REKLAMA
Domeny i dopalacze w HRD.pl

Hurtownia HRD.pl mówi stop dopalaczom w Sieci. Jeden z największych polskich rejestratorów ogłosił właśnie akcję społeczną, której celem jest blokowanie szkodliwych adresów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

192

Hurtownia HRD.pl mówi stop dopalaczom w Sieci. Jeden z największych polskich rejestratorów ogłosił właśnie akcję społeczną, której celem jest blokowanie szkodliwych adresów.

Akcja skierowana jest głównie do instytucji współpracujących z HRD.pl a także Abonentów, których HRD reprezentuje w Rejestrach jako Rejestrator domen.

Dopalacze w Sieci

Od 1 listopada 2018 roku dopalacze są traktowane na równi z narkotykami. Zaostrzenie przepisów a także nagłośnienie wielu spraw z użyciem dopalaczy przez media spowodowało masowe zamykanie sklepów stacjonarnych. Handel dopalaczami w dużej części przeniósł się do Internetu. Tylko pozornie wydaje się, że temat przycichł, jednak dopalacze w Sieci można spotkać na porządku dziennym.

Przez ostatnie miesiące zaobserwowaliśmy wzmożone zapytania kierowane do nas jako do rejestratora z różnych organów Państwowych zajmujących się ściganiem przestępstwa, jakim jest handel zakazanymi substancjami w Sieci. Postanowiliśmy działać – wyjaśnia Anna Szulkowska, Koordynator Klienta Biznesowego HRD.pl.

W HRD.pl stworzono system monitorujący zarejestrowane domeny pod kątem pewnych haseł i sprawdzający zawartość stron utrzymywanych pod zarejestrowanymi nazwami. Lista haseł niestety cały czas się rozszerza, pomysłowość nazw e-sklepów z dopalaczami potrafi zaskakiwać .

Domeny internetowe, pod którymi znajdują się podejrzane e-sklepy rejestrator zgłasza następnie do odpowiednich organów czyli: Wydziału Policji do Walki z Przestępczością Narkotykową a także do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Informuje również odpowiednie rejestry nazw domen, na przykład NASK.

Ręce pełne pracy

E-sklepy z dopalaczami to zmora takich firm jak HRD.pl. Listów od organów Państwowych zawierających prośbę o udostępnienie informacji o Abonencie domeny jest w ujęciu miesięcznym sporo, a ich obsługa z pewnością nie należy do czynności przynoszących zysk podmiotom prywatnym, jakimi są rejestratorzy domen.

Często kierowane do nas pytania dotyczą informacji ogólnodostępnych, które wnioskodawca może samodzielnie uzyskać chociażby z baz whois domen internetowych. Dlatego też postanowiliśmy aktywnie wesprzeć organy Państwowe dołączając do pism przydatne informacje o tym, jak i gdzie można uzyskać informacje o danym adresie - wyjaśnia Anna Szulkowska.

W najbliższej przyszłości HRD.pl planuje również przeprowadzić wspólną akcję informacyjną z wybranymi portalami dla rodziców. Sposobów reakcji może być wiele. Każdy rodzic jest w stanie przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi sprawdzić podstawowe informacje i zgłosić je do odpowiednich podmiotów, które z kolei dysponują właściwymi narzędziami blokady strony w Sieci – podkreśla Anna Szulkowska.

Oto kilka przykładów:

1. Sprawdź, kto jest rejestratorem podejrzanej domeny. Ogólnodostępne informacje w tym zakresie znajdują się w tzw. bazie whois prowadzonej przez każdy rejestr nadrzędny domeny internetowej. Dla domen polskich ( z rozszerzeniem .pl) będzie to whois.pl

2. Skontaktuj się z rejestratorem domeny lub z rejestrem nadrzędnym – rejestr ma zawsze techniczną możliwość zablokowania domeny przed wyświetlaniem w Sieci.

3. Baza whois pokazuje informacje o serwerach nazw domen (informacje zaczynające się od ns). Z reguły nazwy te są tożsame z nazwą firmy, która utrzymuje daną stronę w Sieci (jest usługodawcą hostingowym). Warto sprawdzić nazwę usługodawcy w Sieci, odnaleźć jego stronę www i skontaktować się z nim bezpośrednio. Niemal każdy Usługodawca hostingowy zastrzega w swoim regulaminie utrzymywania stron www zakaz propagowania treści związanych z obrotem narkotykami (czyli według nowelizacji przepisów -również dopalaczami). To pozwala mu na natychmiastowe zablokowanie e-sklepu handlującego dopalaczami.

