Dopalacze, jako... proszek do prania, sól do kąpieli lub zupki w proszku (zdjęcia)

Aż 130 kg dopalaczy przejęli dotąd w tym roku celnicy z oddziału pocztowego w Warszawie. Przemytnicy wykazują się coraz większą finezją.

Aż 130 kg dopalaczy przejęli dotąd w tym roku celnicy z oddziału pocztowego w Warszawie. To ponad trzykrotnie więcej, niż w 2015 roku. Przemytnicy wykazują się coraz większą finezją.

Celnicy alarmują. Od stycznia do końca października 2016 r., tylko w jednym pocztowym oddziale celnym w Warszawie, funkcjonariusze przechwycili ponad 130 kg substancji psychoaktywnych. Najczęściej szły z Hongkongu, Chin i Turcji.

To wyraźny wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy celnicy przejęli tylko w tym punkcie 42 kg dopalaczy.

Najczęściej w ich ręce trafiają takie substancje, jak 4-CEC, 4-CMC, DMC, N-etylopentylen i Hexen.

Przemytnicy dobrze przygotowują się do przerzutów. Dopalacze zamknięte są w hermetycznych opakowaniach. Często przestępcy sięgają po wymyślne kamuflaże. Zdarzało się, że nielegalne substancje przesyłano w opakowaniach proszku do prania, jako sól do kąpieli, przyprawy kuchenne lub zupki z proszku.

Rekordowy w 2016 roku był okres wakacji. Tylko w sierpniu, w warszawskim oddziale pocztowym, celnicy zatrzymali ponad 40 podejrzanych paczek. Najczęściej adresowane były do mieszkańców dużych miast.

Celnicy apelują i przypominają, jak niebezpieczne jest używanie dopalaczy. Mogą doprowadzić do ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń organizmu, w tym ośrodkowego układu nerwowego. Wywołują udary mózgu i zawały serca oraz powodują agresję, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby i niewydolność wielonarządową.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do lat 3 pozbawienia wolności, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Oceń treść:

Average: 2.4 (7 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

poziom doswiadczenia: dxm, grass, gałka, hash, tableta (niewypał)


dawka i metoda zazycia : 45 tabletek acodin czyli 675mg


set & setting: mialo nikogo nie byc, wjebalem tablety i wpadaja starzy z siora ;(, ogolnie dobre nastawienie

efekty: jedyne co przychodzi na mysl to " o ja pierdole" :)

czy doswiadczenie mnie zmienilo: przestraszylem sie DXM


czym roznil sie od poprzednich srodkow: wszystkim

  • Inne

tym razem jadę na całego: ujawniam czas, miejsce, adresy i ilustracje:

w ostatni dzień 2002 zapadło mocne Postanowienie. troszkę dziś sobie obniżę ciśnienie i nie tylko wewnątrzgałkowe!!

11:00 set & setting
  • 4-ACO-DMT

Set n' settings: ok. 21 w nocy, dość spora altanka do której wbiliśmy się bez wiedzy właściciela. Jedyny 'budynek' w obszarze ok. kilometra. Drewniana podłoga oraz ściany, obwieszone wszelakiego rodzaju akcesoriami rolniczymi. Jedyne źródła światła to kilka malutkich dziureczek w ścianie oraz okno, przez które wbiliśmy się do środka.

  • Grzyby halucynogenne

Otoz jakies cztery miesiace wczesniej czesto zagladalem na ta strone aby sie dowiedziec o psyloscybkach w celach oczywistych;] uparlem sie bardzo i znalazlem te male diabelki bylo ich z pietnascie cieszylem sie nie ziemsko ze je mam pelen w uczuciu szcescia i radosci zjadlem je ok 22 w domu. gdzies tak pol godziny po tym przyszla matka i zaczela mowic jaki ze mnie len ze ze szkola do dupy i takie pierdoly - jak to matka;].

randomness