REKLAMA
Facebook vs SIN

Pełna informacja o działaniach facebooka przeciw Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i apel o Wasze wsparcie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1208

Jeżeli chcesz od razu pomóc zjedź na sam dół!

Oświadczenie:

Z bliżej nieznanych nam powodów firma Facebook usunęła wpierw grupę i następnie profile Społecznej Inicjatywy Narkopolityki ze swojego serwisu. Poniżej opisujemy sytuację i na koniec piszemy co można zrobić i gorąco prosimy o pomoc. Szkoda tracić kontakt z ponad 16.000 osobami, które zainteresowaliśmy redukcją szkód. To nie pierwsza taka sytuacja.

13 marca zbanowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“. Grupa służyła ostrzeganiu przed szczególnie niebezpiecznymi tabletkami Ekstazy. Jedynie jeden z moderatorów zobaczył informację, że jego post z pytaniem o pewną tablektę jest powodem – uznano, że to oferta handlowa. Inni administratorzy zobaczyli puste pole jako powód.

13 marca zbanowano w związku z powyższym stronę główną SIN.

13 marca wieczorem skasowana została grupa “SIN – Sekcja Talerzy“.

14 marca skasowana została bez podania powodu strona główna SIN. Prowadzona od 2011 roku, 100 recenzji (tylko i wyłącznie) 5/5 gwiazdek oraz ponad 16.000 śledzących stronę.

15 marca została zbanowana nowa strona SIN. Nowa grupa tabletek (tym razem każdy post ma dołączona notkę prawną) nie została usunięta… Utwardza nas to w przekonaniu, że decyzja facebooka jest podyktowana mechaniką algorytmów a nie łamaniem przez nas zasad.

CO MOGĘ ZROBIĆ?

ENGLISH ABOVE // POLISH BELOW

Hello,

My NON-PROFIT anti-drug organization facebook page has been banned and removed repeatedly, most likely due to organized – and false – reporting of violation of TOS.

On 13.03.2018 an FB group ran by said page was banned and deleted https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

There was no reason given as to what violates TOS and what should be fixed – see screenshot attached.

The page is in full compliance with TOS but even if it is indeed not, it is absolutely committed to fix any kind of issues IF they are brought to our attention. We can’t fix what is not reported to us and unknown!

After the group was deleted an appeal for the page http://facebook.com/SinPL/ was submitted.

On 14.03.2018 the appeal was lost (no explanation or reason given, no chance to correct any possible mistake) and our page http://facebook.com/SinPL/ deleted.

On 15.03.2018 a newly set up back-up page (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) has been banned within 12 hours even without almost any content, which proves our point this must be a mistake.

The only purpose of the removed pages is to educate and warn people about the dangers of drugs. The page http://facebook.com/SinPL/ has never promoted nor enabled any kind of illegal activity or anything that would be remotely against the TOS. Please reconsider the removal of http://facebook.com/SinPL/ and restore that organisation’s page.

//

Dzień dobry,

Profil facebookowy mojej anty-narkotykowej organizacji NON-PROFIT jest banowany i usuwany, najprawdopodobniej przez zorganizowane – i fałszywe – zgłaszanie naruszenia regulaminu.

13.03.2018 grupa zarządzana przez wspomniany profil została zbanowana i skasowana https://www.facebook.com/groups/468999743481746/?fref=nf.

Nie podano żadnego powodu co narusza regulamin i co należy poprawić – widoczne na załączonym zrzucie z ekranu.

Strona jest w pełni zgodna z regulaminem ale nawet jeśli faktycznie nie, jest w pełni oddana naprawieniu jakiegokolwiek uchylenia JEŚLI zostaną zwrócone naszej uwadze. Nie możemy naprawić czegoś, czego nam nie zgłoszono i jest niewiadomą!

Po usunięciu grupy zgłoszono odwołanie w celu odbanowania strony http://facebook.com/SinPL/.

