Dz.U.: GIS włączony do systemu wymiany informacji o dopalaczach

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie systemów wymiany informacji w zakresie dotyczącym zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

113

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie systemów wymiany informacji w zakresie dotyczącym zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Projekt rozporządzenia nowelizuje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2014 r. w sprawie systemów wymiany informacji w zakresie dotyczącym zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. poz. 1474) – wydane na podstawie art. 8a ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59).

Z wykaz systemów wymiany informacji zostaje usunięty System Bezpieczeństwa Żywności II (SBŻ II) oraz System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) w Polsce, a zostaje dodany System Monitorowania Informacji o Środkach Zastępczych i Nowych Substancjach Psychoaktywnych (SMIOD).

Zmiana jest związana z wprowadzeniem do ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii zawartych w art. 30a uregulowań dotyczących rejestru zatruć środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi, obowiązku zgłaszania jednostkom Państwowej Inspekcji Sanitarnej przypadków zatruć środkiem zastępczym lub nową substancją psychoaktywną, a także sformalizowania zbierania danych w celu umożliwienia szybkiego ograniczania zagrożeń jakie powodują te substancje.

Rejestr prowadzi Główny Inspektor Sanitarny, mając na względzie ograniczanie zagrożeń, jakie powodują środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne, w tym podejmowanie działań w zakresie wczesnego ostrzegania. Główny Inspektor Sanitarny zobowiązany jest do sporządzania, do dnia 31 marca każdego roku, raportu dotyczącego zatruć środkiem zastępczym lub nową substancją psychoaktywną.

SMIOD zapewni więc wymianę informacji w zakresie zatruć środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi, co w konsekwencji zwiększy efektywność nadzoru sprawowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną, a także przyczyni się do usprawnienia współdziałania ze służbami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

Tak sobie ostatnio czytam listę i widzę same negatywne opinie nt. bielunia. Chciałbym więc przedstawić wam go w trochę innym świetle. W środę wziąłem bielunia z kolegą... no właśnie ile tego było? przeliczając na łyżki do herbaty - jakieś 2, może trochę więcej. Nie robiliśmy żadnych mixturek tylko po prostu zjedliśmy ziarenka.

Trzeba dobrze zmielić zębami, ma ochydny smak, ale da się przeżyć.

  • Marihuana

Set & Setting: kwietniowe popołudnie, odosobniona altanka nad rzeczką, nastroje w miarę wyluzowane, chęc wychilowania się po szkole i chęć przeżycia ostrej fazy (palilismy wtedy codziennie od jakichs 2 tygodni)

-Możliwie dokładne dawkowanie: spalilismy około 0,2g (3 nabicia do cieńszej strony lufki) zajebiscie mocnego Haszu na 2 osoby, z lufki

  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Brak wygórowanych oczekiwań, nastrój w porządku. Mieszkanie moje i kumpla.

Kiedy po kilku dniach świetnej zabawy z alkoholem i THC kończy nam się palenie o godzinie 18, wraz z kolegą V. wpadamy na świetny pomysł, aby zarzucić niedawno zakupione pixy. Szybko udajemy się do sklepu po izotonik, gumy do żucia oraz elektrolity z apteki.

 

  • DOC

Pozytywnie, wakacyjnie, morskie

 

Wstaje nowy dzień. Już drugi na polskim wybrzeżu. Godzina około 5 rano, świta, choć wciąż szarawo. Z kolegą M ogarniamy się, pakujemy plecaki, pijemy zieloną herbatkę, zarzucamy DOC’a i opuszczamy nasze lokum. Cichy poranek w hucznej turystycznej mieścinie.

W drodze przypominam sobie, że zapomniałem wziąć zegarek, który i tak nie działał.

randomness