REKLAMA
Elbląg chce pozbyć się sklepu z dopalaczami tak jak Łódź

Władze Elbląga spróbują pójść śladem Łodzi w walce z dopalaczami. Możliwe, że prawnicy magistratu wkrótce znajdą sposób na zamknięcie ostatniego sklepu w regionie, który oferuje te chemikalia. "Nasi urzędnicy sprawdzają jakie są możliwości w zakresie tzw. immisji, a więc czy sklep z dopalaczami jest szkodliwy dla otoczenia"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Olsztyn
Mikołaj Podolski

Odsłony

144

Władze Elbląga spróbują pójść śladem Łodzi w walce z dopalaczami. Możliwe, że prawnicy magistratu wkrótce znajdą sposób na zamknięcie ostatniego sklepu w regionie, który oferuje te chemikalia.

- Nasi urzędnicy sprawdzają jakie są możliwości w zakresie tzw. immisji, a więc czy sklep z dopalaczami jest szkodliwy dla otoczenia - mówi Onetowi Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

Sposób ten był skutecznie zastosowany w Łodzi. W ubiegłym roku tamtejszy urząd miasta pozwał właścicieli lokali, którzy wynajmowali swoje pomieszczenia handlarzom dopalaczami. Jak stwierdzili urzędnicy, szkodliwy wpływ tych sklepów na okolicę objawiał się m.in. tym, że wartość sąsiednich nieruchomości malała. Te pozwy wystraszyły najemców, którzy wypowiedzieli umowy najmu przedsiębiorcom sprzedającym kontrowersyjne substancje. Wiosną tego roku Sąd Okręgowy w Łodzi uznał, że te punkty rzeczywiście niekorzystnie wpływają na okolicę.

W Elblągu działa jedyny obecnie sklep z dopalaczami w Warmińsko-Mazurskiem. Niedawno Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, wysłał prezydentowi Elbląga pismo, w którym zaproponował rozważenie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności właściciela lokalu wynajmowanego przez handlarzy dopalaczami. Liczy na to, że dzięki zaangażowaniu samorządowców uda się znaleźć odpowiednie środki prawne.

- W Łodzi część sklepów zniknęła właśnie dzięki działaniom miejskich prawników. Sprawdzimy, czy na naszym terenie również będzie możliwość powołania się na inmisję. Wydaje się, że kluczowe może być w tym przypadku udowodnienie niekorzystnego wpływu na otoczenie - zaznacza Łukasz Mierzejewski. - Nasi prawnicy wkrótce będą to sprawdzać.

W samym Elblągu do szpitala z powodu zażywania dopalaczy trafiło w ostatnich latach kilkadziesiąt osób, głównie młodych. Substancje są często sprzedawane jako przedmioty kolekcjonerskie, zapachowe, modelarskie lub nawet sole piorące. Ostatnio ich sprzedaż przenosi się do sieci.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Jak najbardziej poprawny

Decyzja o wzięciu "słynnego" LSD nie była łatwa, lecz mój poziom autoświadomości nie dawał mi większego wyboru. Moje życie staneło w martwym punkcie, a dzięki marihuanie wreszcie przejżałem na oczy. Ale to temat na inną historię. Postanowiłem przekroczyć kolejną granice wiedzy poprzez zażycie sławnego LSD, które rzekomo pozwala geniuszom rozwinąć skrzydła a upadłym aniołom funduje mentalne piekło na ziemi. Cel był jasny, albo stane się nowym lepszym człowiekiem, albo utone gdzieś w odmętach szaleństwa. Jak widać moje oczekiwania względem tej substancji były bardzo wygurowane.

  • Chlorprothiksen

Substancja: CHLORPROTHIXEN SPOFA


Doswiadczenie: alkochol, ganja, kwasy, feta, efedryna, dxm, tabaka + wiele wynalazkow z apteki


Dawka: 4 x 50mg

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Chęć doświadczenia Cienia dostrzeżonego podczas poprzedniej podróży. Nie pierwszy raz taka dawka. Środek lasu, dom.

Jest 03.03.2019, 17:56. 

Powykręcanymi z bólu palcami, stawiając czerwone stemple o metalicznym zapachu zaczynam pisać sprawozdanie z podróży. Każde uderzenie w klawiaturę wysyła przez ciało falę ognia i lodu. Smak palonego mięsa i łez, ból w kościach, ogień w płucach.

Zacznę od tego czym kończę podróże, od dialogu z samym sobą.

- Jak myślisz czym to jest?

- Ciężko powiedzieć. Autonomicznym bytem, częścią jakiegoś większego, może całkowicie nieświadomym tworem.

- Wydaje mi się raczej, że to druga strona medalu, yin, brakujące ogniwo...

randomness