REKLAMA
Dzieci przeciwko uzależnieniom

W Gorzowie zorganizowano konkursu plastyczny "Dzieci przeciwko uzależnieniom".

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Gorzów Wlkp

Odsłony

1630
Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Dzieci przeciwko uzależnieniom". Konkurs jest pierwszym etapem dwuletniego programu "Dzieci przeciwko uzależnieniom" realizowanego w 28 szkołach w Gorzowie i powiecie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie i Komendę Miejską Policji. - Chcemy nauczyć dzieci i młodzież mówić "nie". Zdajemy sobie sprawę, że narkotyki są w każdej szkole. Dzieci muszą umieć odmawiać. Im dłużej i częściej będziemy o tym mówić, tym większa szansa, że będą o tym pamiętały w każdej sytuacji. Dlatego też zapraszamy do zabawy. Dziecko woli dotknąć, przeżyć coś, niż wysłuchiwać nudnych pogadanek o szkodliwości narkotyków - mówi Maria Gronowska z Wydziału Prewencji KMP. Komisja oceniała 130 prac. Przyznała dwie pierwsze nagrody. W kategorii uczniów z klas I-III pierwsze miejsce zajęła Patrycja Ogrodowczyk, trzecioklasistka z SP nr 13, a w kategorii klas IV-VI Magdalena Kędzior, z czwartej klasy SP nr 1 w Kostrzynie. Wszystkie parce będzie można oglądąć od 1 czerwca w Małej Galerii przy ul. Chrobrego.
W drugim etapie programu uczniowie będą oglądać przedstawienie przygotowane przez uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej o Profilu Artystycznym. Pierwszy występ odbędzie się 12 czerwca o godz. 12 w MCK "Chemik". - W przedstawieniu tym uczniowie pokażą, jak odróżnić przyjaciela od sprzedawcy narkotyków i jak skutecznie odmówić - mówi Gronowska.

czaj


Do Gorzowskiego Ośrodka Terapii Uzależnień trafia coraz więcej osób poniżej 19. roku życia. W 1999 r. zarejestrowano trzy takie przypadki, a w ubiegłym już 12. Ośrodek Terapii Uzależnień mieści się przy ul. Drzymały 45, czynny jest od pn. do pt. od godz. 7.30 do 19.30, tel. 720-45-26.

czaj

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-HO-MET
 • Bad trip

Pozytywne Brak jakichkolwiek problemów, szczerze mówiąc chciałem przeżyć coś miłego i ciekawego - niekoniecznie głębokiego Miejsce akcji to działka wokół domu jak i sam dom.

 

 

Od tamtych wydarzeń upłynęły 2 miesiące i zebrałem w końcu myśli na tyle, aby opisać najgorszy stan w całym życiu.

 

Akt I    Dobre złego początki

 • Adrenalina
 • Alprazolam
 • Benzydamina
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Katastrofa
 • N2O (gaz rozweselający)

W nawale stresu jaki od dłuzszego czasu zalewał moją głowe zaczełem szukać pomocy w benzodiazepinach.Xanax znalazłem w domu były 3 pudełka ale nikt tego nie brał następnie reszte alpragen dokupiłem z internetu .Nie wiedzialem na początku jak bardzo szkodliwe i niebezpieczne są te substnacje.Lecz w tym raporcie opisze nie sam efekt zażycia xanaxu bo to nie jest nic specjalnego pewnie większość z was brało lub mniej więcej sie orientuje jak działa na człowieka alprazolam i inne benzo.Kiedy zaczełem przygode z xanaxem moje doświadczenie w braniu substancji psychoaktywnych było nikłe.Nie orient

 • Bieluń dziędzierzawa
 • Katastrofa

Neutralne a nawet pozytywne, podniecenie związane z chęcią przeżycia czegoś niezwykłego

Chęć przeprowadzenia crashtestu z bieluniem w roli głównej pojawiła się na kompletnym spontanie po znalezieniu dorodnego okazu szyszki z dwoma przegrodami pełnymi czarnych nasion. Wiele czasu poświęciłem na szukanie dawkowania tejże piekielnej rośliny, jedyne co udało mi się wyczytać to to że nie ma dawki progowej ogólnej, dla każdego kasztana może być inna i należy zwracać uwagę na kolor, czy jest suchy i dojrzały. Także na nasiona, czy są czarne czy przechodzą w brąz.

 • Marihuana


Swojego dzisiejszego tripa uznalem za szczegolnego z niejednego powodu.

Po pierwsze i najwazniejsze primo: ostatni raz palilem pod koniec grudnia

wiec calosc podrozy odczulem bardzo mocno. Po raz kolejny przekonalem sie

rowniez, ze stafik w worku strunowym jest miszanka przynajmniej roznych

roslin. Podczas 2 podejsc wyczuwalem zupelnie inny zapach i smak dymu...

jak i diametralnie inne skutki dzialania tegoz dymu:]