Facebook vs SIN

Pełna informacja o działaniach facebooka przeciw Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i apel o Wasze wsparcie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1249

Jeżeli chcesz od razu pomóc zjedź na sam dół!

Oświadczenie:

Z bliżej nieznanych nam powodów firma Facebook usunęła wpierw grupę i następnie profile Społecznej Inicjatywy Narkopolityki ze swojego serwisu. Poniżej opisujemy sytuację i na koniec piszemy co można zrobić i gorąco prosimy o pomoc. Szkoda tracić kontakt z ponad 16.000 osobami, które zainteresowaliśmy redukcją szkód. To nie pierwsza taka sytuacja.

13 marca zbanowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“. Grupa służyła ostrzeganiu przed szczególnie niebezpiecznymi tabletkami Ekstazy. Jedynie jeden z moderatorów zobaczył informację, że jego post z pytaniem o pewną tablektę jest powodem – uznano, że to oferta handlowa. Inni administratorzy zobaczyli puste pole jako powód.

13 marca zbanowano w związku z powyższym stronę główną SIN.

13 marca wieczorem skasowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“.

14 marca skasowana została bez podania powodu strona główna SIN. Prowadzona od 2011 roku, 100 recenzji (tylko i wyłącznie) 5/5 gwiazdek oraz ponad 16.000 śledzących stronę.

15 marca została zbanowana nowa strona SIN. Nowa grupa tabletek (tym razem każdy post ma dołączona notkę prawną) nie została usunięta… Utwardza nas to w przekonaniu, że decyzja facebooka jest podyktowana mechaniką algorytmów a nie łamaniem przez nas zasad.

CO MOGĘ ZROBIĆ?

ENGLISH ABOVE // POLISH BELOW

Hello,

My NON-PROFIT anti-drug organization facebook page has been banned and removed repeatedly, most likely due to organized – and false – reporting of violation of TOS.

On 13.03.2018 an FB group ran by said page was banned and deleted https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

There was no reason given as to what violates TOS and what should be fixed – see screenshot attached.

The page is in full compliance with TOS but even if it is indeed not, it is absolutely committed to fix any kind of issues IF they are brought to our attention. We can’t fix what is not reported to us and unknown!

After the group was deleted an appeal for the page http://facebook.com/SinPL/ was submitted.

On 14.03.2018 the appeal was lost (no explanation or reason given, no chance to correct any possible mistake) and our page http://facebook.com/SinPL/ deleted.

On 15.03.2018 a newly set up back-up page (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) has been banned within 12 hours even without almost any content, which proves our point this must be a mistake.

The only purpose of the removed pages is to educate and warn people about the dangers of drugs. The page http://facebook.com/SinPL/ has never promoted nor enabled any kind of illegal activity or anything that would be remotely against the TOS. Please reconsider the removal of http://facebook.com/SinPL/ and restore that organisation’s page.

//

Dzień dobry,

Profil facebookowy mojej anty-narkotykowej organizacji NON-PROFIT jest banowany i usuwany, najprawdopodobniej przez zorganizowane – i fałszywe – zgłaszanie naruszenia regulaminu.

13.03.2018 grupa zarządzana przez wspomniany profil została zbanowana i skasowana https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

Nie podano żadnego powodu co narusza regulamin i co należy poprawić – widoczne na załączonym zrzucie z ekranu.

Strona jest w pełni zgodna z regulaminem ale nawet jeśli faktycznie nie, jest w pełni oddana naprawieniu jakiegokolwiek uchylenia JEŚLI zostaną zwrócone naszej uwadze. Nie możemy naprawić czegoś, czego nam nie zgłoszono i jest niewiadomą!

Po usunięciu grupy zgłoszono odwołanie w celu odbanowania strony http://facebook.com/SinPL/.

14.03.2018 odwołanie zostało odrzucone (nie podano wyjaśnienia ani powodu, nie dano szansy naprawić możliwy błąd) i nasza strona http://facebook.com/SinPL/ usunięta.

15.03.2018 nowo utworzona strona zapasowa (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) została zbanowana w ciągu 12 godzin nawet mimo braku jakichkolwiek niemal treści, co dowodzi że to musi być pomyłka.

Jedyny cel usuniętych stron to edukacja i ostrzeganie ludzi przed niebezpieczeństwem narkotyków. Strona http://facebook.com/SinPL/ nigdy nie promowała ani nie umożliwiała żadnego rodzaju nielegalnej działalności lub czegokolwiek co mogło by być nawet trochę przeciwko regulaminowi. Prosimy o ponowne rozważenie usunięcia http://facebook.com/SinPL/ i przywrócenie tej strony organizacji.

Oceń treść:

Average: 9.8 (13 votes)

Komentarze

Karlos (niezweryfikowany)
Mogę im zainstalować phpBB na jakimś darmowym serwerze, jeśli ich na płatną domenę nie stać, przynajmniej ludzie bez kont na fb mieliby dostęp a tak to co, no są na cudzym portalu, ja uważam, że jak ja bym zrobił stronę to też powinienem mieć prawo do 100% kontroli treści, a jeśli komuś się to nie podoba, to niech se założy swoją.
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

substancja: marihuana


doświadczenie: nikłe (jak dla Was)


set&setting: ogródek u kumpla, początkowo pozytywna faza


  • Grzyby halucynogenne

Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.

Postanowiłem opisać jedno z moich najgorszych doświadczeń z narkotykami, którego nigdy nie chciał bym powtórzyć a jednocześnie patrząc na to z perspektywy czasu dużo mnie to nauczyło i pomogło mi zmienić moje nastawienie do życia. Nikomu też nie polecam powtarzania mojego czynu gdyż sam nigdy nie odważyłbym się zrobić tego ponowanie może to zaowocować chorobą psychiczną lub samobójstwem.

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

randomness