Coraz więcej narkotyków na „czarnym rynku". Policja skonfiskowała od stycznia blisko pół tony

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bydgoszcz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

240

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. To więcej niż rok temu. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej. Terapeuci uzależnień alarmują: „Rośnie liczba kierowców, którzy przyznają się do prowadzenia auta po spożyciu narkotyków”.

Kilogram narkotyków: amfetamina, marihuana i blisko 1200 tabletek ecstasy. Wszystko to znaleziono kilka dni temu w mieszkaniu na toruńskim Rubinkowie. 23-letniemu mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Policja zatrzymała w regionie od początku roku do końca października blisko 2200 osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Odebrano im ponad 460 kg narkotyków. Dla porównania, przez cały rok 2018 zarekwirowano 310 kg środków odurzających.

Do serii zatrzymań doszło w ostatnich dwóch miesiącach. Ponad 2 kg marihuany policja znalazła w Fordonie w garażu 30-latka. Posiadał także MDMA, czyli substancję o działaniu pobudzającym. Usłyszał zarzut posiadania i handlu narkotykami, trafił na trzy miesiące do aresztu. - Zatrzymaliśmy też parę na bydgoskim Okolu, która posiadała blisko kilogram marihuany. Mieliśmy też mieszkańca Bydgoszczy, który posiadał w zasadzie cały wachlarz narkotyków: marihuanę amfetaminę, MDMA , tabletki ecstasy a nawet kokainę – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tylko w tym roku do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy trafiło już ponad 300 spraw związanych z narkotykami. Osoby, przy których znaleziono bardzo małe ilości narkotyku, również odpowiadają karnie. - Jeżeli chodzi o posiadanie środka w niewielkiej ilości tylko dla siebie, najczęściej są to osoby młode, albo bardzo młode w większości uczniowie liceów albo też troszeczkę starsi - podsumowuje Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ.

Terapeuci uzależnień biją na alarm: zwiększa się liczba osób, które prowadzą samochód po zażyciu środków odurzających. - Wszystkie zmysły mogą ulec zniekształceniu: mogę gorzej widzieć, gorzej słyszeć, mogę mieć wyolbrzymione przestrzenie, źle odczuwać przestrzeń, mogę wjechać „na czołówkę” i nawet tego nie widzieć – uświadamia Barbara Domagała, Dyrektr bydgoski ośrodek rozwiązywania problemów alkoholowych.

Po narkotyki sięgają częściej osoby dorosłe niż młodociane, pełnią odpowiedzialne funkcje zawodowe. - Osoby, które zażywały dzisiaj, jutro idą do pracy, wiozą dzieci do przedszkola, odbierają je i dalej są pod wpływem. Spotykamy takich osób bardzo dużo – przyznaje Barbara Domagała z BORPA.

Po zamknięciu sklepów z dopalaczami, handel substancjami niedozwolonymi przeniósł się do internetu. To ukryte giełdy. W ostatnim czasie polska policja zamknęła jedne z dwóch największych tzw. kryptorynków.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem, jednak pełen nadzieji

Nastawienie trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem

Scena starówka Toruń  Szwejk

Czas akcji 19:40
Przyjazd do Torunia. Byłem umówiony z kolegą który czekał na mnie na PKS. Razem poszliśmy na miasto poszukać reszty grupy. 

20:20
Wszyscy są oprócz naszego kolegi F. który miał przynieść nam dropsiki, Więc postanowiliśmy po kolejnych próbach dodzwonienia się do niego udać się do sklepu po alko i na bulwary nad Wisłą.

21:00

  • Dekstrometorfan

S&S – zmęczony po powrocie z zakupów, ledwo żywy, ostra gastrówa ale brak sił na jedzenie, nastawiony pozytywnie, mój pokój, praktycznie sam w domu (do czasu)

Substancja - 225mg DXM

Doświadczenie – THC, alkohol, szlugi

Godzina ~16, powrót z zakupów do domu, ztyrany (caly dzień od 8 rano na nogach zapierdalałem po obcym mieście) paczuszka Acodinu w kieszeni. O 18:30 ojciec wychodzi do pracy, a więc aby niczego po mnie nie zczaił zaplanowałem aplikację o 17:00, akurat wkręciło by się po wyjściu ojczulka.

  • Ruta stepowa


srodek: skóry san pedro 25g, wiec pewnie musi sie znalezc w dziale peyotl, ruta stepowa 4g, salvia susz z lufki.

osoby: ja, moj kumpel i jeszcze jeden gosc, ktory pojechal na benzydaminie hehe.

set: g. 19, ciepły czerwcowy wieczór, maj flat


  • Gałka muszkatołowa

Utartą na tarce gałkę (6 całych orzechów) zmieszałem z wodż i wypiłem z niejakim obrzydzeniem, aczkolwiek w odróżnieniu od innych osób, które narzekały na paskudny smak, najbardziej przeszkadzały mi drobinki gałki drażniące przełyk. Sam smak jest do wytrzymania, dlatego nastepnym razem spróbuję przygotować wywar, bez trocin. Ku mojemu zdziwieniu ta mikstura zadziałala - może nie tak, jak się spodziewałem, bo bardzo delikatnie - wrażenia miałem podobne jak po pierwszych machach trawki.


randomness