Czy policjanci w New Jersey będą mogli używać marihuany po służbie? Trwa konflikt władz

Marihuana w stanie New Jersey została oficjalnie zalegalizowana 21 kwietnia br. Prokurator Generalny New Jersey, Matthew Platkin poinformował w notatce do służb, że funkcjonariusze publiczni, którzy używają marihuany poza służbą nie będą poddawani żadnym karom. To rozporządzenie nie spodobało się lokalnym urzędnikom.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Era Konopi | Inga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy naszych Czytelników do odwiedzania serwisu EraKonopi.pl!

Odsłony

31

Marihuana w stanie New Jersey została oficjalnie zalegalizowana 21 kwietnia br. Prokurator Generalny New Jersey, Matthew Platkin poinformował w notatce do służb, że funkcjonariusze publiczni, którzy używają marihuany poza służbą nie będą poddawani żadnym karom. To rozporządzenie nie spodobało się lokalnym urzędnikom.

Od 21 kwietnia 2022 w New Jersey każdy, kto ukończył 21 lat może zaopatrzyć się w konopie indyjskie. Tego dnia właśnie uruchomiono pierwsze punkty sprzedające marihuanę.

Jak się okazuje, z nowych przepisów dotyczących konopi, mogliby skorzystać nawet funkcjonariusze policji. Jedynym warunkiem jest to, żeby używanie marihuany odbywało się poza służbą.

Nie będzie możliwe podejmowanie żadnych szkodliwych działań przeciwko funkcjonariuszom publicznym, ponieważ Ci używają marihuany poza służbą

- poinformował Prokurator Generalny New Jersey Matthew Platkin.

Zaznaczył wówczas, że używanie konopi indyjskich, posiadanie ich lub bycie pod ich wpływem podczas wykonywania obowiązków będzie karane.

Nie we wszystkich stanach w USA policjanci mogą używać konopi, mimo, że skończyli pełnić służbę. Przykładowo, w Nowym Jorku funkcjonariusze w ogóle nie mogą sięgać po konopie, nawet po służbie.

Niestety takie rozporządzenie Prokuratora Generalnego spotkało się ze sprzeciwem ze strony lokalnych urzędników. Przewodniczący Senackiej Komisji Budżetowej zapowiedział, że będzie dążył do zmodyfikowania prawa, aby pasowało do wszystkich innych stanów, które nie tolerują używania marihuany poza służbą przez policję. Pod tym stanowiskiem podpisało się jeszcze kilku innych urzędników, m.in. gubernator Phil Murphy, który jeszcze kilka dni temu świętował rozpoczęcie sprzedaży marihuany dla dorosłych. Część gubernatorów powołuje się nawet na politykę federalną, podając ją jako powód, dla którego spożywanie marihuany w New Jersey przez policjantów nadal powinno być zabronione przez 24 godziny. Zdaniem przeciwników, ta dyrektywa może mieć znaczący wpływ na utratę zaufania do funkcjonariuszy.

Jak podaje TAPinto, Rada Miejska Newark (miasto w New Jersey) podjęła uchwałę wzywającą burmistrza do wydania zarządzenia zakazującego funkcjonariuszom policji używania marihuany poza służbą.

To nie zniechęciło jednak Prokuratora Generalnego Platkina do zmiany zdania. W jego mniemaniu, odebranie policji prawa do używania konopi poza służbą jest targnięciem na kodeks prawa pracy, co może w przyszłości skutkować pozwami sądowymi ze strony funkcjonariuszy, a skierowanymi przeciwko urzędnikom - czytamy na łamach Marijuana Moment.

Prezes największego w stanie New Jersey związku policyjnego, Pat Colligan poprosił funkcjonariuszy, aby do czasu rozwiązania sporu i wydania ostatecznej decyzji wstrzymali się z korzystaniem z nowego przywileju, jakim miałaby być możliwość używania marihuany poza służbą.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Ketony

Różnie.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

 

Kolejną z opisywanych przeze mnie substancji będzie α-Pirolidynopentiofenon, znany również jako a-Pirolidynowalerofenon, a także (RS)-1-fenyl-2-(1-pirolidyno)-1-pentanon.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Set: Spontan, dobry humor u każdego Settings: Las, woda, zmienna pogoda

Najlepsze chwilę czekają na nas pod przykryciem nieświadomości - taką teze mogę wysnuć argumentując ją ostatnim wypadem do lasu.

Godzina 17:00: ja i K. ochoczo maszerujemy poboczem próbując złapać autostop. Gwiżdżemy, śmiejemy się, rozmawiamy - jak to dobrze, że ani przez chwilę nie próbowaliśmy wyobrażać sobie co nas czeka. Czyż nie lepiej pozytywnie się zaskoczyć? Dla K. był to pierwszy raz - biedna, czerwonowłosa mała istotka nie miała szans przypuszczać co się wydarzy.

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • Dimenhydrynat

Mam tu tripa pewnego goscia po avio:


Jazda miala miejsce okolo rok temu dlatego nie pamietam jej zbyt dokladnie,

ale postaram sie ja opisac. Tego dnia nie chcialo mi sie isc do szkoly.

Okolo 8 rano odprowadzilem qmpla do jego szkoly. Los chcial, ze akurat wtedy

przyjechal do niej moj stary spotkac sie z dyrkiem (brrr) sciemnilem go, ze

teraz mam religie i odwiozl mnie na chate. Wiec poszedlem do apteki po

aviomarin (20 sztuk) kosztowaly jakies 17 zlotych. Mialem jeszcze jedna

randomness