Przydatne adresy zgłaszania stron z dopalaczami:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna: gis.gov.pl/problem (należy wybrać obszar Dopalacze oraz naszą lokalizację) Wydział Policji do Walki z Przestępczością Narkotykową: policja.gov.pl (należy wybrać zakładkę Jednostki, właściwą ze względu na lokalizację KWP, następnie odnaleźć w/w wydział): policja.gov.pl

Oceń treść:

Average: 1 (2 votes)

Komentarze

ChemolArmy (niezweryfikowany)
oddajcie nam klefedron gnoje
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Prolog

DXM zażywałem niejednokrotnie, przez pewien czas niemal codziennie. Oczywiście substancja ta, jeśli jest brana zbyt często, szybko traci swój urok- chciałem więc opisać dwa najciekawsze tripy w moim życiu. Najciekawsze? Nie, to nieodpowiednie słowo... Najbardziej odmienne, najmniej DXMowe? Miałem kilka bardziej przyjemnych, głębokich tripów, ale te dwa były po prostu inne- czułem się, jakbym wziął całkowicie inną substancję. Oczywiście, nie było to możliwe- chyba że aptekarz postanowił dać mi coś, co sam uwarzył w piwnicy zamiast Acodinu.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Set: nastrój pogodny od rana, oczekiwałem czegoś wzbogacającego, toteż wektor mych myśli był ukierunkowany w tą stronę. Setting: pomieszczenie dawniej służące za salon; na ścianach kilka obrazów, łapacz snów i mały, drewniany pentagram runiczny, muzyka medytacyjna Ben Scott i 3 i pół godzinne muzyka reperująca DNA (przynajmniej tak nazwana, choć dobrze dostrajająca), piec zdobiony pięknym wzornictwem złożonym z plątaniny rombów. Oprócz tego byliśmy oświetleni rozstawionymi wszędzie podgrzewaczami i popijaliśmy pinacoladę. Był też stół, dwa fotele i łóżko. Modele interpretacyjne: grzyby jako święci nauczyciele, byty dzierżące klucz do portalu do innych wymiarów, siebie postrzegam jako osobę poszukującą mistycznych oświeceń.

Jako, że postanowiliśmy ten rok przeżyć z przyjacielem po celtycku, zamierzamy przeżyć całe koło sabatów w zmienionym stanie świadomości i w takim stanie zaliczyć wszystkie sabaty. Będzie to raporttrip złożony z moich, co ciekawszych myśli, wrażeń i odczuć przelanych na papier, co kilka minut tripu. 

18:00 Konsumpcja

18:20 Nie wiem czy robi, czy nie... ustalenie alternatyw w razie wypadku. 

18:24 Oczekiwania ciąg dalszy, małe zmiany percepcyjne, chyba...

18:25 Coś z oddechem, chyba przejście,

  • 4-HO-MET
  • Pozytywne przeżycie

Dobry nastrój, ekscytacja spowodowana myślą o kolejnym przeżyciu psychodelicznym. Miejsce: jednoosobowy pokój na stancji, ranek, za oknem ładna jak na jesienną pogoda.

Trip raport

Po wykładzie idę na pocztę, odbieram przesyłkę, po czym zadowolony, że już przyszła jadę na stancję. Po jej otworzeniu dodatkowa radość, bo oprócz Ho-meta dostałem 3 bilety do kina (wkładasz pod język i czekasz na seans:) )

  • Damiana
  • Marihuana
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Set - dobry humor, lekkie zmęczenie po całym dniu, parę cięższych spraw na głowie, które ciążą mi od dłuższego czasu, ale jestem zupełnie bezsilny wobec nich Setting - impreza taneczna "Pure psychedelic" (transy)

Cześć!

Wczoraj miałem przyjemność zarzucić emkę, poraz pierwszy w życiu. Generalnie ze stymulantami nie mam dużego doświadczenia, jedynie z metylofenidatem, którego dostaję na ADHD i raz z amfetaminą, jednak tylko w mikrodawce 20mg oral. Kofeinę, teobrominę i inne "lekkie" stymulanty pochodzenia roślinnego pomijam :P

randomness