REKLAMA
Firma z USA chce wprowadzić kontrakty terminowe na marihuanę

Firma z USA chce wprowadzić kontrakty terminowe na marihuanę. Poznaj najbardziej egzotyczne instrumenty finansowe na świecie!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Strefa Inwestorów
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Obcięliśmy go nieco celem zachowania jedynie części potencjalnie interesującej naszych czytelników.

Odsłony

49

Firma z USA chce wprowadzić kontrakty terminowe na marihuanę. Poznaj najbardziej egzotyczne instrumenty finansowe na świecie.

Niedługo mogą się pojawić kontrakty terminowe na marihuanę. Co ciekawe, na giełdach całego świata istnieje sporo egzotycznych instrumentów finansowych tego typu. Są m.in. kontrakty na łososia czy na zmianę zjawisk pogodowych. Jeśli plan firmy New Leaf Data Services wypali, inwestorzy już niedługo będą mogli obstawiać zmianę ceny marihuany i konopii indyjskich. Rozmawia ona z jedną z dużych giełd o uruchomieniu kontraktów terminowych na gandzię.

Indeks cenowy marihuany już istnieje

- Rok 2019 może być przełomowy dla tych inwestorów, których interesuje inwestowanie w marihuanę. Ciężko pracujemy nad tym, by otrzymali nowe ciekawe opcje inwestycyjne – stwierdził Jonathan Rubin, prezes New Leaf Data Services, w rozmowie z serwisem Bloomberg.

New Leaf Data Services od kilku lat zbiera dane o zmianach cen marihuany i konopii. Od pewnego czasu liczy nawet indeksy cenowe, zarówno dla rynku kanadyjskiego, jak i amerykańskiego.

Notowania Canada Cannabis Spot Index

Jak zwracają uwagę niektórzy specjaliści od kontraktów terminowych, to nie będzie proste, by kontrakt na marihuanę okazał się przydatnym instrumentem inwestycyjnym. Główny problem może wystąpić w zakresie płynności handlu. Tym niemniej pojawienie się kontraktów na gandzię będzie niezwykle ciekawym momentem w historii rynków kapitałowych.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)