Drastyczne metody walki z narkotykami

Irackie ministerstwa pracujące nad nowym prawem antynarkotykowym przygotowały jego projekt, zakładający karę śmierci dla dealerów haszyszu czy heroiny - podał serwis Irakna Network, powołując się na źródła w resorcie zdrowia.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1800

W Iraku trwa tydzień uświadamiania zagrożeń narkotykowych. Jak powiedział wiceminister zdrowia Amer al-Chuza, uzależnienie od narkotyków jest poważnym problemem dla całego irackiego społeczeństwa. Dlatego ministerstwo ma przygotować specjalny program leczenia narkomanów i prewencji wśród młodego pokolenia.

Przewiduje się m.in. utworzenie centrów wyspecjalizowanych w terapii dla uzależnionych. Narkomani mają w nich otrzymać także pomoc psychologiczną. W prasie, radiu i telewizji ma ruszyć kampania informująca o zagrożeniu narkotykami.

Iracka narodowa rada ds. zwalczania narkotyków i substancji uzależniających podała niedawno, że np. w ośmiomilionowym Bagdadzie znacznie ponad tysiąc dzieci bierze różnego rodzaju narkotyki. Uzależnionych jest już ponad 10 tysięcy. Wiceminister dodał, że niedawno udało się tu przechwycić dziesiątki ton takich substancji.

Dyrektor wydziału ds. studiów wyższych w ministerstwie edukacji i badań naukowych Asu Saleh zapewnił, że opracowany w jego resorcie plan określa metody efektywnej walki z narkomanią i sposoby skutecznej prewencji.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Misiek (niezweryfikowany)

CIA nie przebiera w środkach by utrzymać monopol na dilerkę :D
Biały (niezweryfikowany)

A czemu nie mówią ilu est uzależnionych od alkoholu??? BO O TYM SIĘ GŁOŚNO NIE MÓWI.
kfaz (niezweryfikowany)

A czemu nie mówią ilu est uzależnionych od alkoholu??? BO O TYM SIĘ GŁOŚNO NIE MÓWI.
nvm (niezweryfikowany)

Kara śmierci dla dilerów haszu...? Ok, heroinę jeszcze zrozumię, ale hasz? :D
zewsząd i znikąd (niezweryfikowany)

I kraj prowadzący Wojnę Przeciw Niektórym Narkotykom w tym wypadku oczywiście nie będzie bronił praw człowieka... Przypominam, że w tymże kraju zdarzył się wyrok dożywocia za produkcję LSD. No comments.
nauczyciel (niezweryfikowany)

po interwencji w iraku maja znacznie mocniejsze rozrywki. <br>(w 1939 hitler interweniowal w polsce)
kardynał prałat (niezweryfikowany)

nie jest tajemnicą, że irackie &quot;władze &quot; chcą zaimponowac USA, wprowadzajac jeszcze surowsze kary dla swoich dealerów niz czyni sie to w USA, że chca być bardziej amerykańscy niż same USA. Polskie władze tez chciały byc bardziej radzieckie niz sam ZSRR, teraz chcą byc bardziej amerykańskie niz same Stany Zjednoczone (slowa Busha są wiecej niż święte dla rządzącej prawicy) <br>Tylko, ze wladze polskie tym lizustwem nigdy nic nie osiągnęły, co najwyzej to, że ośmieszały się w opinii narodu i świata. <br>Irackie &quot;wladze &quot; i &quot;policja &quot; to marne, tępogłowe pionki, sądzące, że lizodupstwem coś osiągną i zaimponują. Trzymają swoje stanowiska tylko dzięki obecności wojsk USA (są Amerykanom potrzebni tylko po to, aby nadać cechy legalności najazdowi USA na Irak, ale są za głupi na to aby zdać sobie sprawę ze swojej rzeczywistej roli). <br> &quot;Władze &quot; i &quot;Policja &quot; iraku bardziej by zaimponowała wprowadzając drastyczne kary nie dla dealerów ale dla amerykańskich zbrodniarzy wojennych, albo wprowadzili równouprawnienie dla kobiet, ale są na to -jak już wspomniałem- stanowczo za głupi. <br>Jak odejdą z tamtąd wojska USA to te &quot;władze &quot; i &quot;policja &quot; skończą w jedynym dla nich właściwym miejscu: na hakach rzeźnickich. <br> <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Własny dom z pozytywnym nastrojem

Zjedzenie acodinka było po eraz kolejny decyzją spontaniczą którą zdeterminowała nuda, zadaje sobie pytanie czy już jestem uzależnionym ćpunem czy tylko osobą która lubi spędzać kreatywnie czas, jednak po zjedzeniu całej paczki trudne pytania odeszły w niepamięć, zjadłem całe świństwo o godzinie 21:00 podczas tripa towarzyszy mi astralnie znajoma którą nazwę E.

Sumienie jednak po zjedzeniu nadal przez chwilę nie dawało mi spokoju "znów ćpunie jeden zamiast narysować coś ładnego na portfolio to bawisz się w jednodniowego turystę, ty chory pojebie..."

  • GHB



hej ho Wielki Otworze !






ot, worze !






ot, sie woże ?






woże sie po miesice


jeszcze wiencej em-ce






  • 2C-P
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Opripramol
  • Przeżycie mistyczne

Set - natłok myśli, duża ilość emocji, które były zarówno euforią, melancholią i zdenerwowaniem - nie potrafiłam rozpoznać, o co chodzi mojemu organizmowi. Nie oczekiwałam niczego, trip był dla mnie niespodzianką. Liczyłam na to, że może 2c-p da mi choć maleńką fazę z powodu pramolanu i zjazdu na dxm, ale nie spodziewałam się takich cudów. Setting - mój pokój, noc, mama spała w drugim pokoju, tata w Anglii.

 Przez dwa lata bezskutecznie poszukiwałam tzw. „spontanicznego oświecenia”. W końcu przybyło ono do mnie w najmniej oczekiwany sposób.

  • Benzydamina

nazwa substancji: benzydamina (tantum rosa)


poziom doświadczenia: ten specyfik pierwszy raz a poza nim wiele innych substancji zwanych narkotykami


metoda zażycia: doustnie


set&setting: pusta chata, dwie osoby, nastawienie bardzo pozytywne


czy dane doświadczenie mnie zmieniło? : tak-zmądrzałem

randomness