DEA zgodziło się na zmianę klasyfikacji konopi zgodnie z zaleceniami Agencji Zdrowia

Po raz pierwszy Agencja ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) wezwała do reklasyfikacji konopi indyjskich w ramach prawa federalnego.<

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Wolne Konopie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

17

Po raz pierwszy Agencja ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) wezwała do reklasyfikacji konopi indyjskich w ramach prawa federalnego.

Decyzja DEA, którą Associated Press podała dzisiaj, aby przesunąć kannabis z Wykazu I do Wykazu III Ustawy o Substancjach Kontrolowanych, została podjęta osiem miesięcy po tym, jak Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych początkowo poparł tę zmianę, stwierdzając, że „zdecydowana większość osób używających marihuany robi to w sposób, który nie prowadzi do niebezpiecznych skutków dla siebie ani innych”. Administracja Bidena zainicjowała przegląd sprawy przez federalne agencje w październiku 2022 roku – po raz pierwszy, kiedy prezydent zwrócił się z taką prośbą.

Z definicji, substancje z Wykazu I są kryminalnie zakazane przez prawo federalne, ponieważ mają „wysokie ryzyko nadużywania” i „brak uznanego zastosowania medycznego w Stanach Zjednoczonych”. Kannabis pozostaje sklasyfikowany jako substancja kontrolowana z Wykazu I od 1970 roku.

Według AP, decyzja DEA musi zostać poddana przeglądowi przez Biały Dom i Biuro Zarządzania i Budżetu.

Komentując nadchodzącą decyzję, zastępca dyrektora NORML Paul Armentano powiedział: „To znaczące, że te agencje federalne, a zwłaszcza DEA i FDA, publicznie uznają po raz pierwszy to, co wielu pacjentów i zwolenników wie od dziesięcioleci: że kannabis jest bezpiecznym i skutecznym środkiem terapeutycznym dla dziesiątek milionów Amerykanów.”

Armentano ostrzegł jednak, że reklasyfikacja kannabisu do Wykazu III nie rozwiąże natychmiast rosnącej przepaści między prawem federalnym a prawami większości stanów, które obecnie regulują kannabis do celów medycznych lub rekreacyjnych.

„Celem każdej reformy polityki federalnej dotyczącej kannabisu powinno być rozwiązanie istniejącej, nie do utrzymania przepaści między polityką federalną a przepisami dotyczącymi marihuany w większości stanów USA,” powiedział. „Reklasyfikacja rośliny kannabisu do Wykazu III nie rozwiązuje w pełni tego konfliktu, ponieważ istniejące przepisy stanowe dotyczące legalizacji – zarówno w celach rekreacyjnych, jak i medycznych – będą nadal w konflikcie z regulacjami federalnymi, utrwalając w ten sposób istniejącą przepaść między polityką federalną a przepisami stanowymi dotyczącymi marihuany.”

Historycznie, substancje z Wykazu III otrzymały wyraźną aprobatę rynkową od FDA; są one legalne do posiadania tylko wtedy, gdy są uzyskane w licencjonowanych aptekach na receptę lekarza.

„Tak samo jak intelektualnie nieuczciwe i niepraktyczne jest klasyfikowanie kannabisu w tej samej kategorii co heroina, równie nieuczciwe i niewykonalne jest traktowanie kannabisu tak samo jak sterydy anaboliczne czy ketaminę,” powiedział Armentano. „Większość Amerykanów uważa, że kannabis powinien być legalny i że jego ryzyko zdrowotne jest mniej znaczące niż ryzyko związane z substancjami, które zostały usunięte z wykazu, takimi jak alkohol czy tytoń. W rzeczywistości, HHS doszło do podobnego wniosku na temat profilu bezpieczeństwa kannabisu w swojej analizie.

„Podobnie jak w przypadku tych ostatnich substancji, NORML od dawna argumentuje, że roślina kannabisu powinna zostać usunięta z Ustawy o Substancjach Kontrolowanych, co umożliwiłoby rządom stanowym – zamiast federalnemu – regulowanie marihuany w sposób, który uważają za właściwy, bez łamania prawa federalnego, oraz pozwoliłoby rządowi federalnemu ustalać standardy i wytyczne dla regulowanych rynków kannabisu.”

Jest to piąty raz, gdy DEA zdecydowała o petycji dotyczącej reklasyfikacji kannabisu. Agencja odrzuciła podobną petycję w 2016 roku.

Decyzja DEA o reklasyfikacji, gdy zostanie sfinalizowana, nie wejdzie w życie natychmiast. Agencja musi najpierw przyjąć komentarze publiczne, podczas których zainteresowane strony mogą formalnie poprosić o przeprowadzenie przesłuchań administracyjnych w celu dalszego omówienia kwestii. Dopiero po komentarzach publicznych i możliwym przeglądzie sądowym agencja wyda ostateczną decyzję. Zmiany w statusie federalnym marihuany wejdą w życie 30 dni po publikacji ostatecznego rozporządzenia DEA w Federal Register.

Niezależnie od decyzji DEA, Armentano spekulował, że agencje federalne mogą ostatecznie zwrócić się do Kongresu o stworzenie nowych ścieżek regulacyjnych dla produktów z kannabisu, szczególnie dla tych przeznaczonych do użytku rekreacyjnego. FDA wystąpiła z podobnym wnioskiem w 2023 roku w odniesieniu do produktów z CBD pochodzących z konopi, które uznała za niepasujące do istniejących ram regulacyjnych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT

Wiek: 22

Doświadczenie: mj, haszysz, amfetamina, gałka, psychotropy, DXM,

Dawka: 2x25mg + 50mg dnia nstępnego

Set&Settings Urlop, wolna chata przez dwa dni, kilka płyt Audio Bullys i torebka białego proszku. Pierwszy raz z tą substancją, ale wierzę w swój twardy łeb.

  • Szałwia Wieszcza

wiek: 26


doświadczenia:

MJ od 7-8 lat(pewnie juz z tona uzbierała by się w róznych formach - budynie, nalewki, ciasta itp) XTC duuuzo, SPD kiedyś dużo teraz wogóle, LSD ok 20-30razy (papiery i kryształy), grzyby-łysiczki, kołpaczki, mexicana ze smartshopów w NL, muchomory, bieluń(1 jedyny raz), pokrzyk,cała fura leków-od tramalu po haloperidol, syntetyczna meskalina, kava-kava, eter, kokaina, crack, opium własnej produkcji i jeszcze różne inne experymenty....: )  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa

urodziny

Mieszkałem u X i jego dziewczyny Y przez kilka dni w trakcie przeprowadzki. Nadeszły moje 25 urodziny, kiedy to ja i Z udaliśmy się do ich domu, zakupując sobie po kilka piwek. Niestety to, co zaraz opiszę zdarzyło się naprawdę. Straty finansowe to około 1000 zł, straty moralne dożywotnie i ciężkie.

Po wypiciu piw ja i Z słuchaliśmy muzyki, aż nagle odezwała się do nas A. Dała mi na urodziny 250 zł. Z radością kupiłem 0.7l whisky za jakieś 60 zł.