REKLAMA
Czy kokaina i MDMA w powinny być dostępne w aptekach?

Organizacja Transform namawia do tego brytyjski rząd. Ich zdaniem penalizacja substancji odurzających nie prowadzi do tego, że ludzie przestają je zażywać.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

f5.pl
NS
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

171

Organizacja Transform namawia do tego brytyjski rząd. Ich zdaniem penalizacja substancji odurzających nie prowadzi do tego, że ludzie przestają je zażywać.

Tym razem nie chodzi o potencjalne lecznicze właściwości substancji uważanych za narkotyki, choć o pożytkach z terapeutycznego wykorzystania MDMA mówi się nie od dziś. Brytyjska organizacja Transform, która zajmuje się analizą polityki antynarkotykowej, wydała ostatnio książkę pod tytułem “How to regulate stimulants: A practical guide”. Tłumaczy w niej, w jaki sposób państwa powinny zakończyć wojnę z narkotykami, która pochłania ogromne kwoty z budżetu i prowadzi do powstawania grup przestępczych.

Jak rozwiązać ten problem? Zdaniem Transform narkotyki powinny być dostępne w państwowych aptekach w Wielkiej Brytanii. W ten sposób pieniądze z ich sprzedaży nie trafią do przestępców, a do państwa. Co więcej, obywatele zyskają w ten sposób dostęp do narkotyków, które będą lepszej jakości – to bardzo istotne, bo przeciętny konsument nie ma możliwości sprawdzenia składu substancji sprzedawanej jako MDMA.

– Dzięki naszym propozycjom podaż narkotyków nie będzie należeć do zorganizowanych grup przestępczych. Stworzymy system, który ogranicza szkody, a nie je zwiększa. Nie możemy kontynuować status quo – mówi dyrektor generalny Transform, dr James Nicholls. Nicholls boleśnie przekonał się o tym, jakie skutki mogą mieć sfałszowane narkotyki – dwóch jego synów umarło tej samej nocy po zażyciu substancji, która miała być ecstasy.

Kupić substancje będą mogły wyłącznie osoby powyżej 18 roku życia, a jednorazowo można by było zakupić tylko jedną dawkę. Autorką wstępu do książki jest była premier Nowej Zelandii, Helen Clark. „W miarę jak rośnie konsensus co do tego, że ‘wojna z narkotykami’ nie powiodła się, rośnie potrzeba szczerego zbadania alternatyw… Konieczne jest rozpoczęcie poważnej dyskusji na temat tego, jak regulujemy środki pobudzające” – pisze Clark. Co na to brytyjski rząd? Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mówi, że nie ma planów zrewidowania prawa dotyczącego nie tylko kokainy i MDMA, ale nawet marihuany – przekonuje, że jest ona niebezpieczna dla zdrowia.

Oceń treść:

Average: 1.3 (3 votes)

Komentarze

Marea (niezweryfikowany)
Absolutnie nie
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Był to jeden z weekendów w wakacje 2003. Zaczeło się w piątek, wiadomo jak każdy weekend. do wyboru mam dwie opcje: impreaz housowa albo wyjazd na dziełke z ekipą, wybieram tą pierwszą zwłaszcza, że opcja działkowa jest aktualna cały weekend. a jak impreza to trzeba jechać do sklepu--->telefon--->dojazd, odbiór--->powrót, wszystko w 15min. bez problemów. zakupiliśmy z kumplem jedną sztukę fety, 6 draży i funfa(5g zioła)-wszystko dla nas dwóch- i czekamy do godziny wyjścia. ustawiliśmy się o 21 z nim i z kumplem z lachą.

 • Calea zacatechichi

Ok, koniec opierdalania sie, zaczynamy...

Komedia w 3 aktach, występują: • Kava Kava 30% PE ekstrakt

 • Ephedra Sinica 8% PE ekstrakt

 • Salvia Divinorum 5x ekstrakt standaryzowany

 • Lobelia Inflata

 • Calea-Dreamherb

 • Tagetes Lucida

 • Sceletium Tortuosum dokladnie sfermentowane


 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

późny wieczór, godzina 22 po kinie wraz z drugą połówką, wyluzowanie ale podekscytowanie przed paleniem

Trip może być opisany nieskładnie i czasem niezrozumiale, nigdy nie miałem styczności z pisaniem tripów.

randomness