Floryda walczy z uzależnieniem od opioidów

Dr Courtney Philips została pierwszym kierownikiem tych działań.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

deon24.com
bwyderka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

36

Floryda stworzyła nowe stanowisko w całym stanie, dla osoby która będzie nadzorować wysiłki związane z wychodzeniem z uzależnienia od opioidów. Gubernator Ron DeSantis wyznaczył dr Courtney Philips na pierwszego w historii stanowego dyrektora do walki z epidemią opioidów.
Gubernator Florydy zapowiedział również rozbudowę nowej sieci centrów odwyku.

Program Coordinated Opioid Recovery (CORE) jest pierwszym tego rodzaju w USA i będzie koordynowany przez Departament Zdrowia, Departament Dzieci i Rodzin oraz Agencję Administracji Opieki Zdrowotnej, poinformowali urzędnicy stanowi.

Urzędnicy z Florydy przekazali, że dr Courtney Philips zapewni wsparcie dla systemu zdrowia psychicznego i zaoferuje konsultacje kliniczne dla osób uzależnionych poszukujących leczenia i usług rekonwalescencji.

Obecnie jest Philips jest psychologiem dorosłych pełniącym funkcję dyrektora ds. zdrowia psychicznego w okręgu opieki zdrowotnej powiatu Palm Beach.

„Nasz stan i społeczności nie wybrały tej epidemii, ale dzisiaj decydujemy się leczyć tę chorobę medyczną i psychiatryczną jak każdą inną, z opieką i kompleksowym leczeniem przez całe życie” – powiedziała dr Philips.

Według urzędników stanowych w tym roku na Florydzie z powodu przedawkowania zmarło prawie 2000 osób.

„Nadużywanie substancji może mieć wpływ na każdą rodzinę w dowolnym momencie, więc od edukacji, przez organy ścigania po leczenie, upewnimy się, że mieszkańcy Florydy mogą skorzystać z tego nowego modelu wychodzenia z uzależnienia” – oświadczył gubernator DeSantis.

Nowy program był pilotowany w powiecie Palm Beach przez prawie dwa lata i będzie rozszerzony do 12 powiatów, poinformowali urzędnicy z Florydy.

CORE będzie się rozwijać w stanie w dwóch fazach. Pierwsza faza obejmie powiaty Manatee, Pasco, Brevard, Clay, Duval, Escambia, Gulf, Marion i Volusia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4mmc
  • Klonazepam
  • Kokaina
  • Marihuana
  • MDMA
  • Miks
  • N2O (gaz rozweselający)

Techno domówka na 150 osób Planowo miałem bawić się z MDMA jednak na wszelki wypadek gdyby działanie się skończyło a impreza trwała w najlepsze wziąłem ze sobą 180mg kokainy. Nastawienie pozytywne, cieszyłem się na potężną imprezę w nowym gronie i przy dobrej muzyce.

Start godzina ok. 20:00

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - weekend, ciepły dzień roku 2009. Nastrój bardzo dobry ze względu na to, że w plenerze wypiłem sobie ze znajomymi po 3 zimne piwka. Wracając do domu spotkałem starego przyjaciela, który powiedział, że ma pieniądze, fajki i ochotę do picia. Jako, że moja matka poinformowała mnie, że wychodzi na noc postanowiłem przyłączyć się do przyjaciela i jego kolegów ze szkoły.

Doświadczenie - MJ, dopalacze, alkohol.

Dawkowanie - 30 tabsów. 5 co 2-3 minuty zapijane piwem.

  • Bieluń dziędzierzawa (datura stramonium)

Wydarzenia te miały miejsce w październiku 1997. Był dzień nauczyciela więc nie było szkoły i postanowiłem przyjechać do domu. I tak jakoś wyszło że znalazłem się na imprezie u kumpla. Nic nadzwyczajnego, każdy coś pił, leciala muza itp. W pewnym momencie kumpel wyciągnął kilka kasztanów. Rozłupał jednego i spytał czy chce. Nie czekając na odpowiedź zaczął wpieprzać jego zawartość. Skusiłem się i zeżarłem z pół kasztana. Smak był całkiem ok tylko suchość mnie później denerwowała.

  • Szałwia Wieszcza

A wiec na poczatek troche o salvii divinorum. Palilem ja wczesniej

okolo 10 razy, zawsze z fajki wodnej i czasem w dosc duzych ilosciach.

Zdarzylo mi sie np. zapalic na raz 2g. Niestety, poza duzym wyciszeniem,

zrelaksowaniem i cieplem nic nie czulem. Towar byl ok, jako ze moi

znajomi mieli po tym calkiem ciekawe jazdy. Jestem oporny :(

randomness