Floryda walczy z uzależnieniem od opioidów

Dr Courtney Philips została pierwszym kierownikiem tych działań.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

deon24.com
bwyderka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

43

Floryda stworzyła nowe stanowisko w całym stanie, dla osoby która będzie nadzorować wysiłki związane z wychodzeniem z uzależnienia od opioidów. Gubernator Ron DeSantis wyznaczył dr Courtney Philips na pierwszego w historii stanowego dyrektora do walki z epidemią opioidów.
Gubernator Florydy zapowiedział również rozbudowę nowej sieci centrów odwyku.

Program Coordinated Opioid Recovery (CORE) jest pierwszym tego rodzaju w USA i będzie koordynowany przez Departament Zdrowia, Departament Dzieci i Rodzin oraz Agencję Administracji Opieki Zdrowotnej, poinformowali urzędnicy stanowi.

Urzędnicy z Florydy przekazali, że dr Courtney Philips zapewni wsparcie dla systemu zdrowia psychicznego i zaoferuje konsultacje kliniczne dla osób uzależnionych poszukujących leczenia i usług rekonwalescencji.

Obecnie jest Philips jest psychologiem dorosłych pełniącym funkcję dyrektora ds. zdrowia psychicznego w okręgu opieki zdrowotnej powiatu Palm Beach.

„Nasz stan i społeczności nie wybrały tej epidemii, ale dzisiaj decydujemy się leczyć tę chorobę medyczną i psychiatryczną jak każdą inną, z opieką i kompleksowym leczeniem przez całe życie” – powiedziała dr Philips.

Według urzędników stanowych w tym roku na Florydzie z powodu przedawkowania zmarło prawie 2000 osób.

„Nadużywanie substancji może mieć wpływ na każdą rodzinę w dowolnym momencie, więc od edukacji, przez organy ścigania po leczenie, upewnimy się, że mieszkańcy Florydy mogą skorzystać z tego nowego modelu wychodzenia z uzależnienia” – oświadczył gubernator DeSantis.

Nowy program był pilotowany w powiecie Palm Beach przez prawie dwa lata i będzie rozszerzony do 12 powiatów, poinformowali urzędnicy z Florydy.

CORE będzie się rozwijać w stanie w dwóch fazach. Pierwsza faza obejmie powiaty Manatee, Pasco, Brevard, Clay, Duval, Escambia, Gulf, Marion i Volusia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Przeżycie mistyczne

Wiecznie pozytywne nastawienie pomaga w doświadczaniu nowych przeżyć, zwłaszcza psychodelicznych. Koniecznie chciałam być w bliskim otoczeniu, w swoim mieszkaniu. Tak też było. Trójka bliskich kumpli, własny pokój, ogólna ciekawość i radość z doświadczenia czegoś nowego. Ekscytacja.

Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek tutaj się zarejestruję, a co dopiero napiszę tekst, lecz chęć podzielenia się ze światem zainteresowanych moim małym mistycznym przeżyciem jest tak spory, że nie mogłam się powstrzymać. 

                                                              ***

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Set: urlop, trwające od kilku dni radosne podniecenie w związku z tripem, w szerszej perspektywie - trochę standardowych, siedzących gdzieś z tyłu głowy problemów, nic wielkiego Setting: sobota, schyłek lata, lekko zasnute chmurami niebo. Puste mieszkanie, pobliskie jezioro wraz z okalającym je lasem, tramwaj

21:32. Stoję na maleńkim balkoniku w bloku z wielkiej płyty i palę papierosa. Stara rura ze mnie - myślę sobie - skoro o tej godzinie po urodzinowych gościach został tylko zapach łychy, paczka po bibułkach i tytoń wdeptany głęboko w ruski dywan. 

I ten zupełnie niepozorny, starannie poskładany kawałeczek folii aluminiowej, zatknięty zapobiegawczo w suchym i chłodnym miejscu, gdzieś między jajkami a kostką masła. 

 • Melatonina
 • Rhus pauciflorus
 • Silene Capensis
 • Synaptolepis kirkii
 • Użycie medyczne

Oczekiwania spore, liczyłem na mocno psychodeliczne sny, lepszą ich zapamiętywalność i większą ich ilość.

Większość mojej wiedzy o substancji i tym jak może działać wziąłem z tego TR:

https://neurogroove.info/trip/ubulawu-0

Dzień 1

 • Kannabinoidy
 • Katastrofa

Wizyta u znajomych, przyjemna atmosfera

Napisałam ten artykuł, żeby przestrzec zwłaszcza osoby zaczynające doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi i tych, którzy zażycie ich planują.
20.12.15