Grupa rozprowadzająca "Mocarza" rozbita. "Król dopalaczy" wciąż poszukiwany

Najniebezpieczniejszą w Polsce grupę handlarzy dopalaczy rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.rmf24.pl
Krzysztof Zasada

Odsłony

1063

Najniebezpieczniejszą w Polsce grupę handlarzy dopalaczy rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. To właśnie ona odpowiada za rozprowadzanie w kraju wyjątkowo groźnego specyfiku o nazwie „Mocarz”, który powodował śmierć zażywających go osób. Jak ustalił nasz dziennikarz, zatrzymano 5 osób. Wciąż poszukiwany jest szef tej zorganizowanej grupy przestępczej - Michał W., znany jako "król dopalaczy", w przeszłości zatrzymywany przez policję.

Dwustu funkcjonariuszy CBŚP działało w kilku województwach - między innymi na Podkarpaciu, w Łódzkiem oraz na Dolnym Śląsku. Udało się zatrzymać 5 osób, które będą odpowiadały za narażenie na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia znacznej liczby osób, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za pranie brudnych pieniędzy.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy wyprali gigantyczną kwotę - aż 80 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z handlu dopalaczami. Podczas akcji zabezpieczono 200 tysięcy złotych oraz 9 tysięcy porcji dopalaczy gotowych do sprzedaży.

Specjalna ekspertyza kluczowym dowodem

Działania przeciwko tej grupie CBŚP rozpoczęło w 2013 roku, śledztwo zostało wszczęte rok później. Policjantom udało się dotrzeć do kanałów dystrybucji środków odurzających. Zabezpieczono znaczne ilości tych substancji. Kilka miesięcy temu zlecono specjalną ekspertyzę medyczną i toksykologiczną środków, którymi handlowała rozbita grupa. Jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada, jest to kluczowy dowód.

Biegli zbadali ponad 200 próbek i orzekli, że substancje wchodzące w skład dopalaczy oferowanych przez zatrzymanych bezpośrednio zagrażają zdrowiu i życiu zażywających je. Dlatego udało się postawić zarzuty, za które grozi nawet 8 lat więzienia. Wcześniej w sprawach o dopalacze tylko odważni prokuratorzy decydowali się na stawianie zarzutów dotyczących zagrożenia dla życia. Teraz wielomiesięczne analizy biegłych dały do tego pełne podstawy.

Rozprowadzali dopalacze w sklepach i internecie

Rozbita grupa przestępcza rozprowadzała dopalacze w tradycyjnych sklepach - najczęściej zlokalizowanych koło szkół. Tam sprzedaż odbywała się "spod lady". Drugim kanałem dystrybucji były sklepy internetowe. Śledczy ustalili, że kilka osób miało założonych kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych. Chodziło o to, by bardzo szybko pod nowym szyldem otwierać handel, gdy instytucje państwowe zamykały dotychczasowe sklepy.

W Polsce było kilkadziesiąt przypadków zgonów po spożyciu dopalaczy, do tego kilkaset osób zatruło się tymi substancjami. Śledczy sprawdzają, za jaką część tych zdarzeń odpowiadają zatrzymani. Wiadomo, że ich specjalnością był śmiercionośny "Mocarz".

Oceń treść:

Average: 9.3 (3 votes)

Komentarze

shpongl3d (niezweryfikowany)
Czy to oznacza koniec kolekcjonera?
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Poniedziałek ( 7.06.99 ) był pierwszym z serii pięciu dni,które spędziłem razem z moją klasą w Zakopanem.  • Szałwia Wieszcza

Hello ,Zmeczony wrocilem do domu i wpadl mi do glowy szalony pomysl.Salvia, zaraz po szkole!

Tym razem mialem zamiar przesadzic, bo zauwazylem ze mniejszeilosci przyjmowane w rownych, dluzszych odstepach czasu daja lepszyefekt. No wiec na poczatku wypalilem 2. lufy. Polozylem sie,zaczalem glebiej oddychac i wsluchalem sie w rytm. Tak, w wewnetrznyrytm, ktory zawsze pojawia sie po szalwi. Takie rytmiczne dudnieniebebnow, polaczone z typem szamanskiego zawodzenia. Bardzo mistycznie:)

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiązania - chwila dla siebie.

Tak.. dziwnie to opisywać, coś na co brakuje słów. Dzień po znacznie mniej się pamięta, efekt pierwszy raz w zyciu powaliły, coś kompletnie niespodziewanego, innego, abstrakcyjnego. Postaram się podjąć wyzwania i skrobnąć co nie co, dzieląc się doświadczeniem. Lat 24, delikatne oderwane dwa drobne kawałeczki od zbitej trojki g. Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiazania - chwila dla siebie. Czas jest względny, nie będę go tutaj podawał, ale będzie się pojawiał dośc intuicyjnie, w słowach.

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Wiek, waga: 23 lata, 100 kg masy ciała;

Doświadczenie: marihuana, szałwia wieszcza, powój hawajski, grzyby psylocybinowe, kratom, amfetamina, xtc

Substancja: łysiczki kubańskie: 25g świeżych + 1g suszonych; marihuana: 0,2g

Set & settings: wyjdzie w trakcie czytania...

Prologue: Jemy grzyby.

- Masz grzyby, może zjemy razem? Pyta się mnie kolega "K",

- Przyjadę za godzinę!

Wiedziałem że nie mogę mu odmówić, nie dzisiaj...

randomness