REKLAMA
Coraz więcej narkotyków na „czarnym rynku". Policja skonfiskowała od stycznia blisko pół tony

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bydgoszcz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

231

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. To więcej niż rok temu. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej. Terapeuci uzależnień alarmują: „Rośnie liczba kierowców, którzy przyznają się do prowadzenia auta po spożyciu narkotyków”.

Kilogram narkotyków: amfetamina, marihuana i blisko 1200 tabletek ecstasy. Wszystko to znaleziono kilka dni temu w mieszkaniu na toruńskim Rubinkowie. 23-letniemu mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Policja zatrzymała w regionie od początku roku do końca października blisko 2200 osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Odebrano im ponad 460 kg narkotyków. Dla porównania, przez cały rok 2018 zarekwirowano 310 kg środków odurzających.

Do serii zatrzymań doszło w ostatnich dwóch miesiącach. Ponad 2 kg marihuany policja znalazła w Fordonie w garażu 30-latka. Posiadał także MDMA, czyli substancję o działaniu pobudzającym. Usłyszał zarzut posiadania i handlu narkotykami, trafił na trzy miesiące do aresztu. - Zatrzymaliśmy też parę na bydgoskim Okolu, która posiadała blisko kilogram marihuany. Mieliśmy też mieszkańca Bydgoszczy, który posiadał w zasadzie cały wachlarz narkotyków: marihuanę amfetaminę, MDMA , tabletki ecstasy a nawet kokainę – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tylko w tym roku do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy trafiło już ponad 300 spraw związanych z narkotykami. Osoby, przy których znaleziono bardzo małe ilości narkotyku, również odpowiadają karnie. - Jeżeli chodzi o posiadanie środka w niewielkiej ilości tylko dla siebie, najczęściej są to osoby młode, albo bardzo młode w większości uczniowie liceów albo też troszeczkę starsi - podsumowuje Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ.

Terapeuci uzależnień biją na alarm: zwiększa się liczba osób, które prowadzą samochód po zażyciu środków odurzających. - Wszystkie zmysły mogą ulec zniekształceniu: mogę gorzej widzieć, gorzej słyszeć, mogę mieć wyolbrzymione przestrzenie, źle odczuwać przestrzeń, mogę wjechać „na czołówkę” i nawet tego nie widzieć – uświadamia Barbara Domagała, Dyrektr bydgoski ośrodek rozwiązywania problemów alkoholowych.

Po narkotyki sięgają częściej osoby dorosłe niż młodociane, pełnią odpowiedzialne funkcje zawodowe. - Osoby, które zażywały dzisiaj, jutro idą do pracy, wiozą dzieci do przedszkola, odbierają je i dalej są pod wpływem. Spotykamy takich osób bardzo dużo – przyznaje Barbara Domagała z BORPA.

Po zamknięciu sklepów z dopalaczami, handel substancjami niedozwolonymi przeniósł się do internetu. To ukryte giełdy. W ostatnim czasie polska policja zamknęła jedne z dwóch największych tzw. kryptorynków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

x

  • Katastrofa
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)

  • 25B-NBOMe
  • Bad trip

Piękne majowe popołudnie.

 

Słowa wstępu są zbędnę, jakieś grubsze rozkminy napiszę w raporcie odnośnie pierwszego razu z psychodelikiem. Ten trip budzi we mnie kontrowersje po dzień dzisiejszy.

 

19:00 Wale z kumplem po 1 kartoniku 25B-NBOMe. Kumpel który ze mna tripuje to K. Razem z nami idą dodatkowe 3 osoby(2 kumpli i koleżanka), maja zamiar pić alkohol i troche palić mj. Siedzimy na polance na obrzerzach miasta. Jeden z "trzeźwych" kolegów przygrywa na gitarce. Jest ogólnie piekny majowy wieczór. Podziwiamy zachód słońca i piękne czerwono-pomarańczowe chmurki.

 

  • Bieluń dziędzierzawa

  • Szałwia Wieszcza

Autor: Pan Piotr

Substancja: dxm 300mg + Salvia ekstrakt x20

Doświadczenie: MJ i dopalaczowe podróbki, LSD, dxm, klej i parę innych

To mój pierwszy Trip Raport, proszę o wyrozumiałość.