14.03.2018 odwołanie zostało odrzucone (nie podano wyjaśnienia ani powodu, nie dano szansy naprawić możliwy błąd) i nasza strona http://facebook.com/SinPL/ usunięta.

15.03.2018 nowo utworzona strona zapasowa (https://www.facebook.com/Społeczna-Inicjatywa-Narkopolityki-151487878850673/) została zbanowana w ciągu 12 godzin nawet mimo braku jakichkolwiek niemal treści, co dowodzi że to musi być pomyłka.

Jedyny cel usuniętych stron to edukacja i ostrzeganie ludzi przed niebezpieczeństwem narkotyków. Strona http://facebook.com/SinPL/ nigdy nie promowała ani nie umożliwiała żadnego rodzaju nielegalnej działalności lub czegokolwiek co mogło by być nawet trochę przeciwko regulaminowi. Prosimy o ponowne rozważenie usunięcia http://facebook.com/SinPL/ i przywrócenie tej strony organizacji.

Oceń treść:

Average: 9.8 (12 votes)

Komentarze

Karlos (niezweryfikowany)
Mogę im zainstalować phpBB na jakimś darmowym serwerze, jeśli ich na płatną domenę nie stać, przynajmniej ludzie bez kont na fb mieliby dostęp a tak to co, no są na cudzym portalu, ja uważam, że jak ja bym zrobił stronę to też powinienem mieć prawo do 100% kontroli treści, a jeśli komuś się to nie podoba, to niech se założy swoją.
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Tripraport

Umilenie wieczoru na nudnych zajęciach, oraz forma spędzenia czasu ze znajomymi na późniejszej imprezie.

To był bardzo długi (i bardzo nudny) zimowy, piątkowy wieczór. Piątki jeszcze do niedawna śmiertelnie mnie męczyły, gdyż perspektywa prób orkiestry w godzinach 15-18:30 była przerażająca. Tego dnia nie było mowy nawet o tym, żebym się z tych zajęć jakkolwiek wymigała. Świadomość, że wszyscy już dawno mogą cieszyć się weekendem poza mną nieustępliwie nasycała moje rozżalenie już w pierwszych minutach próby. Godzina 17:00: w 20-minutowej przerwie postanowiłam się przewietrzyć i automatycznie skręciłam do nieopodal znajdującej się apteki.

  • Dekstrometorfan

Pewnie już opisywałam swój pierwszy raz, ale zginął gdzieś w czeluściach dexeleetu. Było to co prawda kawał czasu temu, ale nadal pamiętam większość.

Waga: 46kg

Dawka: 375mg

S&s:

Pogoda była piękna, niebo niebieskie, wiał przyjemny wiaterek, słowem idealny dzień

na spacerek do apteki. Podekscytowana swoim zakupem, a raczej myślą o wspólnie spędzonym z nim wieczorze, udałam się do domu.

  • Etanol (alkohol)
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tabaka
  • Tytoń

I rok studiów, maj. Czekałem na to od kilku miesięcy. W dniu wzięcia "zastrzyk" adrenaliny, jednakże niepewność i lekki strach przed obcym, ogólnie bardzo pozytywne.

WSTĘP I TŁO

Jest to pierwszy raport, ale bardzo osobisty, toteż jest obszerny, tak dla nastawienia się.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Audioriver Festival, pierwszy dzień

Całość rozegrała się na festiwalu Audioriver w Płocku. Audioriver jest dwu i pół dniowym festiwalem muzyki elektronicznej ściągającym ludzi na plażę nad Wisłą od dobrych kilku lat. Jego motto to „Intependent Worlds Festiwal” jednak te „niezależne światy” to głównie techno, drum and bass i ogólnie IDM. Był to nasz pierwszy wyjazd na tego typu festiwal i jako tabula rasa postanowiliśmy poznać to wszystko będąc pod wpływem LSD.

randomness