Grecja widzi ratunek w uprawie marihuany

Rząd w Atenach planuje przeforsować ustawę, która pozwoli plantatorom na uprawę do końca 2017 r. marihuany, aby zbiory możliwe były już w najbliższym sezonie letnim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Puls Biznesu
AR

Odsłony

103

Rząd w Atenach planuje przeforsować ustawę, która pozwoli plantatorom na uprawę do końca 2017 r. marihuany, aby zbiory możliwe były już w najbliższym sezonie letnim.

Politycy liczą na to, że Grecja stanie się europejskim potentatem rynku marihuany medycznej. W oficjalnym wywiadzie Evangelos Apostolou, minister rozwoju wsi, powiedział niedawno, że inwestorzy planują w Grecji budowę szklarni, na których terenie możliwa będzie zarówno uprawa, jak też produkcja marihuany medycznej. Dzięki temu Grecja zacznie mieć udział w rynku, którego wartość, według szacunków, ma wzrosnąć w ciągu najbliższych 10 lat do 200 mld EUR. Taka inwestycja to też gwarancja miejsc pracy w kraju, gdzie bezrobocie sięga 20 proc. Minister zapewnił jednak, że Grecja nie zamierza wprowadzić tak liberalnego prawa, jakie ma np. Urugwaj czy niektóre stany w USA, gdzie obywatele mogą posiadać marihuanę na własny użytek. Chodzi o to, aby zezwolić na uprawę i sprzedaż cannabisu wyłącznie na potrzeby medyczne. WHO powołuje się na badania, które dowodzą, że kannabinoidy mają terapeutyczne właściwości w leczeniu niektórych dolegliwości w zaawansowanym stadium takich chorób, jak rak czy AIDS.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

ja mialem po paleniu 3 najwazniejsze przemyslenia (ktore

pamietam bo napewno bylo wiecej): wszystko, ale doslownie

wszystko sklada sie z drobniutkiego pylku. wszystkie rzeczy

i organizmy zywe skladaja sie z pylku, ktory jest taki sam

(chemicznie) , ale rozni sie odrobine wlasciwosciami

fizycznymi (gietkosc, elastycznosc). sprobujcie kiedys w

czasie podrozy na elektrykach (hasze, grasy, kwasy, kaktusy,

guma z zuzytych opon samochodowych....) popatrzec na cos i

  • 1P-LSD
  • Tripraport

Dupy nie urywa

Zawsze wykazywałem cholerną tolerancje na wszelakie substancje (oprócz dopalaczy o których wkrótce opowiem) lecz dawka 1mg dawała mi sporo do myślenia. Po długich zastanowieniach postanowiłem jednak tego dokonać. Mój poprzedni rekord to było 500ug gdzie jako tako kontaktowałem, ba jeździłem na rowerze!

  • 3-MeO-PCP

Ooooo dude let's do it! Let's snort some 

3...                   *bębny*

MeO...                                             *więcej bębnów*

PCE!

Yeeeeeeee!

Wielokrotnie już przyjmowane w tym tygodniu koktajle narkotykowe sprawiły, że obaj zachcieliśmy wincyj. 

  • 3-MMC
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne. Po towar do rodzinnego miasta - łącznie 2h drogi. Trochę się jednak cykam i źle mi z myślą, że złamałem kolejną granice jaką sobie ustawiłem - nie tykać RC. Feta to miał być mój ten "najgorszy" drug z mojej listy używek. I miałem zostać przy "tradycyjnych" i aptecznych okazjonalnie.

Często zarzucając fetę wieczorem, bo clearhead świetnie mi się sprawdza w pracy naszła mnie ochota na białe. Właściwie moją drugą połówkę. On jest strasznie podatny na uzależnienia więc muszę trzymać rękę na pulsie. No, ale jak już mu zmotam to jak tu nie skorzystać? Ale moje obydwa źródła przez dwa dni puste. Po przetrzepaniu forum i biciu się z myślami porzuciłem moje postanowienie o nie tykaniu substytutów tradycyjnych dragów i bum - mam RC. Czyli sięgamy coraz głębiej. Nie dobrze.

randomness