działaniach wymierzonych w stołeczny gang zajmujący się wprowadzaniem narkotyków do obrotu – poinformowało w piątek Centralne Biuro Śledcze Policji. Gang działał w ostatnich miesiącach głównie w Warszawie.

Jak ujawniło CBŚP, działania wymierzone w przestępców przeprowadzono w zeszłym tygodniu. Zatrzymanych zostało osiem osób, zaś dwie doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego lub zakładu karnego.

„W Prokuraturze Okręgowej Warszawa–Praga siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego Dariuszowi B. grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem. 10 podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych” – poinformowano w komunikacie. Sąd aresztował 10 podejrzanych.

W śledztwie podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mężczyzna karany wcześniej, m.in. za handel narkotykami. Według śledczych jego prawą ręką była kobieta, której zadaniem było m.in. przekazywanie informacji innym osobom.

Jak wskazało CBŚP, w dniu akcji „niemal jednocześnie, wcześnie rano w kilku miejscach Warszawy i miejscowościach ościennych, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, wsparci przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA oraz inne Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne z Wrocławia, Łodzi, Katowic i Olsztyna, weszli do mieszkań zajmowanych przez podejrzanych”.

„Policjantów podczas przeszukań wsparli przewodnicy z psami służbowymi z KSP i Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego. W wyniku sprawdzenia mieszkań i pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanych policjanci zabezpieczyli substancje, które są poddawane analizie” – zaznaczono.

Odkryto także, że „poporcjowane substancje ukryte w obudowie gaśnicy i w różnych miejscach w piwnicach, najprawdopodobniej były przygotowane do sprzedaży”.

„W tym czasie najprawdopodobniej handlowali amfetaminą, marihuaną, mefedronem czy kokainą” – poinformowano.

Oceń treść:

Average: 7.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ciekawość spróbowania nowej substancji, bez przejmowania się problemami, dobry kontakt z kumplem

Lek zakupiłem internetowo ;D W mieszkaniu byłem z dobrym kolegą. Obiad zjadłem ok. 14:00 i zaraz po tym zabrałem się do ekstrakcji 3 saszetek(najpierw wsypać, potem zalać zimną wodą, delikatnie przemieszać, przelać przez chusteczkę). Następnie suszyłem na kaloryferze.

 

T+0  18:00- Zeskrobałem co zostało i wrzuciłem do resztki soku pomarańczowego, chusteczke też dodatkowo opłukałem. 3-4 łyki paskudztwa i nie ma. Czekałem na efekty słuchając muzyki. 

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

U ziomka na chacie, humor bardzo dobry

Mówią, że życie może istnieć tylko dzięki miłości...

Może i bez niej. Jest wtedy jednak bardziej napełnione pustką, aniżeli życie człowieka, który kogoś mocno kocha.

  • Dekstrometorfan
  • Gałka muszkatołowa
  • Katastrofa
  • Kodeina

Moj pokoj, spokoj. Bylam chora, mialam katar, zatkane zatoki i bol gardla, przecenilam swoje mozliwosci. Nastawienie jak zawsze przy g m pozytywne, oczekiwalam najmocniejszego z dotychczasowych tripow z ta substancja.

Godzina 0 - Przed chwila wypilam gesta breje skladajaca sie ze startej galki muszkatolowej w ilosci trzech orzechow oraz wody. Miksture przegryzlam fantastycznym jogurtem malinowym. Jest godzina 19:05, a ten trip report zamierzam pisac na biezaco, co wlasnie robie.

  • Marihuana

randomness