Czechy: Megaprzemyt ekstasy udaremniony

W Czechach przejęto około 100 tysięcy tabletek ekstasy o wartości prawie około 100 tys. dolarów.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/IAR
PAP
interia.pl/RMF/PAP

Odsłony

3104
interia.pl/RMF/PAP 26.05.2001

Czechy: Megaprzemyt ekstasy udaremniony

Czescy celnicy i policja przechwycili na praskim lotnisku Ruzynie największą w historii Czech przesyłkę narkotyków ekstasy. Zatrzymano osiem osób z grupy zajmującej się tym przemytem: siedmiu Czechów i jednego obywatela Izraela.
W czasie rewizji w mieszkaniach aresztowanych znaleziono m.in. pistolet z tłumikiem i naboje.
Około 100 tysięcy tabletek ekstasy o wartości prawie około 100 tys. dolarów znaleziono w bagażach dwóch czeskich kurierów. Narkotyk miał trafić na rynek kanadyjski.
Tabletki ekstazy wyprodukowane zostały najprawdopodobniej w Holandii i nie posiadają tradycyjnego logo. Czeskim policjantom i celnikom udało się w poważny sposób naruszyć jedną z tras przesyłania narkotyków z Europy do Kanady i Stanów Zjednoczonych.


onet.pl/IAR

100 tysięcy razy nie zażyją ecstasy

Czeskim służbom granicznym udało się udaremnić przemyt 100 tysięcy tabletek narkotyku extasy. Aresztowano siedmiu obywateli Czech i jednego Izraelczyka.
Zdaniem policyjnych ekspertów, wartośc skonfiskowanego narkotyku wynosi na czeskim rynku 35 milionów koron, czyli około 900 tysięcy dolarów. Transport extasy, który nadszedł z Holandii, miał być przerzucony do Kanady. U zatrzymanych mężczyzn policja znalazła broń i amunicję.
Czeska policja i służby celne dokonały w dwóch ostatnich latach 11-tu udanych akcji przeciwko przemytnikom narkotyków. Aresztowano kilkudziesięciu kurierów z Czech, Włoch, Kosowa i Turcji. Wartość skonfiskowanych narkotyków szacuje się na setki milionów koron.


PAP 28.05.2001

Czechy: 100 tys. tabletek ecstasy przechwycili czescy celnicy

Największą w historii Czech przesyłkę narkotyków ecstasy przechwycili na praskim lotnisku Ruzynie czescy celnicy i policja - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka prasowa Dyrekcji Generalnej Urzędu Celnego, Ivana Bednarzova.
W bagażach dwóch czeskich kurierów znaleziono około 100 tysięcy tabletek ecstasy, przeznaczonego na rynek kanadyjski. W sumie zatrzymano osiem osób z grupy zajmującej się tym przemytem: siedmiu Czechów i jednego obywatele Izraela. Podczas rewizji w mieszkaniach zatrzymanych znaleziono m.in. pistolet z tłumikiem i naboje.
Wartość przejętych na lotnisku w Ruzyni narkotyków szacuje się na 35 mln koron (niecałe 100 tys. dolarów); ich cena w Kanadzie wynosi ok. 2,5 mln dolarów.
"Zatrzymanie przesyłki to efekt prowadzonej od jesieni specjalnej akcji. Tabletki ecstasy wyprodukowane zostały najprawdopodobniej w Holandii i wwiezione do Czech przez jedno z drogowych przejść granicznych" - powiedziała PAP Bednarzova.
Dodała, że ten popularny, ale bardzo niebezpieczny narkotyk dyskotekowy, prowadzący do ciężkich uzależnień, a często do śmierci, znaleziony w przesyłce do Kanady pozbawiony był tradycyjnego logo.
Zdaniem Bednarzovej, policji i celnikom udało się w poważny sposób naruszyć jedną z tras przesyłania narkotyków z Europy do Kanady i Stanów Zjednoczonych.
"Przez Czechy prowadzi tzw. trasa bałkańska, którą narkotyki do Europy Zachodniej przesyłane są z Turcji, przez Bułgarię, Rumunię, Węgry i Słowację " - powiedziała PAP Bednarzova. Jak zaznaczyła, przy przemycie narkotyków granica polsko-czeska wykorzystywana jest bardzo rzadko. Na ogół przechwytywane są tylko drobne przesyłki.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Czas jakiś temu byłam uzależniona od fety. Od pierwszego razu jechałam na tym ze trzy lata i to niemal codziennie. Po jakimś

czasie dopadły mnie porządne doły, zaczęłam pisać

dziwne "wiersze" i odcinać się od ludzi. W końcu udało mi się

przestać brać. Ale to nie był koniec. Po kilku miesiącach się

dopiero zaczęło. Najpierw bałam się ludzi. Unikałam wychodzenia

z domu. Potem chodziłam jak w transie, nie byłam w stanie

normalnie myśleć. Byłam przekonana, że ludzie słyszą moje myśli.

  • Artemisia absinthium (absynt, piołun)

30.0 g liść piołunu
8.5 g liść hyzopu lekarskiego
1.8 g kłącze tataraku zwyczajnego
6.0 g liść melisy
30.0 g owoc anyżu (biedrzeńca)
25.0 g owoc kopru włoskiego
10.0 g anyż gwiazdkowany (badian)
3.2 g owoc kolendry siewnej

  • Marihuana

/ nazwa substancji: marihuana / poziom doświadczenia: raz na jakiś czas;) ostatnio kilka razy na dzień przez 6 dób / dawka: pół gieta na 4 osoby / metoda: lufka / set&setting: plaża, noc, dopita reszta wódeczki, nuda, las nieopodal, czyt. nadzieja na fajne wkręty /
  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Noc. Nieznany niewielki lasek, gdzieś za czeską granicą. Pozytywne nastawienie, połączone z niewielkim strachem przed przyjęciem takiej dawki.

Wprowadzenie

randomness