Facebook vs SIN

Pełna informacja o działaniach facebooka przeciw Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i apel o Wasze wsparcie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1240

Jeżeli chcesz od razu pomóc zjedź na sam dół!

Oświadczenie:

Z bliżej nieznanych nam powodów firma Facebook usunęła wpierw grupę i następnie profile Społecznej Inicjatywy Narkopolityki ze swojego serwisu. Poniżej opisujemy sytuację i na koniec piszemy co można zrobić i gorąco prosimy o pomoc. Szkoda tracić kontakt z ponad 16.000 osobami, które zainteresowaliśmy redukcją szkód. To nie pierwsza taka sytuacja.

13 marca zbanowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“. Grupa służyła ostrzeganiu przed szczególnie niebezpiecznymi tabletkami Ekstazy. Jedynie jeden z moderatorów zobaczył informację, że jego post z pytaniem o pewną tablektę jest powodem – uznano, że to oferta handlowa. Inni administratorzy zobaczyli puste pole jako powód.

13 marca zbanowano w związku z powyższym stronę główną SIN.

13 marca wieczorem skasowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“.

14 marca skasowana została bez podania powodu strona główna SIN. Prowadzona od 2011 roku, 100 recenzji (tylko i wyłącznie) 5/5 gwiazdek oraz ponad 16.000 śledzących stronę.

15 marca została zbanowana nowa strona SIN. Nowa grupa tabletek (tym razem każdy post ma dołączona notkę prawną) nie została usunięta… Utwardza nas to w przekonaniu, że decyzja facebooka jest podyktowana mechaniką algorytmów a nie łamaniem przez nas zasad.

CO MOGĘ ZROBIĆ?

ENGLISH ABOVE // POLISH BELOW

Hello,

My NON-PROFIT anti-drug organization facebook page has been banned and removed repeatedly, most likely due to organized – and false – reporting of violation of TOS.

On 13.03.2018 an FB group ran by said page was banned and deleted https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

There was no reason given as to what violates TOS and what should be fixed – see screenshot attached.

The page is in full compliance with TOS but even if it is indeed not, it is absolutely committed to fix any kind of issues IF they are brought to our attention. We can’t fix what is not reported to us and unknown!

After the group was deleted an appeal for the page http://facebook.com/SinPL/ was submitted.

On 14.03.2018 the appeal was lost (no explanation or reason given, no chance to correct any possible mistake) and our page http://facebook.com/SinPL/ deleted.

On 15.03.2018 a newly set up back-up page (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) has been banned within 12 hours even without almost any content, which proves our point this must be a mistake.

The only purpose of the removed pages is to educate and warn people about the dangers of drugs. The page http://facebook.com/SinPL/ has never promoted nor enabled any kind of illegal activity or anything that would be remotely against the TOS. Please reconsider the removal of http://facebook.com/SinPL/ and restore that organisation’s page.

//

Dzień dobry,

Profil facebookowy mojej anty-narkotykowej organizacji NON-PROFIT jest banowany i usuwany, najprawdopodobniej przez zorganizowane – i fałszywe – zgłaszanie naruszenia regulaminu.

13.03.2018 grupa zarządzana przez wspomniany profil została zbanowana i skasowana https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

Nie podano żadnego powodu co narusza regulamin i co należy poprawić – widoczne na załączonym zrzucie z ekranu.

Strona jest w pełni zgodna z regulaminem ale nawet jeśli faktycznie nie, jest w pełni oddana naprawieniu jakiegokolwiek uchylenia JEŚLI zostaną zwrócone naszej uwadze. Nie możemy naprawić czegoś, czego nam nie zgłoszono i jest niewiadomą!

Po usunięciu grupy zgłoszono odwołanie w celu odbanowania strony http://facebook.com/SinPL/.

14.03.2018 odwołanie zostało odrzucone (nie podano wyjaśnienia ani powodu, nie dano szansy naprawić możliwy błąd) i nasza strona http://facebook.com/SinPL/ usunięta.

15.03.2018 nowo utworzona strona zapasowa (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) została zbanowana w ciągu 12 godzin nawet mimo braku jakichkolwiek niemal treści, co dowodzi że to musi być pomyłka.

Jedyny cel usuniętych stron to edukacja i ostrzeganie ludzi przed niebezpieczeństwem narkotyków. Strona http://facebook.com/SinPL/ nigdy nie promowała ani nie umożliwiała żadnego rodzaju nielegalnej działalności lub czegokolwiek co mogło by być nawet trochę przeciwko regulaminowi. Prosimy o ponowne rozważenie usunięcia http://facebook.com/SinPL/ i przywrócenie tej strony organizacji.

Oceń treść:

Average: 9.8 (13 votes)

Komentarze

Karlos (niezweryfikowany)
Mogę im zainstalować phpBB na jakimś darmowym serwerze, jeśli ich na płatną domenę nie stać, przynajmniej ludzie bez kont na fb mieliby dostęp a tak to co, no są na cudzym portalu, ja uważam, że jak ja bym zrobił stronę to też powinienem mieć prawo do 100% kontroli treści, a jeśli komuś się to nie podoba, to niech se założy swoją.
Zajawki z NeuroGroove
  • 6-APB
  • Bad trip

Set: Oczekiwałam euforii, empatii i intensywnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Sitting: impreza ze wszechobecną psychodelą , masa ludzi, silne bodźce dźwiękowe

 

 

 Przybyłam do obcego mi środowiska, w który miało odbyć się pewne wydarzenie. Miałam określone oczekiwania co do przeżyć, które miały stać się moim udziałem, ale rozczarowałam się koszmarnie.

Ok 21 przyjęłam 6apb,  a po jakiejś godzinie 25c-nbom. Oczekiwałam empatii, pięknych i inspirujących odczuć. Chciałam poszerzyć paletę emocji związanych z kontaktami międzyludzkimi. Wyszło zupełnie odwrotnie.

W drodze na imprezę

  • Katastrofa
  • Marihuana

Wieść gminna niesie, że nie zanotowano żadnej śmierci związanej z marihuaną, poza tym jednym nieszczęśnikiem, którego tona zielska rozgniotła, gdy paczka zerwała się z dźwigu, podczas rozładunku. Nawet jeśli momentami udawało mi się wyłowić ten fakt z szarawej zawieruchy myśli, wiedza ta nie była ani trochę kojąca. Przecież — myślałem sobie — zawsze może być ten pierwszy raz.

  • Marihuana

Mam 17 lat. Pewnego dnia mialismy isc z klasa do kina na jakis BEZNADZIEJNY film, a po filmie wrocic do szkoły. Z moim BARDZO dobrym kolegą postanowilismy kilka dni przed kinem kupić troszke gandziawki, zeby film był fajniejszy... :P W rezultacie okazalo sie ze prawdopodobnie z kilkoma osobami nie pojdziemy do kina tylko na małą imprezkę do kleżanki. Postanowiliśmy więc kupić tego troszkę więcej. W sumie wyszło nam dokładnie 5,5 grama... Część wypaliliśmy jeszcze przed imprezką... W sumie na imprezjkę zostało 4,5 grama.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne. Zaawansowana i zaufana ekipa.

 

randomness