REKLAMA
FDA: Marihuana nie leczy raka

Jak podkreśla amerykańska Agencja Żywności i Leków, jak dotąd nie wykazano, że tzw. medyczna marihuana niszczy komórki nowotworowe czy wspomaga wzrost nowych komórek mózgowych, nie można ich więc w ten sposób reklamować.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polityka Zdrowotna
AS

Odsłony

84

Jak podkreśla amerykańska Agencja Żywności i Leków, jak dotąd nie wykazano, że tzw. medyczna marihuana niszczy komórki nowotworowe czy wspomaga wzrost nowych komórek mózgowych. Nie można ich więc w ten sposób reklamować.

FDA ostrzegła cztery firmy, żeby przestały sprzedawać konopie i marihuanę jako produkty, które leczą raka lub jakiekolwiek inne schorzenie. "Substancje, które zawierają składniki marihuany, będą traktowane tak samo jak inne produkty, co do których nie ma dowodów na to, że zmniejszają guzy nowotworowe", powiedziała w oświadczeniu szef FDA, dr Scott Gottlieb.

Jak dodał "Nie pozwalamy firmom wprowadzać na rynek produktów, które świadomie żerują na chorych z bezpodstawnymi twierdzeniami, że ich substancja może zmniejszać lub leczyć raka. Nie możemy ignorować tych zasad również jeśli chodzi o produkty zawierające marihuanę.”

Marihuana medyczna jest legalna w 29 stanach USA, a także w Guam i Puerto Rico. Badania wykazały, że może mieć pewne korzyści w zmniejszaniu niepokoju, przeciwdziałaniu niektórym rodzajom nudności i że może łagodzić niektóre objawy jaskry i stwardnienia rozsianego.

Wykazano również, że pochodna konopi o nazwie cannabidiol lub CBD pomaga dzieciom z ciężką formą padaczki zwaną zespołem Dravet'a i może pomóc w leczeniu choroby Parkinsona.

W Polsce w tym tygodniu weszły w życie przepisy legalizujące tzw. medyczną marihuanę. W praktyce jednak pierwsze leki recepturowe powstałe na bazie medycznej marihuany pojawią się w aptekach po zarejestrowaniu i dopuszczeniu do obrotu surowca farmaceutycznego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

Urząd ma 210 dni na rozpatrzenie wniosku złożonego przez podmiot odpowiedzialny, w tym wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Czas ten przeznacza na sprawdzenie bezpieczeństwa i skuteczności tego preparatu, a także tego, czy lek jest produkowany w odpowiednich warunkach.

Oceń treść:

Average: 3 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Nastawienie optymistyczne, duża ekscytacja. Palenie zioła nastpiło w domu kumpla, mieliśmy spokój i nadzieję, na dobre przeżycie podróży w świat odmiennych stanów umysłu.

Tego dnia postanowiliśmy nie iść do szkoły z moim przyjacielem o podobnym zdaniu odnośnie do życia- wszystkiego trzeba w życiu spróbować oprócz seksu analnego.

Udaliśmy się do kolegi, który już miał załatwione pół grama. Wiem, mało, ale na pierwszy raz wystarczy ;)

Podnieceni jak przedszkolaki szliśmy ulicą, by w końcu trafić do tego domu, który już zawsze będzie mi się kojarzył tylko z jednym...

 • 4-HO-MET
 • Pierwszy raz

Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

 • 25D-NBOMe
 • 4-HO-MET
 • Etanol (alkohol)
 • Przeżycie mistyczne

Na samym początku przystanek autobusowy, następnie autobus, sklep spożywczy, mieszkanie, wieczorem przed startem hometa wyprawa do sklepu po fajki, następnie powrót do mieszkania. Jako osoby towarzyszące: Moja dziewczyna K, z początku trzeźwa, potem troszkę pijana, na koniec stripiona 80mg hometa, oraz wstawiona koleżanka J, która towarzyszyła nam przez krótki czas. Nastawienie z początku dobre, po załadunku 25D świetny humor, pod wieczór lekkie zdenerwowanie, po załadunku hometa kompletny rozpierdol.

25.03.2011

"Przyjazny Wstęp Do Króliczej Nory":

14:30.
Przystanek autobusowy. Czekam na autobus z moją dziewczyną K i koleżanką J. Pełen optymizmu ze względu na rozpoczynający się weekend po ciężkim tygodniu aplikuję 2 kartony 25D-NBOMe pod górne dziąsło. Po chwili przyjeżdża autobus. W autobusie lekkie podekscytowanie zbliżającym się stanem.

 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

przemroki i halucynacje

Nazwa produktu tantum rosa

 

Witam to jest mój pierwszy tripraport prosze o wyrozumiałość.

 

obudzilem się byl kwiecień

 

zadzwonilem do kumpla A1 była 14:00 spytalem się corobią powiedzial ze benze

 

to spytalem się czy mogę przyjsc kumpel A1 powiedzial że tak to szedłem do niego w polowie drogi spotkałem kumpla A2 zapytałem czy idzie do kumpla A1 kumpel A2 powiedział ze tak.

 

randomness