REKLAMA
Dopalacze, jako... proszek do prania, sól do kąpieli lub zupki w proszku (zdjęcia)

Aż 130 kg dopalaczy przejęli dotąd w tym roku celnicy z oddziału pocztowego w Warszawie. Przemytnicy wykazują się coraz większą finezją.

Aż 130 kg dopalaczy przejęli dotąd w tym roku celnicy z oddziału pocztowego w Warszawie. To ponad trzykrotnie więcej, niż w 2015 roku. Przemytnicy wykazują się coraz większą finezją.

Celnicy alarmują. Od stycznia do końca października 2016 r., tylko w jednym pocztowym oddziale celnym w Warszawie, funkcjonariusze przechwycili ponad 130 kg substancji psychoaktywnych. Najczęściej szły z Hongkongu, Chin i Turcji.

To wyraźny wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy celnicy przejęli tylko w tym punkcie 42 kg dopalaczy.

Najczęściej w ich ręce trafiają takie substancje, jak 4-CEC, 4-CMC, DMC, N-etylopentylen i Hexen.

Przemytnicy dobrze przygotowują się do przerzutów. Dopalacze zamknięte są w hermetycznych opakowaniach. Często przestępcy sięgają po wymyślne kamuflaże. Zdarzało się, że nielegalne substancje przesyłano w opakowaniach proszku do prania, jako sól do kąpieli, przyprawy kuchenne lub zupki z proszku.

Rekordowy w 2016 roku był okres wakacji. Tylko w sierpniu, w warszawskim oddziale pocztowym, celnicy zatrzymali ponad 40 podejrzanych paczek. Najczęściej adresowane były do mieszkańców dużych miast.

Celnicy apelują i przypominają, jak niebezpieczne jest używanie dopalaczy. Mogą doprowadzić do ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń organizmu, w tym ośrodkowego układu nerwowego. Wywołują udary mózgu i zawały serca oraz powodują agresję, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby i niewydolność wielonarządową.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do lat 3 pozbawienia wolności, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Oceń treść:

Average: 2.4 (7 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • DOC

Wiek: 20 lat
Osoby: Ja i moja dziewczyna
Doświadczenie: Dxm, Thc, Koda, Feta, Szałwia, Relka i parę innych rzeczy....
S&S: Góry, Dolina Chochołowska, godzina 10.00, w miarę spoko nastawienie

  • Marihuana

To było jakoś w czerwcu. Toruń. Kolejne piwo z sokiem malinowym, w gorącym, południowym słońcu, rozkosznie zniekształcało myśli i obrazy. Powoli zbliżaliśmy się do dość obszernego lasu pod Toruniem, z zamiarem zebrania w nim jagód. Wzięliśmy nawet ze sobą gliniane miseczki kocura, ale i tak jedliśmy na poczekaniu. Przeszliśmy kawałek tego lasu, Mruku, Kocur, Słoniu, Dominik, no i ja. Dominik, naturalnie nawet tutaj przytaszczył ten swój idiotyczny aparat. Miał taki zwyczaj podrywania dziewczyn i doprawdy ujmuje mnie jego wiara w to, że tu także może się przytrafić okazja.

  • LSD-25
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, chęć przeżycia samotnego nocnego tripa, domek nad jeziorem, pełnia księżyca, Jowisz na południowym niebie, niecały miesiąc do przesilenia letniego. 24h bez jarania trawy (dla mnie to spora przerwa) 3 piwa wypite w ciągu dnia, ostatni łyk ponad 2h przed zarzuceniem

T+0

Około północy zarzuciłem karton i wyszedłem z kumplem połazić nad jezioro i inne miejsca pogadać, w domu spał mój brat i rano wstawał do pracy, więc nie chcieliśmy hałasować

T+90min.

  • Bad trip
  • LSD-25

Set: stan psychiczny - stabilność psychiczna/emocjonalna raczej poniżej przeciętnej, nastrój - neutralny, myśli i oczekiwania - żadnych, kwas jak kwas, biorę fazę taką jaka jest. Setting: miejsce - mieszkanie przyjaciela, w którym czuję się na maxa komfortowo ludzie - grono najbliższych przyjaciół, z którymi przerobiłem dziesiątki kwasów i masę innych substancji eksperymentalnie.

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że piszę ten badtrip raport głównie dla moich przyjaciół, bo nie podzieliłem się z z nimi jeszcze wrażeniami po tym tripie i chcę być z nimi otwarty, a w formie pisanej mogę zawrzeć o wiele więcej szczegółów niż w przypadku opowiedzenia im tego na poczekaniu.

randomness