Czy policjanci w New Jersey będą mogli używać marihuany po służbie? Trwa konflikt władz

Marihuana w stanie New Jersey została oficjalnie zalegalizowana 21 kwietnia br. Prokurator Generalny New Jersey, Matthew Platkin poinformował w notatce do służb, że funkcjonariusze publiczni, którzy używają marihuany poza służbą nie będą poddawani żadnym karom. To rozporządzenie nie spodobało się lokalnym urzędnikom.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Era Konopi | Inga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy naszych Czytelników do odwiedzania serwisu EraKonopi.pl!

Odsłony

27

Marihuana w stanie New Jersey została oficjalnie zalegalizowana 21 kwietnia br. Prokurator Generalny New Jersey, Matthew Platkin poinformował w notatce do służb, że funkcjonariusze publiczni, którzy używają marihuany poza służbą nie będą poddawani żadnym karom. To rozporządzenie nie spodobało się lokalnym urzędnikom.

Od 21 kwietnia 2022 w New Jersey każdy, kto ukończył 21 lat może zaopatrzyć się w konopie indyjskie. Tego dnia właśnie uruchomiono pierwsze punkty sprzedające marihuanę.

Jak się okazuje, z nowych przepisów dotyczących konopi, mogliby skorzystać nawet funkcjonariusze policji. Jedynym warunkiem jest to, żeby używanie marihuany odbywało się poza służbą.

Nie będzie możliwe podejmowanie żadnych szkodliwych działań przeciwko funkcjonariuszom publicznym, ponieważ Ci używają marihuany poza służbą

- poinformował Prokurator Generalny New Jersey Matthew Platkin.

Zaznaczył wówczas, że używanie konopi indyjskich, posiadanie ich lub bycie pod ich wpływem podczas wykonywania obowiązków będzie karane.

Nie we wszystkich stanach w USA policjanci mogą używać konopi, mimo, że skończyli pełnić służbę. Przykładowo, w Nowym Jorku funkcjonariusze w ogóle nie mogą sięgać po konopie, nawet po służbie.

Niestety takie rozporządzenie Prokuratora Generalnego spotkało się ze sprzeciwem ze strony lokalnych urzędników. Przewodniczący Senackiej Komisji Budżetowej zapowiedział, że będzie dążył do zmodyfikowania prawa, aby pasowało do wszystkich innych stanów, które nie tolerują używania marihuany poza służbą przez policję. Pod tym stanowiskiem podpisało się jeszcze kilku innych urzędników, m.in. gubernator Phil Murphy, który jeszcze kilka dni temu świętował rozpoczęcie sprzedaży marihuany dla dorosłych. Część gubernatorów powołuje się nawet na politykę federalną, podając ją jako powód, dla którego spożywanie marihuany w New Jersey przez policjantów nadal powinno być zabronione przez 24 godziny. Zdaniem przeciwników, ta dyrektywa może mieć znaczący wpływ na utratę zaufania do funkcjonariuszy.

Jak podaje TAPinto, Rada Miejska Newark (miasto w New Jersey) podjęła uchwałę wzywającą burmistrza do wydania zarządzenia zakazującego funkcjonariuszom policji używania marihuany poza służbą.

To nie zniechęciło jednak Prokuratora Generalnego Platkina do zmiany zdania. W jego mniemaniu, odebranie policji prawa do używania konopi poza służbą jest targnięciem na kodeks prawa pracy, co może w przyszłości skutkować pozwami sądowymi ze strony funkcjonariuszy, a skierowanymi przeciwko urzędnikom - czytamy na łamach Marijuana Moment.

Prezes największego w stanie New Jersey związku policyjnego, Pat Colligan poprosił funkcjonariuszy, aby do czasu rozwiązania sporu i wydania ostatecznej decyzji wstrzymali się z korzystaniem z nowego przywileju, jakim miałaby być możliwość używania marihuany poza służbą.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Pierwszy raz

Na nogach od 16h (w tym 8 h pracy fizycznej), lekko zmęczony, zirytowany (ceną i trudnością w zoorganizowaniu acodinu) Szybka kąpiel, kufel zimnego piwa i odpalony komputer, słuchawki na uszach i w ciemnościach przemierzam czeluści internetu. Kilka godziń wcześniej weszło 300mg kodeiny (ale tolerancja już taka, że prawie nie poczułem jej działania). Zajadając się jabłkiem, starą bankomatową kartą kruszę kryształ w drobny mak. Kto by pomyślał, że przede mną kilka godzin intensywnego twórczego myślenia i tworzenia.

 

Jest to mój pierwszy kontakt z tą substancją jak i pierwszy TRIP RAPORT jaki zamieszczam na portalu - proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.

Lekko sceptycznie podszedłem do substancji. Mało rzeczy już mnie rusza i daje oczekiwany efekt. Stąd też posypałem 1 kreskę i oddałem się substancji całkowicie. Sniff wszedł gładko, nie było nieprzyjemnego spływu do gardła, nos nie piecze, nie ma skrzepów i krwawienia - stosunkowo łagodna substancja.

T + 15 (22 15) 100mg

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne

Doświadczenie: piołun, opipramol, mianseryna, rysperydon, tioradazyna, fluoksetyna, chloroprotyksen, narkoza (iv), adrenalina (iv), alkohol, spice, marihuana, haszysz, pseudoefedryna, efedryna, kodeina, DXM, salvia divinorum, dimenhydrinat, benzydamina, temazepam, estazolam, diazepam (iv), klonazepam, zolpidem, tramadol, baklofen, kratom, mistrycyna, klej, atropina, amanita muscaria, metylokatynon (iv), MDA, MDMA, MDxx, 2C-T-7, amfetamina (iv), bromo dragonfly, psylocybina, LSD, DOB.

S&S: popołudnie/wieczór, las/miasto.

  • Inne
  • Uzależnienie

Zazwyczaj zażywany w domowym zaciszu, aczkolwiek chodzenie w tym stanie sprawiało nie lada przyjemność. Nastawienie praktycznie zawsze pozytywne.

Pouczenie serwisu NeuroGroove: naśladowanie autora poniższego raportu jest skrajnie niebezpieczne i już przy jednorazowym eksperymencie może spowodować toksyczne uszkodzenie wątroby (i śmierć w męczarniach). Dawka 20-25 gramów przyjmowana jest za śmiertelną.

  • Benzydamina

Autor: Barysh

Substancja: Benzydamina z Tantum Rosa

Set And Settings: WWesoło, hęć przeżycia czegoś nowego, nastawienie mega pozytywne, wieczór, godzina 19.

Dawkowanie: Roztwór z dwóch saszetek Tantum Rosa, wypity duszkiem, przy zamkniętym nosie.

Doświadczenie: 18 lat. THC, Benzydamina [mój pierwszy raz tutaj opisany], Dimenhydrynat, Bromowodorek Dekstrometorfanu, Kodeina, Efedryna, Klonazepam, Gałka [ostatnio doszła]

randomness