REKLAMA




Czechy: Megaprzemyt ekstasy udaremniony

W Czechach przejęto około 100 tysięcy tabletek ekstasy o wartości prawie około 100 tys. dolarów.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/IAR
PAP
interia.pl/RMF/PAP

Odsłony

3089
interia.pl/RMF/PAP 26.05.2001

Czechy: Megaprzemyt ekstasy udaremniony

Czescy celnicy i policja przechwycili na praskim lotnisku Ruzynie największą w historii Czech przesyłkę narkotyków ekstasy. Zatrzymano osiem osób z grupy zajmującej się tym przemytem: siedmiu Czechów i jednego obywatela Izraela.
W czasie rewizji w mieszkaniach aresztowanych znaleziono m.in. pistolet z tłumikiem i naboje.
Około 100 tysięcy tabletek ekstasy o wartości prawie około 100 tys. dolarów znaleziono w bagażach dwóch czeskich kurierów. Narkotyk miał trafić na rynek kanadyjski.
Tabletki ekstazy wyprodukowane zostały najprawdopodobniej w Holandii i nie posiadają tradycyjnego logo. Czeskim policjantom i celnikom udało się w poważny sposób naruszyć jedną z tras przesyłania narkotyków z Europy do Kanady i Stanów Zjednoczonych.


onet.pl/IAR

100 tysięcy razy nie zażyją ecstasy

Czeskim służbom granicznym udało się udaremnić przemyt 100 tysięcy tabletek narkotyku extasy. Aresztowano siedmiu obywateli Czech i jednego Izraelczyka.
Zdaniem policyjnych ekspertów, wartośc skonfiskowanego narkotyku wynosi na czeskim rynku 35 milionów koron, czyli około 900 tysięcy dolarów. Transport extasy, który nadszedł z Holandii, miał być przerzucony do Kanady. U zatrzymanych mężczyzn policja znalazła broń i amunicję.
Czeska policja i służby celne dokonały w dwóch ostatnich latach 11-tu udanych akcji przeciwko przemytnikom narkotyków. Aresztowano kilkudziesięciu kurierów z Czech, Włoch, Kosowa i Turcji. Wartość skonfiskowanych narkotyków szacuje się na setki milionów koron.


PAP 28.05.2001

Czechy: 100 tys. tabletek ecstasy przechwycili czescy celnicy

Największą w historii Czech przesyłkę narkotyków ecstasy przechwycili na praskim lotnisku Ruzynie czescy celnicy i policja - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka prasowa Dyrekcji Generalnej Urzędu Celnego, Ivana Bednarzova.
W bagażach dwóch czeskich kurierów znaleziono około 100 tysięcy tabletek ecstasy, przeznaczonego na rynek kanadyjski. W sumie zatrzymano osiem osób z grupy zajmującej się tym przemytem: siedmiu Czechów i jednego obywatele Izraela. Podczas rewizji w mieszkaniach zatrzymanych znaleziono m.in. pistolet z tłumikiem i naboje.
Wartość przejętych na lotnisku w Ruzyni narkotyków szacuje się na 35 mln koron (niecałe 100 tys. dolarów); ich cena w Kanadzie wynosi ok. 2,5 mln dolarów.
"Zatrzymanie przesyłki to efekt prowadzonej od jesieni specjalnej akcji. Tabletki ecstasy wyprodukowane zostały najprawdopodobniej w Holandii i wwiezione do Czech przez jedno z drogowych przejść granicznych" - powiedziała PAP Bednarzova.
Dodała, że ten popularny, ale bardzo niebezpieczny narkotyk dyskotekowy, prowadzący do ciężkich uzależnień, a często do śmierci, znaleziony w przesyłce do Kanady pozbawiony był tradycyjnego logo.
Zdaniem Bednarzovej, policji i celnikom udało się w poważny sposób naruszyć jedną z tras przesyłania narkotyków z Europy do Kanady i Stanów Zjednoczonych.
"Przez Czechy prowadzi tzw. trasa bałkańska, którą narkotyki do Europy Zachodniej przesyłane są z Turcji, przez Bułgarię, Rumunię, Węgry i Słowację " - powiedziała PAP Bednarzova. Jak zaznaczyła, przy przemycie narkotyków granica polsko-czeska wykorzystywana jest bardzo rzadko. Na ogół przechwytywane są tylko drobne przesyłki.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

podniecenie, ciśnienie na "zaćpanie" czegokolwiek. pozytywny, lekko chilloutowy, wakacyjny nastrój.

Wakacje 2014, lipiec.

 

Dwójka nas była, obaj płci męskiej. Tego dnia właśnie przyjechaliśmy do Milówki - mała wieś w powiecie Żywieckim, bardzo przyjemna, jeżeli chodzi o krótki wypoczynek. Nasza kwatera, co istotne dla dalszej części opowieści, znajdowała się 650 metrów nad poziomem morza, a droga od "rynku" (czyli najbliższe oznaki cywilizacji) to około 2 kilometry. Owa droga prowadziła przez pola (piękne widoki, swoją drogą), dwa, czy trzy razy trzeba było przejść przez zagęszczenie drzew przypominające mały las.

  • Morfina
  • Pozytywne przeżycie

Substancja: Mak lekarski (Papaver somniferum).

 

 

Sposób przyjęcia: W postaci makiwary, doustnie (p.o)

 

Doświadczenie: Alkohol,Nikotyna,THC,Psylocybina,LSA,Mistrycyna,Tramal,

Oksykodon,Fentanyl,Kodeina,DXM,Efedryna i różne etnobotaniczne rośliny.

 

  • Marihuana




Cała akcja miała miejsce w lato, bodajże 2 lata temu. Poszliśmy

z kolegami nad rzekę w takie fajne miejsce, gdzie spotykała się

punkowa młodzież. Wielu rzeczy nie pamietam z racji tego ze to

bylo dawno temu. Wzieliśmy ze sobą mary jane. Wtedy paliłem

jeszcze rzadko, więc po każdym upaleniu miałem...super stan:) Tego

dnia mialem jednak trip życia:} Pamietam że jakiś czas po

spaleniu zioła, zrobiło mi sie trochę słabo. Postanowiłem więc

  • Grzyby halucynogenne

Z zamiarem zapodania grzybów nosiłem sie od kilku miesięcy.Najbardziej sprzyjającą okazją na wprowadzenie sie w krolestwo mushromów wydawał sie wyjazd w góry na Sylwka.Chociaz nie wiedziałem czy bede je spożywał to wziąłem na wszelki wypadek.Cała akcja z psylocybiną to był czysty spontan.Przygotowany już został wywarek ,gyd wyszła inicjatywa aby sie napierdolić.Zwyciężyła, i wywarek odstawiliśmy na kiedy indziej.No więc chleliśmy wódeczke ,gdy w pewnej chwili spostrzegłem na podłodze słoiczek z niewinnym płynem w środku.Długo sie nie zastanawiając chwyciłem go i spożyłem naprawde małego łyc

randomness