Elbląg chce pozbyć się sklepu z dopalaczami tak jak Łódź

Władze Elbląga spróbują pójść śladem Łodzi w walce z dopalaczami. Możliwe, że prawnicy magistratu wkrótce znajdą sposób na zamknięcie ostatniego sklepu w regionie, który oferuje te chemikalia. "Nasi urzędnicy sprawdzają jakie są możliwości w zakresie tzw. immisji, a więc czy sklep z dopalaczami jest szkodliwy dla otoczenia"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Olsztyn
Mikołaj Podolski

Odsłony

151

Władze Elbląga spróbują pójść śladem Łodzi w walce z dopalaczami. Możliwe, że prawnicy magistratu wkrótce znajdą sposób na zamknięcie ostatniego sklepu w regionie, który oferuje te chemikalia.

- Nasi urzędnicy sprawdzają jakie są możliwości w zakresie tzw. immisji, a więc czy sklep z dopalaczami jest szkodliwy dla otoczenia - mówi Onetowi Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

Sposób ten był skutecznie zastosowany w Łodzi. W ubiegłym roku tamtejszy urząd miasta pozwał właścicieli lokali, którzy wynajmowali swoje pomieszczenia handlarzom dopalaczami. Jak stwierdzili urzędnicy, szkodliwy wpływ tych sklepów na okolicę objawiał się m.in. tym, że wartość sąsiednich nieruchomości malała. Te pozwy wystraszyły najemców, którzy wypowiedzieli umowy najmu przedsiębiorcom sprzedającym kontrowersyjne substancje. Wiosną tego roku Sąd Okręgowy w Łodzi uznał, że te punkty rzeczywiście niekorzystnie wpływają na okolicę.

W Elblągu działa jedyny obecnie sklep z dopalaczami w Warmińsko-Mazurskiem. Niedawno Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, wysłał prezydentowi Elbląga pismo, w którym zaproponował rozważenie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności właściciela lokalu wynajmowanego przez handlarzy dopalaczami. Liczy na to, że dzięki zaangażowaniu samorządowców uda się znaleźć odpowiednie środki prawne.

- W Łodzi część sklepów zniknęła właśnie dzięki działaniom miejskich prawników. Sprawdzimy, czy na naszym terenie również będzie możliwość powołania się na inmisję. Wydaje się, że kluczowe może być w tym przypadku udowodnienie niekorzystnego wpływu na otoczenie - zaznacza Łukasz Mierzejewski. - Nasi prawnicy wkrótce będą to sprawdzać.

W samym Elblągu do szpitala z powodu zażywania dopalaczy trafiło w ostatnich latach kilkadziesiąt osób, głównie młodych. Substancje są często sprzedawane jako przedmioty kolekcjonerskie, zapachowe, modelarskie lub nawet sole piorące. Ostatnio ich sprzedaż przenosi się do sieci.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Zaczeły się wakacje. Wybraliśmy się ze znajmymi nad jezioro pod namioty. Pogoda była raczej kiepska, męczyły nas przelotne deszcze i przenikliwe zimno. Miałem ze sobą kwacha ale bałem się w taki pochmurny dzień brać bo wiem, że bardzo by mi się nie podobała jazda. W końcu chyba czwartego dnia wyjazdu zdecydowałem się. Nie załuję...a wszystko zaczeło się tak:

  • Inne

Wieczór, pozytywne nastawienie, własny pokój, rodzice w domu

------------------------
    Prolog
------------------------

  • Inne
  • Katastrofa
  • Marihuana

Chciałbym opisać najgorszego tripa jakiego kiedykolwiek doznałem, nie zakończył się on dobrze.

  • Gałka muszkatołowa

Jakieś 2 lata temu przeżyłem nieco głupi okres fascynacji wszelkimi narkotykami. Obecnie mi przeszło, ale może komuś do czegoś moje wypociny się przydadzą. Byłem kompletnym dziewicem w tym temacie - nawet nie piłem alkoholu. Pod wpływem ispiracji tej strony kupiłem trzy opakowania mielonej gałki muszkatołowej (chyba 20 gram, ale nie jestem pewien) firmy ZIOŁOPEX.
randomness