REKLAMA
Coraz więcej narkotyków na „czarnym rynku". Policja skonfiskowała od stycznia blisko pół tony

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bydgoszcz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

200

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. To więcej niż rok temu. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej. Terapeuci uzależnień alarmują: „Rośnie liczba kierowców, którzy przyznają się do prowadzenia auta po spożyciu narkotyków”.

Kilogram narkotyków: amfetamina, marihuana i blisko 1200 tabletek ecstasy. Wszystko to znaleziono kilka dni temu w mieszkaniu na toruńskim Rubinkowie. 23-letniemu mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Policja zatrzymała w regionie od początku roku do końca października blisko 2200 osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Odebrano im ponad 460 kg narkotyków. Dla porównania, przez cały rok 2018 zarekwirowano 310 kg środków odurzających.

Do serii zatrzymań doszło w ostatnich dwóch miesiącach. Ponad 2 kg marihuany policja znalazła w Fordonie w garażu 30-latka. Posiadał także MDMA, czyli substancję o działaniu pobudzającym. Usłyszał zarzut posiadania i handlu narkotykami, trafił na trzy miesiące do aresztu. - Zatrzymaliśmy też parę na bydgoskim Okolu, która posiadała blisko kilogram marihuany. Mieliśmy też mieszkańca Bydgoszczy, który posiadał w zasadzie cały wachlarz narkotyków: marihuanę amfetaminę, MDMA , tabletki ecstasy a nawet kokainę – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tylko w tym roku do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy trafiło już ponad 300 spraw związanych z narkotykami. Osoby, przy których znaleziono bardzo małe ilości narkotyku, również odpowiadają karnie. - Jeżeli chodzi o posiadanie środka w niewielkiej ilości tylko dla siebie, najczęściej są to osoby młode, albo bardzo młode w większości uczniowie liceów albo też troszeczkę starsi - podsumowuje Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ.

Terapeuci uzależnień biją na alarm: zwiększa się liczba osób, które prowadzą samochód po zażyciu środków odurzających. - Wszystkie zmysły mogą ulec zniekształceniu: mogę gorzej widzieć, gorzej słyszeć, mogę mieć wyolbrzymione przestrzenie, źle odczuwać przestrzeń, mogę wjechać „na czołówkę” i nawet tego nie widzieć – uświadamia Barbara Domagała, Dyrektr bydgoski ośrodek rozwiązywania problemów alkoholowych.

Po narkotyki sięgają częściej osoby dorosłe niż młodociane, pełnią odpowiedzialne funkcje zawodowe. - Osoby, które zażywały dzisiaj, jutro idą do pracy, wiozą dzieci do przedszkola, odbierają je i dalej są pod wpływem. Spotykamy takich osób bardzo dużo – przyznaje Barbara Domagała z BORPA.

Po zamknięciu sklepów z dopalaczami, handel substancjami niedozwolonymi przeniósł się do internetu. To ukryte giełdy. W ostatnim czasie polska policja zamknęła jedne z dwóch największych tzw. kryptorynków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Metamfetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

30 stopni upału, lekkie odwodnienie po zatruciu pokarmowym

Witam,

Piszę ten TR aby ostrzec potencjalnych amatorów mefy. Nie jest to dobry środek. Czemu? Przeczytajcie...

S&S:

Zacznę od tego, że w tym tygodniu kurowałem się po zatruciu pokarmowym. Nawadniałem się, brałem witaminy i elektrolity. Jakoś doszedłem do siebie. Upał mnie wykańczał ale cóż poradzić. Dziś wypiłem od około 11:00 4 piwa. Dotarłem w ten sposób do godziny 16:30 przy wiatraku dmuchającym mi w plecy. Całkiem miło jak na 30 C za oknem...

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Pierwszy raz

Noc. W swoim pokoju :)

Od jakiegoś czasu czytałem o tym mix'ie. Z Avio się nigdy nie bawiłem, a z DXM moja najwyższa dawka to właśnie 450mg, więc szału nie ma. Halucynacje po tym podobno są wyśmienite (a może jednak nie...), więc nie zaszkodzi spróbować :D Biorę w nocy, mając lekko oświetlony pokój led'ami, więc jest fajny półmrok. Dodam, że 3 godziny przed wzięciem wypiłem sobie taniego energetyka z Tesco za 3zł, żeby nie usnąć :D Podobno kofeina w rozsądnych dawkach zmniejsza ryzyko bad tripa i rozluźnia. W większych jest nie zalecana wg. wikipedii z dxm (zresztą jak każdy stymulant).

  • Lactuca virosa


Witam,

Raport ten będzie traktował o kilku mniej lub też bardziej dostępnych w Polsce roslinach o narkotycznym potencjale.

Substancje: Sceletium tortuosum, Heimia salicifolia, Salvia divinorum, Leonotis leonurus, Artemisia absinthium, Lactuca virosa.randomness