Czy obecność THC we włosach dowodzi używania marihuany?

Naukowe odkrycie opublikowane 7 października przez naukowców z Niemieckiego Instytutu Medycyny Sądowej we Freiburgu, dowodzi, że znalezienie kannabinoidów we włosach nie dowodzi używania konopi indyjskich.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

448

Naukowe odkrycie opublikowane 7 października przez naukowców z Niemieckiego Instytutu Medycyny Sądowej we Freiburgu, dowodzi, że znalezienie kannabinoidów we włosach nie dowodzi używania konopi indyjskich. W zaskakującym odkryciu dowiedli, że THC i jego metabolity nie przechodzą z krwi do mieszków włosowych i włosów w żadnych ilościach; wszelkie wykryte kannabinoidy w ludzkich włosach pochodzą ze źródeł zewnętrznych.

Naukowcy dali uczestnikom badań THCA (kannabinoid, który w naturalnej postaci nie jest psychoaktywny) lub THC (efekt dekarboksylacji THCA, który jest psychoaktywny) codziennie przez miesiąc, i porównali ich poziom metabolitów THC we krwi i włosach.

Okazało się, że tylko bardzo mały poziom metabolitów THC z krwi dostał się do mieszków włosowych i włosów, na tak małym poziomie, że jest on bez znaczenia. Towarzystwo Badania Włosów wykrywa poziom THC we włosach na poziomie 50 pikogramów (PG – jedna miliardowa grama) THC na miligram włosów. Wyniki badań stwierdzają, że mając nawet 50pg/mg “wymagałoby użycia bardzo dużych ilości THC.”

The Society of Hair Testing ma urządzenia pozwalające na kontrolę “osi czasu” używania narkotyków. Naukowcy z Niemiec znaleźli metabolity THC w próbkach włosów, które rosły jeszcze przed narażeniem ich na tetrahydrokannabinol (THC). Jedyny sposób w jaki THC mógł się tam znaleźć to zanieczyszczenia zewnętrzne (np. przenoszone z rąk na włosy).

Ponieważ THC i jego metabolity przechodzą w tak niskich dawkach z krwi danej osoby do włosów i zanieczyszczenia zewnętrzne mają potencjał aby przenieść THC do skóry i włosów danej osoby bez spożywania go, to testy na obecność THC we włosach są bezpodstawne.

Choć wyniki tych badań odnoszą się tylko do konopi, ofiary wojny z narkotykami mogą spróbować uchylić ich wyroki i odzyskać swoją pracę, ich wolność, lub nawet opiekę nad dziećmi, ponieważ były przypadki odebrania praw rodzicielskich ze względu na obecność THC we włosach.

Oceń treść:

Average: 10 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Wielki mętlik i wszechogarniający smutek w głowie po dość traumatycznych przeżyciach, które miały miejsce parę dni wcześniej. Żal i niemożliwość wybaczenia bliskim osobom pewnych czynów. Totalne załamanie, zagubienie i brak chęci do życia. Noc, łóżko we własnym pokoju. Ok. 2 tygodnie temu odstawiłem antydepresanty.

Ramy czasowe podane przeze mnie są umowne, ale zbytnio nie odbiegają od rzeczywistości.

  • Benzydamina

Witam.

Dziś zarzuciłem 1 raz benzydaminke. jest ostatni weekend ferii zimowych 2003 (studenckich ) i właściwie pomyślałem : jest okazja ! i tak nosze się z tym od około miesiąca !


było nas w biznesie 3ch. kupiliśmy 4 paczki, wychodzi po 1,3(3) dla każdego.

wcześniej ćwiczyłem wytracanie soli z tantum żeby sprawdzić co i jak, wiec nie było problemu ze cos pójdzie nie tak.

PRESS ANY KEY TO CONTINUE ! :D

21.10

  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
randomness