Edek wkrótce przejdzie na emeryturę. Psi funkcjonariusz wielokrotnie pomógł wywąchać narkotyki

Funkcjonariusz KAS pies Edek wywąchuje narkotyki już od 11 lat. Wkrótce ma przejść na emeryturę. Czworonóg specjalizujący się w akcjach narkotykowych pomaga wykrywać substancje psychoaktywne m.in. również na terenie Małego Trójmiasta.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wejherowo.naszemiasto.pl | Tomasz Smuga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

27

Funkcjonariusz KAS pies Edek wywąchuje narkotyki już od 11 lat. Wkrótce ma przejść na emeryturę. Czworonóg specjalizujący się w akcjach narkotykowych pomaga wykrywać substancje psychoaktywne m.in. również na terenie Małego Trójmiasta.

Odchodzący wkrótce na emeryturę Edek, pies służbowy pomorskiej KAS, rasy Jack Russell Parson Terier wciąż pracuje na pełnych obrotach. Zaledwie w grudniu przyczynił się do wykrycia sporych ilości marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych. Wartość jego ujawnień sięga prawie pół miliona złotych. Niezawodny, pomimo dojrzałego wieku, psi nos to swoisty fenomen.

- Edek jest również wzorowym nauczycielem dla swojej następczyni Loli, przyjętej do pomorskiej KAS w grudniu ubiegłego roku. Lola, jako pilna uczennica już naśladuje Edka. Na tym etapie uczy się od niego posłuszeństwa, jednakże już za moment wraz ze swoim opiekunem – przewodnikiem psa służbowego, rozpocznie cykl szkoleń w kierunku wykrywania substancji narkotycznych. Pod okiem i „nosem” Edka można spodziewać się kontynuacji spektakularnych wyników - informuje Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Czworonóg specjalizujący się w akcjach narkotykowych pomaga wykrywać substancje psychoaktywne m.in. również na terenie Małego Trójmiasta. Na przykład w listopadzie 2021 roku w Wejherowie mundurowi z pomorskiej KAS wraz z psem Edkiem oraz policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie w mieszkaniu 24-latka znaleźli blisko kilogram różnych substancji takich, jak: kokaina, haszysz, marihuana oraz około 200 sztuk tabletek mefedronu. Można było z nich wyprodukować 2300 porcji narkotyków. Natomiast w grudniu ubiegłego roku podczas akcji zwalczania przestępczości narkotykowej pies pomógł wejherowskiej policji wykryć 300 gram narkotyków, które ukrywał 18-latek. Ale to nie jego jedyne sukcesy. Największy to wykrycie w 2019 roku około dwóch ton kokainy z Kolumbii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

  • Marihuana

Latem 98 byłem w Giżycku z kumplami. Po tygodniu ostrego imprezowania postanowiłem sprowadzia tam moją dziewczyne. Zadzwoniłem - zgodziła sie; miała przyjechać następnego dnia o piątej rano. Ponieważ była dopiero 11.00 (dzien przed jej przyjazdem), a kumple pojechali do Rynu (miałem do nich dojechaa nazajutrz), zamelinowałem sie w pub-ie "Płetwal", gdzie koleś o ksywce Diabeł handlował tym i owym. No wiec kupiłem dwa worki marii. Po dwóch piwach, obiedzie i mocnej dawce marii zacząłem iść w strone dworca PKP, gdzie chciałem przenocować do przyjazdu mojej dziewczyny.

  • 4-HO-MET
  • Miks

Po dwumiesięcznym odpoczynku od sajko, naszła mnie ochota na tripa i wtedy przyszedł pomysł zmiksowania  Metocyny z 5-MAPB do miksu w sposób zupełnie nie planowany doszło dopalenie kilku lufek maczanki na BB-22.

15:40

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

62kg Dom, zmęczenie i senność wyjątkowo dają o sobie znać, nastawienie neutralne, nie wiedziałem czego się spodziewać ze względu na bardzo odmienne TR’y, oczekiwałem przypływu chęci do życia i pracy.

Paczkę znanego wszystkim leku sudafed miałem zakupioną dzień wcześniej, oczekiwałem ciekawego efektu bo wydałem 2 razy więcej niż normalnie ze względu na najdroższą aptekę w mieście.

16:20
4 tabletki (240mg) zapiłem filiżanką kawy, ogarnąlem mieszkanie i siadłem do książek.